Zastřešení bazénů - Kruhové zastřešení bazénů

Máte na zahradě bazén? Bohužel v našich podmínkách je možné koupat se venku jen necelé 4 měsíce v roce. My vám ale poradíme jak prodloužit koupací sezónu až na 7 měsíců v roce nebo i celoročně.

Pokud milujete koupání ve svém bazénu, určitě byste byli rádi, kdybyste se mohli** koupat** po celý rok. Jenže nežijeme někde v tropech, ale ve střední Evropě, kde máme vhodné podmínky pro venkovní koupání pouze v létě. Pokud jste si na zahradu pořídili bazén a chtěli byste si koupání v něm prodloužit na půl roku, při teplém počasí i na 7 měsíců, máme pro vás skvělý tip, jak toho dosáhnout. Dokonce existuje také způsob, jak si koupání ve svém venkovním bazénu užívat celoročně!

Jak prodloužit koupací sezónu ve svém bazénu?

Velmi jednoduchým a účinným způsobem, jak si prodloužit koupací sezónu ve svém zahradním bazénu až na 7 měsíců v roce, je nechat si bazén zastřešit. Na jaře a na podzim, když začíná sluníčko svítit silněji, vytvoří zastřešení bazénu skleníkový efekt, díky kterému se voda a vzduch v bazénu ohřeje i za nižších teplot. Díky tomu je možné venkovní bazén využívat při slunečném počasí již od dubna a na podzim až do října, někdy dokonce i v listopadu, pokud je teplejší podzim. Pokud budete bazén na jaře a na podzim dohřívat, teplo se ve vodě díky zastřešení udrží mnohem déle. Pokud máte rádi koupání pod širým nebem, nemusíte se bát, že ze zastřešením svého bazénu byste o ten skvělý pocit venkovního koupání přišli. V létě při teplém počasí se dá zastřešení bazénu odsunout, takže je koupání v podstatě stejné jako bez zastřešení. Na jaře a na podzim je kvůli nižším teplotám vzduchu vhodné nechat zastřešení zadělané, aby plnilo svůj účel zadržování naakumulovaného tepla a zároveň zahřívání bazénové vody a vzduchu pod zastřešením díky slunečnímu záření.

Prodloužení koupací sezóny, to však není jediná výhoda zastřešení bazénů. Mezi další patří například ochrana vody před nečistotami a díky tomu zjednodušení údržby bazénové vody a také snížení výdajů na údržbu bazénové vody. Pokud máte malé děti, určitě oceníte i to, že díky zastřešení jim nebude hrozit pád do bazénu. Zastřešit lze bazén jakékoliv velikosti i tvaru, neboť zastřešení se vyrábí na zakázku. Existuje několik typů zastřešení, například pojezdové, výklopné, kruhové, se šikminou a další. A jak lze koupací sezónu prodloužit na celý rok? Opět je nutné bazén zastřešit a k tomu přidat ještě přídavné vytápění.

 

Kruhové zastřešení

Jak vypadá zastřešení bazénů?

Ať je váš bazén kruhový, obdélníkový či oválný, ať je malý či velký, v tom není žádný problém. Zastřešení bazénů se vyrábí na zakázku, takže zastřešit je možné jakýkoliv bazén. Bazénové zastřešení tedy může být podle vašeho přání nízké i vysoké, může být obloukové i se šikminou, vždy podle toho, co se vám líbí. Samozřejmě je nutné zastřešení bazénu přizpůsobit také statickým možnostem. Nosná konstrukce zastřešení bazénu je vyrobena z lesklé tenkostěnné nerezavějící oceli a jako krycí a izolační materiál se používají polykarbonátové desky. Kombinace těchto materiálů dohromady tvoří konstrukci s velmi nízkou hmotností. Existuje několik typů zastřešovacích systémů bazénů, například tyto:

  • Pojezdové zastřešení bazénu na kolejnicích
  • Pojezdové zastřešení bazénu bez kolejnic
  • Výklopné zastřešení bazénu
  • Podchůdné zastřešení bazénu
  • Kruhové zastřešení bazénu
  • Zastřešení bazénu ze šikminou

Kruhové zastřešení bazénu

Například v případě** kruhového zastřešení bazénu** je kryt vyroben ze dvou půlkruhů. Jeden půlkruh je pevný, zatímco druhý pohyblivý půlkruh nad něj najíždí. Pohyblivým půlkruhem lze obtáčet dokola celého bazénu, díky čemuž je možné ho snadno nastavit do požadované pozice.

Výhody zastřešení bazénů

Jak už bylo řečeno výše, zastřešení bazénu je nejvýhodnější především pro ty, kteří by si rádi prodloužili svou koupací sezónu, ale i z důvodu ochrany vody před nečistotami. Ovšem kromě toho má zastřešení bazénu i další výhody:

Prodloužení koupací sezóny

Zastřešení bazénu poskytuje ochranu před nepříznivými klimatickými podmínkami na jaře a na podzim, ale také v létě za chladnějších dnů nebo při večerním koupání, kdy teplota obvykle i v létě klesá pod 20 stupňů celsia. Na jaře nebo na podzim se voda v bazénu dostatečně neprohřeje, vlivem čehož se v ní nelze koupat, pokud nejste zrovna otužilci. Díky zastřešení se však ve vodě déle udrží teplo naakumulované slunečním zářením během dne. Nebo v případě, že svítí slunce, ale vzduch je poměrně chladný, jak se tomu často stává na jaře či na podzim, funguje zastřešení bazénu podobně jako skleník, díky čemuž se prohřívá voda i vzduch pod zastřešením. Zastřešení tak nejen pomáhá vodu ohřívat, ale také brání odvodu naakumulovaného tepla z vody do chladného venkovního vzduchu.

Ochrana před nepříznivým počasím

Pokud se náhle ochladí a nám se ještě nechce z bazénu domů, není nic snazšího, než zadělat zastřešení a v klidu a teple se můžeme koupat dál. Stejně tak může zastřešení chránit před deštěm nebo před nepříjemným chladným větrem.

Ochrana před vnějšími nečistotami

Pokud máte v blízkosti bazénu stromy, s přicházejícím podzimem nejspíše stále dokola řešíte problém s listy padajícími do bazénu. Ale i během léta se může stát, že do bazénu spadnou větvičky, tráva při sekání okolo bazénu nebo jiné nečistoty. Zastřešení vás od těchto problémů velmi účinně ochrání.

Bezpečnostní funkce pro malé děti

Další funkci** bazénového zastřešení** nejvíce ocení rodiče malých dětí. Pokud máte na zahradě bazén a zároveň máte malé děti, určitě víte, že je nemůžete kvůli nebezpečí pádu do vody nechat na zahradě samotné. Zastřešení bazénu však lze zajistit před otevřením dětmi, díky čemuž jsou na zahradě v bezpečí o samotě.

Úspora času a financí na údržbu, dohřívání a dopouštění vody

Pokud v chladnějším počasí vodu dohříváte, zastřešení vám pomůže ji udržet mnohem déle teplou. Díky zastřešení bazénu a dohřívání vody tak lze bazén používat dokonce celoročně. Díky zastřešení tak ušetříte peníze za ohřev vody, dále ušetříte čas i finance na údržbu vody a nákup bazénové chemie, které bude díky zastřešení potřeba menší množství. V neposlední řadě se díky zastřešení sníží výpar vody, takže nebude potřeba tak často bazén dopouštět.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11328 (cesky-magazin.cz#392)


Diskuze a zkušenosti

sopuchstanda@seznam cz | 12.10.2016 17:22
Dobrý den chtěl bych se zeptat kolik stojí zastřešení kulatého bazénu o průměru 460cm


Přidat komentář