Žaluzie, markýzy, rolety, stínící technika- Frýdek-Místek

Kvalitní okna spolu s odbornou montáží se postarají, aby teplo domova neunikalo ven a Vy pak nebyli po topné sezóně nepříjemně překvapeni. Okna se však nepostarají o nezbytné zastínění, kterého chceme dosáhnout, a to nejen při přímém slunečním svitu.

Pro účelné zastínění se používají žaluzie, rolety, markýzy a další stínící technika. Nejste-li znalí ve stínící technice, pak se do ní určitě samostatně nepouštějte. Z praktického, časového, ale i finančního hlediska je vhodnější se obrátit na některou z profesionálních firem. Ty Vám nejen zkušeně poradí s výběrem stínící techniky, ale také Vám ji odborně namontují a poskytnou na práci a dodaný materiál záruku.

Žaluzie – konec zvídavým cizím pohledům

Žaluzie plní funkcí stínící, ale také ochrannou. Je jedno, zda bydlíte v přízemí v rodinném domku, či bytu, nebo v některém z horních pater bytu. Nikdy totiž nevíte, kdy a kdo se Vám do příbytku může dívat. Může se jednat jen o „neškodné“ zvídavce, ale také tzv. typovače, kteří si vybírají případné objekty k pozdějšímu vyloupení.

Určitě je tak vhodné investovat nějakou tu korunu do kvalitní stínící techniky. Nejenže Vám v interiéru zútulní Váš domov, či kancelářské prostory, ale také eliminujete tímto „jednoduchým“ krokem „nevítanou návštěvu“.

Žaluzie – typy

Žaluzie jsou velmi poptávaným a oblíbeným artiklem. Je možné se rozhodnout pro žaluzie vertikální – žaluzie horizontální – žaluzie předokenní venkovní.

Horizontální žaluzie

Horizontální interiérové žaluzie jsou prakticky vhodné do jakýchkoli prostor, ať už se jedná o panelový, činžovní byt, rodinný dům, či firemní kancelářské prostory. Horizontální žaluzie jsou nadčasové, elegantní a moderní zároveň. Máte-li rádi praktičnost, jednoduchost a eleganci, pak Vás jistě zaujme tento typ žaluzií.

Kromě toho si budete moci vybírat z nemalé škály barevných odstínů, kterou Vám montážní firma nabídne. Nemusíte tak zůstat jen u barvy bílé, či krémové. Pokud si například necháte dát žaluzie do ložnice, kde je k spánku potřeba co největší tma, pak je dobré si zvolit tmavé, zemité barvy. Chcete-li naopak určitou místnost prosvětlit, pak dejte přednost světlým barvám. Do dětského pokoje pro holčičku i chlapečka můžete zvolit veselé barvy. Žaluzie se mohou stát dominantou každého pokoje. Bude záležet čistě na Vás, zda Vám půjde o „neutrálnost“, nebo naopak originalitu a nevšednost.

Žaluzie nejen pro standardní okna

Žaluzie si také můžete objednat v případě, že Vaše okna jsou atypických rozměrů. Pro profesionální firmu není problém doporučit a namontovat vybrané žaluzie. Žaluzie je tak možné si nechat namontovat například i oken obloukových, trojúhelníkových, či nadměrných rozměrů aj.

Vertikální žaluzie

Máte chaos v tom, jak poznat horizontální a vertikální žaluzie? Vertikální žaluzie poznáte jednoduše. Jsou to v podstatě látkové pruhy, které jsou zavěšené na příslušné nosiči. Délka pruhů se pak odvíjí od Vašich požadavků, ale také výšky oken. Bude pak záležet na Vás, zda budete chtít mít žaluzie až k zemi, či několik centimetrů nad zemí.

Montáž vertikálních žaluzií

Rozhodnete-li se pro znalou a zručnou firmu, pak budete možná překvapeni, jak rychle proběhne samotná montáž vertikálních žaluzií. Samozřejmě záleží na počtu oken, které si necháte zastínit. Ovšem, pokud by se jednalo o standardní byt, pak si určitě nebudete muset brát celý půl den dovolené. Krom toho, můžete se také s Vámi vybranou firmou dohodnout na večerní hodiny, či některý z víkendů.

Vertikální žaluzie – alternativa závěsů a záclon

Co si budeme povídat, s prachem je to jako s plevelem. Ač se ho snažíte „zbavit“, stále se objevuje. Prach se usazuje a ulpívá de facto na každém vybavení, jako je nejen nábytek, ale také závěsy a záclony. Nechcete-li se neustále zabývat opakovaným praním těžkých závěsů a opakovaným sundáváním a nandáváním záclon, pak Vás možná zaujme možnost nechat si namontovat vertikální žaluzie. Ty jsou ostatně mnohem více nadčasové, než takový vzorovaný, či barevný závěs. Ač jsou žaluzie stále stejné, co do Vámi zvolené barevnosti, neomrzí se Vám jejich elegance a praktičnost. Také vertikální žaluzie se hodí, jak do soukromého, tak komerčního sektoru.

Vhodnost vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie jsou velmi vyhledávanou stínící technikou pro větší místnosti, ale také chodby. V domácnosti se vertikální žaluzie hodí například k tzv. francouzskému oknu, či oknu spojenému s balkonem. Pro vertikální žaluzie se klienti rozhodují i v případě ložnice, či pracovny. V případě komerčních prostor, se vertikální žaluzie používají do kanceláří, jednacích místností, do vstupní haly, do prosklených chodeb aj.

Ohyby vertikálních žaluzií

U vertikálních žaluzií není takříkajíc nic nemožného. Díky praktickým ohybům, si můžete nechat zhotovit a namontovat žaluzie například do rohu, či oblouku.

Vertikální žaluzie – nejen pro zastínění

Vertikální žaluzie mají mnohem širší uplatnění. Nemají jen stěžejní roly stínící, ale také rozdělovací jednotlivých místností. Díky vertikálním žaluziím se tak nemusíte hned uchylovat k vyzdění příček, ať už z cihel, či sádrokartonových desek.

Doplňky k žaluziím

Ruku na srdce, kdo z nás si nezvykl na určitou míru komfortu. Například, dovedete si představit, že byste při přepínání programů u televize pokaždé vstávali z křesla, či u televize klečeli? Vymoženosti v podobě dálkového ovládání si můžete užívat také v případě žaluzií. Jednoduše z gauče, křesla, či židle budete moci určit, zda má dojít k zatažení, či roztažení žaluzií, nebo také k jejich natočení.

Markýzy

Zvažujete, jak efektivně a esteticky naopak zastínit venkovní prostor, jako je například terasa, zahrádka, balkón aj.? Markýza je jednou z vhodných voleb. U specializované firmy můžete poptávat markýzy klasické, nebo také navíjecí. Ty jsou velmi praktické a efektivní zároveň, a to nejen pro soukromý prostor, ale také v rámci provozování prodejny, hotelu, kavárny, restaurace aj.

Předokenní rolety

Spatřili jste při Vašich toulkách a cestách domy, stavení, které zdobily předokenní rolety? Říkali jste si, k čemu slouží takové rolety? Je třeba říci, že právě předokenní rolety se stávající velmi oblíbenou stínící technikou, a to jak oken, tak dveří.

Výhody předokenních rolet

Navíc v chladných podzimních a zimních dnech jsou účinnou ochrannou vůči pronikajícímu chladu i vzniku tepelných mostů. Ovšem i v létě není role předokenní rolet zanedbatelná. Bude-li venku až nepříjemně pražit, nebudete se muset potýkat s natolik rozpáleným domovem, že byste v něm nemohli vegetovat a v noci usnout. A jak to máte se sousedy, štěkajícími psi, projíždějícími auty? Předokenní rolety jsou i vhodnou zvukovou izolací. V neposlední řadě i rolety ochrání Váš domov před zvědavci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11315 (cesky-magazin.cz#270)


Přidat komentář