Elektroinstalace - Brno a okolí

Zajímá Vás, co vše zahrnuje realizace či rekonstrukce elektroinstalací? Jak zabezpečit Váš dům proti zlodějům a jak jej vybavit po stránce elektroinstalací, aby Vám poskytoval co největší komfort? V tom případě čtěte dále.

Na začátku zpracování elektroinstalací vždy stojí kvalitně zpracovaný projekt. Zpracování projektu se nesmí uspěchat a vše je potřeba dobře promyslet. Dobře zpracovaný projekt pro vás bude znamenat lepší podmínky pro ovládání a také úsporu energie. Všechny své požadavky sdělte odborníkům, podrobně je prodiskutujte a společně najděte nejlepší řešení. Kvalitně zpracovaný projekt znamená také bezpečnost elektroinstalací. Projekt poskytuje oporu pro firmu, která realizaci elektroinstalací provádí. A co vše zahrnují projekty elektroinstalací? Najdete zde nákres bytu, rodinného domu nebo kanceláře. Schéma rozvaděčů a projektovou dokumentaci. V projektu se zaznamenávají nové i staré trasy vedení, umístění zásuvek, svítidel a dalších vývodů. Najděte si firmu, která vám nabídne kvalitní zpracování projektu, jeho realizaci a následnou revizi.

Elektroinstalace - Brno a okolí

V Brně a okolí Vám kvalitní elektroinstalaci může nabídnout odborná firma. Tato firma nabízí široké služby v oblasti elektroinstalací a osvětlení. A jaká je nabídka služeb této firmy: elektroinstalace rodinných domů, návrhy nového osvětlení a rekonstrukce, zahradní osvětlení, domácí telefony a videotelefony, bytové rozvody, bytová jádra, nasvícení budov, elektrické podlahové vytápění, hromosvody, montáže bezpečnostních systémů a slaboproudých technologií, návrhy a realizace sítí LAN, WAN, WiFi, montáž IP kamer, montáže analogových kamerových systémů a mnohé další. Na všechny tyto práce je také zajištěna revize. Realizační plán je založen na těchto krocích: navržení elektroinstalace, konzultace se zákazníkem, realizace, revize provedené práce, předání zákazníkovi. Cílem této firmy je vyjít vstříc zákazníkovi k jeho maximální spokojenosti.

Elektroinstalace rodinných domů

Stavíte nový dům nebo přemýšlíte o jeho rekonstrukci? Velmi důležité je také popřemýšlet o elektrických instalacích v domě. Najděte si firmu, která vám udělá projekt elektroinstalací. Bezpečná elektroinstalace je provedena v souladu se zákony. Projekt elektroinstalace vytvoří jasné požadavky na realizační firmu. Díky těmto požadavkům vám bude firma schopná vypracovat cenovou nabídku. Detailně zpracovaný projekt elektroinstalací bude také pomocí pro realizační firmu, která bude mít o požadovaných pracích jasnou představu. Cena projektu elektroinstalací se pohybuje od 2 000 do 4 000 korun u bytu 2+1 až 4+1.

Poté přichází na řadu samotná realizace elektroinstalací. Realizace nové elektroinstalace nebo její rekonstrukce by se měla vždy přenechat odborníkům. Nekvalitně provedená elektroinstalace může poškodit elektrické spotřebiče, zapříčinit vznik požáru nebo ublížit na zdraví. Rekonstrukce elektroinstalací vás bude stát přibližně od 10 do 30 000 Kč (standardní byt). U rodinných domů se tato částka navýší o třetinu. Po dokončení elektroinstalací přichází čas na navazující práce (zednické).

Důležité je také provádět revize elektroinstalací, nejlépe 1x za 5 let. Revize je zárukou Vaší bezpečnosti. Po revizi si budete vždy jisti, v jakém stavu jsou Vaše elektrospotřebiče, elektroinstalace a hromosvody. Revize snižuje riziko vzniku požáru. Díky pravidelné kontrole elektroinstalací se mohou odhalit možné příčiny poškození elektrických zařízení dříve, než k nim dojde. Tak můžete ušetřit peníze za opravy a pořizování nových elektroinstalací. Revizi elektroinstalací provádí revizní technik s platným oprávněním a příslušnou kvalifikací. Během revize technika seznámíte s umístěním zařízení, s původní dokumentací a staršími revizními zprávami. Po dokončení kontroly je vystavena revizní zpráva.

Hromosvody

Dle vyhlášky musí být hromosvod namontován na těch budovách, kde hrozí reálné nebezpečí, že by blesk mohl ohrozit život, zdraví nebo způsobit značné škody na majetku. Každý by měl zvážit rizika před úderem blesku. Hromosvod je konstruován na ochranu budovy před poškozením a před vznikem požáru po úderu blesku. Potřeba je také provádět revizi hromosvodů. Revize hromosvodů zahrnuje kontrolu původní projektové dokumentace a dalších dokumentů. Dále pak vizuální prohlídku, měření a zkoušky hromosvodů.

Elektrické podlahové vytápění

Jaké jsou výhody elektrického podlahového vytápění? A proč si tento typ vytápění pořídit? Elektrické podlahové vytápění má jednoduchou instalaci, kterou zvládnete svépomoci za asistence elektrikáře. V každé místnosti si poté můžete teplotu přesně regulovat a na termostatu nastavit její útlum v době vaší nepřítomnosti. Podlahové vytápění přináší tepelnou pohodu a je nejkomfortnějším zdrojem tepla. Výhodou podlahového vytápění je také úsporný provoz v porovnání s běžným topením. Dále také oceníte mimořádnou životnost topení a bezúdržbovou. Tento typ topení je vhodný u nízkoenergetických domů a také při rekonstrukcích.

Bytové rozvody

Rekonstrukce panelového nebo cihlového bytu vyžaduje velké množství stavebních procesů. Součástí rekonstrukce je také výměna elektrických rozvodů. Projektová dokumentace počítá s vhodným umístěním rozvodové skříně /nejčastěji se umísťuje nad vchodové dveře/. Rekonstrukce bytových rozvodů vyžaduje zkušenosti, praxi a znalosti. Rekonstrukce bytových rozvodů počítá také s optimálním počtem zásuvek, vypínačů a dalších doplňků.

Zahradní osvětlení

Pro zahradní osvětlení je zásadní elektroinstalace. Zahradní osvětlení je velmi důležité pro optický efekt a bezpečnou chůzi po zahradě. Pro bezpečnost je velmi důležité osvětlení terasy, cest a schodišť. Při instalaci zahradního osvětlení je nutné řídit se několika základními pravidly. Světla by měla být konstruována tak, aby se do nich nedostal hmyz a aby se mohla snadno čistit. Zahradní světla je potřeba umístit tak, aby neoslňovala pozorovatele. Prudkým světlem nesmíme obtěžovat sousedy. Chcete-li osvětlit terasy a odpočinkové kouty, je dobré využít mírné, tlumené světlo. Zahradní osvětlení je třeba promyslet a naplánovat předem. Osvětlení se může stát nejvýraznějším architektonickým prvkem vaší zahrady.

Domácí telefony a videotelefony

Pomocí domácích telefonů a videotelefonů můžete zabezpečit Váš dům nebo byt. Kamerová jednotka bývá umístěna na brance nebo u vchodových dveří. Samotné domovní telefony jsou pak uvnitř domu na vámi zvoleném místě. Tyto zařízení jsou propojena kabelem a vy můžete domácím videotelefonem sledovat na displeji osobu, která stojí za dveřmi. Komunikace pak probíhá prostřednictvím mikrofonu a reproduktoru.** Domovní telefony a videotelefony** se nabízí v různých barevných provedeních.

Speciální sádrová svítidla

Sádrová svítidla jsou vyráběny ze speciální sádry. Tato sádra má ideální mechanické a teplotní vlastnosti. Korpusy svítidel jsou odlity z této sádry do rozmanitých tvarů. V případě, že se jedná o větší korpus, může být vyztužen ocelovou kostrou. Každý korpus je možné ručně čistit a omývat. Barva korpusu záleží na přání zákazníka. Tento typ svítidel je oblíbený pro svou eleganci, tvárnost a splynutí s prostředím.

Montáže bezpečnostních systémů

Montáže bezpečnostních systémů mohou zahrnovat instalaci domácích telefonů a videotelefonů. Dále pak kamerový systém a další prvky, které vám pomohou v ochraně majetku a osob. Bezpečnostní systémy vám zajistí ochranu před zloději a vy si např. budete moci v klidu užít vaši dovolenou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11477 (cesky-magazin.cz#607)


Přidat komentář