Zimní zahrada

Jak udržovat vaši pěstěnou zahradu, když je zima? Samozřejmě, že rostliny nemohou vydržet mrazy, a tak je potřeba je chránit. Jaké máte tedy možnosti, když zvolíte zimní zahradu?

Samozřejmě, že nelze pokrýt záchranu všech rostlin, které na zahradě máte. Ostatně je spousta flory, která v zimě už nemá plody a těší se na pučení na příští rok. Jsou ale místa, kde můžete mít rostliny po celý rok. Můžete se tak těšit z okrasné zahrady nejenom, když je léto, ale i v chladném období.

Co je zimní zahrada?

Zimná zahrada je zastřešený prostor, kde můžete ukrýt rostliny. Často mají lidé zimní zahradu aplikovanou jako součást domu, aby se mohli kochat výkvětem přírody přímo doma. Je to praktické i z toho důvodu, že to nebudete mít daleko. Pak jsou ale i další možnosti. Zimní zahrada může být i volně na vašem pozemku. Sem můžete uschovat veškeré rostliny, které by ohrozil mráz a snadno zde přečkají zimní měsíce.

Zimní zahrada - možnosti

Jak si nechat vytvořit zimní zahradu? Předně se podívejte po možnostech, které se vám naskýtají. Zimní zahrady nabízejí příslušné firmy už v nějaké podobě, ale také máte tu možnost, že si můžete vybrat zimní zahradu i dle vaší libovolné fantazie. K tomu, aby byla účelová pak oslovíte architekta, který vytvoří takový dezén, který bude odpovídat vašim představám. Pokud tedy máte určitou představu o zimní zahradě, tak si nechte poradit od profesionála, který už má zkušenosti a ví, jak na to.

Zimní zahrada – zhotovení

Už jsme zmínili, že máte na výběr z několika** typů zahrad**. Může to být prvek, který bude v blízkosti vašeho domova anebo také typ, který bude zdobit prostředí vašeho rozlehlého pozemku. Jak taková zahrada ale vypadá?

Jedná se o prosklený přístřešek, který má pevnou konstrukci. Jistě vás asi napadne, že když to je prosklená forma, tak je to vlastně skleník. Může být, ale také nemusí.** Zimní zahrada** může být skleník, pokud tam chcete pěstovat rostliny, které mají rády vlhko, ale také to může být součást vašeho domova. Je to pak stejný prostor jako když máte rostliny třeba na terase nebo balkoně, ale jen to bude ukryto před nepřízní počasí.

Co se týká samotných konstrukcí, tak zde se nabízí třeba kovové podpěry, ale také dřevěné variace. Můžete si tedy vybrat to, co bude lépe evokovat třeba vašemu domu nebo prostředí zahrady.

Užívejte si rozkvetlé přírody po celý rok a nechte si zdobit domov i v zimě. Vyberte si takovou zimní zahradu, která vám bude dělat radost a učiní chladné dny pestřejšími. Zimní zahrady mají spousty variant a jsou mnohem flexibilnější co se týká pěstování rostlin, protože zde můžete mít i náročnější odrůdy a nic se jim nestane.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11278 (cesky-magazin.cz#23)


Přidat komentář