Zakázková výroba nábytku - Moravskoslezský kraj

Ať už si jdete zakoupit jakékoli zboží, nábytek nevyjímaje, ne vždy se bohužel setkáte s opravdu kvalitním produktem. U oblečení to řekněme není taková tragédie, jako již u zmíněného nábytku, u kterého očekáváme, že ho nebudeme měnit několik let.

Pokud si však vyberete v prodejně s nábytkem skříň, postel, konferenční stolek, jak poznáte, že se zrovna jedná o solidního, spolehlivého a kvalitního výrobce? Co když zrovna Vámi dodaný nábytek nebude patřit k těm, řekněme vydařeným? Kupovat zajíce v pytli však nemusíte, pokud dáte spíše přednost některé firmě, která je specialistou ve výrobě nábytku na míru. Takové firmy se totiž v prvé řadě soustředí na kvalitu, než na kvantitu. Nemohou si ani dovolit, aby jejich vyrobený nábytek byl kazový, fórový a jinak neprofesionálně vyrobený.

**Nábytek na míru
**


Firmy s nabídkou výroby nábytku na míru

Dobrou zprávou je, že výrobců s nábytkem na míru přibývá. Na druhou stranu je však pak pro Vás trochu ztížená volba při výběru té nejvhodnější firmy. Ne všichni jsou totiž stejně precizní, znalí, rychlí a poskytují i služby navíc.

Kam uložit oblečení a další věci

Také máte ten pocit, že nemáte kam dát Vaše oblečení, i když tzv. nemáte co na sebe? Jenže, nejen oblečení potřebujeme „někam“, ale také účelně a přehledně uložit. Jsou tu například boty, spodní prádlo, ponožky, lůžkoviny, úklidové prostředky a pomocníci, sezónní dekorace aj., které je třeba „schovat“, aby nebylo na očích a byt, dům nepůsobil chaoticky.

konferenční stolek

Standardní skříně

V každé domácnosti se tak najde minimálně jedna** skříň**. Ovšem klasické skříně, které je možné si pořídit v nábytkářských prodejnách, v drtivé většině případů nijak neřeší, že máte nízké a vysoké boty, tolik a tolik ložního prádla, objemné zimní bundy a kabáty aj.

Další nevýhody standardních skříní

Kromě toho, byla by velká náhoda, kdybyste v prodejně našli takovou skříň, která by splňovala Vaše představy, co do materiálu, odstínu, ale i rozměru. Povětšinou jsou totiž takové skříně koncipovány tak, aby pasovaly do každého prostoru. Takže, pokud si takovou skříň zakoupíte, je velká pravděpodobnost, že budete mít nevyužitý prostor nad skříní, který může činit v řádově i několik desítek centimetrů, a to platí i u šířky a hloubky.

Vestavěné skříně

Oproti tomu** vestavěné skříně** přeměňují nevýhody klasických skříní na výhody. Nejenže si budete moci u výrobce přesně nadefinovat způsob vnitřního uspořádání prostoru, ale také materiál a rozměry. U vestavěné skříně se tak nestane, že byste se potýkali s nevyužitým prostorem. Firmy, které se zabývají výrobou vestavěných skříní, Vám ji vyhotoví přesně na centimetry.

Atypické vestavěné skříně

Že musí být skříň jen standardního tvaru? To v případě vestavěných skříní vůbec nemusí platit. Rádi byste například efektivně využili půdní prostor, kde jsou zkosené střechy? Pak si můžete nechat vyrobit tvar skříně, který bude přesně kopírovat sklon střechy.

skříň

Kuchyně – místo, kde nejen vaříme

Opustíme nyní vestavěné skříně, které mají povětšinou svoje místo v předsíni, vstupní hale, ložnici a zamíříme do kuchyně.

Kuchyně, jídelna není jen místem, kde připravujeme chutné pokrmy. I v tom sebemenším kuchyňském koutě je totiž možné vyhradit prostor, kde se můžeme v klidu najíst. V tom případě je však třeba věnovat pozornost při výběru kuchyňské linky a dalšího kuchyňského nábytku.

Zastavíme-li se na chvíli u vaření, pak si nevystačíme jen se sporákem, troubou, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí. Je nutné také mít místo, kam uložíme další kuchyňské pomocníky, ale i hrnce, pánvičky, vařečky, příbory, hrnečky, skleničky a místo, kam uložit i potraviny.

Standardní kuchyně, kuchyně na míru

V podstatě, to co platí u vestavěných skříní, platí i u kuchyní na míru. Možná si říkáte, proč hned oslovovat výrobce, který se zabývá výrobou nábytku na míru? Například z důvodu atypického rozměru prostoru, kde bude kuchyně.

Dokonce i u panelových domů, které se stavěly tzv. jako na běžícím pásu v 80. letech, můžeme zaznamenat odlišné tvary i rozměry kuchyňského prostoru. A napasovat pak Vámi vybranou kuchyni z prodejny, se také nemusí podařit. Nebo si zvolíte takový** kuchyňský nábytek**, který se sice v pohodě do prostoru vejde, zato však bude značná část místa nevyužitá, a to především v souvislosti s vrchními skříňkami.

Postup výroby kuchyně na míru

Vydáte-li se za Vámi vybranou firmou ohledně kuchyně na míru, pak můžete očekávat následující kroky spolupráce.

Máte již promyšleno, jak by měla Vaše nová kuchyně vypadat? Nebo ještě zvažujete alternativy a máte vystřižené obrázky z časopisů, či vytisknuté z internetových stránek a rádi byste tzv. od všeho něco?

kuchyňská linka

Grafické zpracování návrhu kuchyně

Vaši představu, požadavky s Vámi odborný pracovník firmy projde a navrhne zpracování kuchyně v počítači. Díky tomu budete moci spatřit Vaši kuchyni ještě dříve, než vůbec dojde k její výrobě. Při počítačovém zpracování pak můžete společně doladit detaily, barvu skříněk, typ prosklení, způsob vnitřního uspořádání aj.

Výroba kuchyně na míru

Následuje samotná výroba kuchyně, a to v termínu, který jste si s firmou dohodli. Solventní firma Vám také dá k podpisu smlouvu o dílo, kde bude uveden nejen datum vyhotovení, ale také cena, výčet služeb, záruční doba aj.

Montáž kuchyně a zapojení spotřebičů

Nastal den „D“ a pracovníci firmy přijeli k Vám domů, aby vyrobenou kuchyni smontovali. Odborná montáž je neméně důležitá, stejně, jako výroba kuchyně. Laické smontování skříněk, by se totiž mohlo odrazit v špatném usazení aj. Vedle montáže Vám také pracovníci zapojí spotřebiče, budete-li si to přát. Což je velká výhoda. Nebudete muset volat dalšího řemeslníka a čekat, než bude mít vůbec čas. Vše tak budete mít pěkně při jednom.

Předání hotového díla

Kuchyně je na místě, spotřebiče zapojené a Vy se můžete těšit z útulného místa, kde budete moci zanedlouho, prakticky ihned po odchodu pracovníků a omytí skříněk a polic, začít ukládat nádobí. Neshledáte-li žádnou nesrovnalost a vše bude tak, jak jste žádali, převezmete hotové dílo, konkrétně pak řemeslníkům podepíšete převzetí vyrobené kuchyně.

Nábytek na míru – nejen skříně a kuchyně

V článku jsme se soustředili na výrobu vestavěných skříní a kuchyní na míru. Ovšem tím nekončí nabídka firem, které se zabývají výrobou nábytku na míru. U takových firem si totiž můžete objednat prakticky jakýkoli nábytkový kousek: botník do předsíně, kuchyňský stůl a židle, konferenční stolek, patrovou postel, pracovní stůl, manželskou postel, dětskou postýlku, komodu, přebalovací pult, dveře a zárubně, ale také nábytek do kanceláře.

Sami se pak můžete přesvědčit, že není nad kvalitně vyrobený nábytek. Preciznost zpracování a kvalitní materiál se totiž odrazí v dlouhé užitné hodnotě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11302 (cesky-magazin.cz#198)


Přidat komentář