Zahradní nábytek

Jste-li majitelem zahrady, jistě víte, že zahrada neslouží jen pro práci, ale také a to především k odpočinku. Proto vybírejte pohodlný zahradní nábytek, který vám pohodové chvíle na zahradě podstatně zpříjemní.

Jaký zahradní nábytek vybrat?

Ať už vybíráte nábytek pro posezení v pergole nebo altánu, či lehátka pro lenošení u bazénu, vždy je důležité zaměřit se na materiál, ze kterého je nábytek vytvořen. Vždy volte podle toho, kde bude nábytek na zahradě umístěn. Zda pod střechou či nikoliv, jakým povětrnostním vlivům bude vystaven, apod.

Nábytek z teakového dřeva

Teakové dřevo patří po mnoho let k nejznámějšímu stavebnímu materiálu. Nábytek vyrobený z tohoto dřeva je vysoce stabilní a na dotek velmi příjemný. Jedná se o přírodní materiál, a proto na něj samozřejmě působí i povětrnostní vlivy. To může mít za následek drobné trhliny nebo jiná nepatrná poškození, která ale na funkčnost a kvalitu tohoto nábytku nemají absolutně žádný vliv. Údržba tohoto nábytku je velmi jednoduchá a spočívá pouze v tom, že se asi dvakrát do roka umyje nábytek vlažnou vodou a přírodním mýdlem. Jestliže na vašem nábytku zaschla špína a není ji možné takto umýt, můžete použít i kartáč nebo houbu. Nábytek se nepoškodí.

Plastový zahradní nábytek

Plastový nábytek patří stále ještě k nejčastějším nábytkům našich zahrádkářů. Přitažlivá na plastovém nábytku je hlavně jeho nízká cena a snadná manipulace, stejně tak i převoz a skladování. Nemusíte se bát nechat plastový nábytek na dešti, sněhu, krupobití, na slunci, atd., neboť je velmi odolný před povětrnostními vlivy a můžete jej jednoduše očistit. Nevýhodou plastového nábytku je jeho nízká odolnost před mechanickou zátěží.

Ratanový zahradní nábytek

Ratanový nábytek je v poslední době hodně moderní a můžete na něj narazit v každém obchodě se zahradním nábytkem. Je oblíbený zpravidla proto, že se hodí úplně všude, jak na zahradu, tak do altánu, pod pergolu, na terasu, prostě opravdu kam vás napadne. Ratanový nábytek je navíc lehký, a proto se s ním snadno manipuluje, což zvyšuje jeho přitažlivost. To ocení zejména ti, kteří žijí v oblastech, kde často prší, neboť ratanový nábytek jedna dvě přenesou pod přístřešek a bez námahy. V ratanovém křesle se prostě musíte cítit jako doma. Působí velmi útulně a elegantně. Nevýhodu ale přece jen má a to nedostatečně vysokou odolnost vůči vodě. Pokud byste ratanový nábytek nechali stát na trávníku, musíte počítat s tím, že vlhkost, která je v trávě obsažena, bude postupně trvale pronikat do ratanu a tím dojde ke snížení jeho životnosti.

Kovový zahradní nábytek

Velké oblibě, co se týká zahradního nábytku, se těší nábytek kovový, ať už z litiny nebo ocele. Kovový nábytek bývá vyráběn buď jako celokovový, nebo velmi krásně jsou kombinace kovu s dřevem nebo s proutím. Díky speciální povrchové úpravě je kovový nábytek odolný nepříznivým vlivům počasí. V případě, že vás kovový nábytek začne nudit, není nic jednoduššího, než jej přetřít jinou, vámi oblíbenou barvou, a bude vás opět těšit. Než kovový nábytek koupíte, informujte se, jak o něj pečovat, abyste jej např. svou nešetrností nepoškrábaly nebo nepoškodili špatně zvoleným chemickým čisticím prostředkem.

Tipy pro správný výběr nábytku

V případě, že již nábytek vybíráte, vždy jej před samotnou koupí vyzkoušejte. Neznamená totiž, že když nábytek krásně vypadá, že se v něm i dobře sedí. Vždy při koupi také zhodnoťte celkovou architekturu vaší zahrady a domu, aby vámi zvolený nábytek nepůsobil v zahradě jako pěst na oko, ale naopak, aby do zahrady krásně zapadl a dotvořil tak již vzniklý architektonický design. Zahradní nábytek vybírejte podle účelu, kterému má sloužit, zda k relaxaci, k posezení u krbu, k ležení u bazénu, atd. Vždy se informujte o způsobu ochrany a čištění nábytku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11281 (cesky-magazin.cz#36)


Přidat komentář