Výstavba srubových domů Vsetín

Dostala Vás pohádkově laděná srubová stavení, která je možné spatřit nejen v horských oblastech, ale stále častěji i v nížinách? A to právě díky nevšednosti a zároveň útulnosti, která přímo vyzývá k pohodové atmosféře?

Zvažujete, že byste se přestěhovali do „naprostého soukromí“, bez sousedů, kteří jsou těsně za zdmi, jako v případě bydlení v panelovém či činžovním domě? Místo klasického zděného rodinného domku, Vás přesvědčila dřevostavba v podobě srubového domu? Ten je ostatně vhodný nejen pro domov, jako takový, ale i pro provozování penzionu, ubytovacího zařízení.

Firmy se zaměřením na dřevostavby

Firem, které se specializují na výstavbu rodinných domů, je poměrně pěkná řádka. Utěšeně přibývá i společností, které se soustřeďují na dřevostavby, a to v závislosti na stoupající poptávce po roubených i srubových stavení. I když budete mít na výběr ze dvou, či třeba deseti, či více firem, je třeba si dobře zvolit, a to nejlépe firmu s bohatými teoretickými i praktickými zkušenostmi. Jen tak budete mít jistotu, že za Vaše vynaložené finance se Vám dostane kvalitní práce.

Výstavba srubových domů - Vsetín

okrese Vsetín Vám můžeme dát tip na „rodinnou“ firmu JOSEF KŘENEK, se sídlem Velké Karlovice 1046, 756 06 Velké Karlovice.

Kompletní nabídka služeb, včetně informací o společnosti a fotogalerie realizovaných zakázek, viz webové stránky http://www.kopecek-montaze.cz/.

Budete-li se chtít s firmou dohodnout na konkrétní zakázce, pak můžete svou poptávku zaslat prostřednictvím online formuláře, který najdete na uvedených webových stránkách, nebo také na e-mail josef.krenek@kopecek-montaze.cz.

Můžete se také na prvotních informacích dohodnout telefonicky, a to na čísle +420 603 446 268.

Výstavba srubových domů Vsetín

Specializací firmy je oblast staveb a montáží dřevěných a sádrokartonových konstrukcí. Můžete tak poptávat vyhotovení roubenky, srubu, skeletu, průmyslové haly aj. Dlouholetá praxe a zkušenost ve spojení s individuálním přístupem ke každé nové zakázce, současně s precizností, je zárukou spokojenosti zákazníků při přebírání a následném obývání vyhotoveného díla.

 

Pojďme se nyní věnovat samotné výstavbě dřevěných domů.

Dřevostavby – srubové, roubené, skeletové domy

Výstavba srubových domů VsetínPro dřevěné stavby neboli dřevostavby, je stěžejním materiálem, jak jinak než dřevo. A právě z důvodu použití přírodního materiálu, vzrůstá poptávka po výstavbě srubového, roubeného, nebo skeletového domu. A že roubená stavení jsou příznačná jen pro dobu, kdy žili naši předci? Že se sice jedná o malebná stavení, ale tak trochu zastaralá? Vše samozřejmě závisí na pojetí stavby. Je však třeba říci, že dřevostavby mohou být vysoce moderní. Krom modernosti se však dřevostavby, jako takové, mohou pochlubit i další řadou výhod.

Výhody dřeva jako stavebního materiálu - vůně

Vstoupíte-li do lesa, co prvního uděláte? Možná si to ani neuvědomíte, tj. děláte to nevědomky, ale bezpochyby se zhluboka nadýchnete, abyste si vychutnali tu jedinečnou vůni dřeva. Této vůně si budete moci užívat den, co den, pokud se rozhodnete pro roubený, srubový, či skeletový dům. Budete se cítit, jako byste se přenesli do lesa. Kromě vůně je tu však i neotřelost a přírodní, originální krása.

Výhody dřeva jako stavebního materiálu – suchá stavba

Také jste si všimli, že výstavba nových domů je především soustředěna na jarní a letní období? Tento fakt souvisí s výstavbou klasických, zděných domů. Dáte-li však přednost roubenému, srubovému, či skeletovému domu, pak Vám firma může dům, penzion, chatu, chalupu postavit v rámci celého roku. Pokud by tak například měla Vámi vybraná stavební firma volno na podzim, nemusíte čekat až do jara. Můžete se s firmou dohodnout i na stavbě, i když počasí nebude zrovna přát a místo triček bude třeba obléci silnější vrstvy.

Výhody dřeva jako stavebního materiálu – nevíří prach

Také již máte dost věčného boje s výskytem prachu, který se usazuje prakticky na každém povrchu. Máte pocit, že byste ho mohli utírat i několikrát za den a výsledek stejně nebude valný? Co Vás jistě potěší v rámci dřevostavby je zjištění, že dřevo nevíří prach. A jako bonus navíc, pohlcuje také pachy. Pokud tak někdo z členů Vaší rodiny kouří, či by k Vám přišla na návštěvu návštěva a zapálila si, nebudete v takovém měřítku cítit příznačný cigaretový pach, jako u klasického stavení.

Srubové, roubené, skeletové domy – bezpečnost

Z jakých dalších výhod se budete moci těšit, zvolíte-li srubové, roubené nebo skeletové stavení? I když jsou domy ze dřeva, jsou bezpečné. Nebudeme zastírat, že by snad dřevo nebylo hořlavým materiálem. Je však třeba také podotknout, že vzplanout může i klasický zděný dům, panelový, či činžovní dům. Záleží tedy spíše na našem chování a přístupu.

Srubové, roubené, skeletové domy – odolnost

Jen si vezměte, kolik let trvá, než se z malého stromu „stane“ strom majestátní. Trvá roky, desítek let, než strom doroste do takové výšky, že jeho vrcholek bude nad našimi hlavami vysoko čnít. A za tuto dobu musí strom rok co rok čelit veškerým vnějším vlivům. Jeho výjimečná odolnost neskončí ani v případě, kdy dojde k jeho pokácení a použití třeba právě na srubový, roubený, či skeletový dům. U dřevostavby nebudete muset řešit, na rozdíl od klasického stavení, obnovení, opravení omítky, fasády apod.

Srubové, roubené, skeletové domy – prodyšnost

Řešili jste, nebo nyní řešíte plíseň v bytě, domě? Snažíte se v dostatečné míře větrat, ale přesto jste objevili v koupelně, ve sklepě, či jiném prostoru malé černé ťupky, či rovnou mapy? Tohoto problému se budete moci zbavit, rozhodnete-li se pro dřevostavbu. Srubové, roubené, skeletové domy se totiž mohou pochlubit prodyšností.

Srubové, roubené, skeletové domy – životní prostředí

V rámci srubových, roubených, skeletových domů je tu i další nezanedbatelný fakt. Takové domy jsou v maximální míře šetrné k životnímu prostředí. Každý, kdo se tak rozhodne pro dřevostavbu, udělá krok směrem k přírodě, ne od přírody.

Srubové, roubené, skeletové domy – celoroční obývání

Sruby a roubenky máme spojené s časem dovolených, volných dnů. Srubové, roubené a skeletové domy je však možné obývat celoročně, a to, i když bude venku panovat třeskutá zima. Rozhodnete-li se pro dřevostavbu, budete se moci cítit, jako kdybyste byli na dovolené pokaždé, když přijdete domů.

Roubenka

Rádi byste se pustili do podnikání, konkrétně pak v rámci ubytovacího zařízení? Chcete se však oprostit od „krabicového řešení“ stavby? Uvidíte, jak se k Vám klientela pohrne, necháte-li si postavit stylovou** roubenku** či srub. Bude-li stavení navíc vhodně „zasazené“, uprostřed zeleně, pak bude jen otázkou času, kdy budete mít o prázdninovém čase „plný stav“.

Srubové domy

I když svícení za pomoci svíček je romantické a v případě srubu by se jen umocnila jeho atmosféra, pak se standardního způsobu svícení, na které jste zvyklí, nemusíte rozhodně vzdát. I na instalaci elektrických rozvodů je pamatováno. V případě dřevostaveb se rozvody řeší tzv. prostupy. Co se pak týká samotné elektrické instalace, pak může být zajištěna také samotnou stavební firmou, nebo odborníky na elektro.

Realizace dřevostavby od A do Z

Stejně jako v případě výstavby zděných rodinných domů, také u výstavby** dřevostaveb** můžete očekávat u specializovaných firem komplexnost služeb, tzv. od A do Z. Vše začíná odborným poradenstvím, uzavřením smlouvy, zpracováním návrhu, vyřízením potřebných povolení, pokračuje samotnou realizací stavby, zajištěním kolaudačního řízení, po „předání klíčů“.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11327 (cesky-magazin.cz#385)


Přidat komentář