Vybíráme nůžky na trávu

Máte možnost si užívat volných chvilek na zahradě u Vašeho domku, chaty, chalupy? Kromě relaxačních momentů, setkávání s přáteli, je však třeba také o zahradu náležitě pečovat. S moderními pomocníky Vám půjde úprava trávníku a keřů doslova od ruky.

 

Využití nůžek na trávu

Již z názvu lze usoudit, k čemu je možné nůžky na trávu použít. Ovšem, na trhu jsou k dostání i nůžky, které je možné použít nejen na trávu, ale současně i keře. A jako další možnost se nabízí nůžky přímo určené na keře.

Podle potřeby Vaší zahrady, ať už u domku, chaty, chalupy, si pak stačí zvolit takové nůžky, které Vám pomohou upravit travní nebo keřový porost.

Vybíráme nůžky na trávu

Nůžky na trávu se liší nejen dle účelu využití. Jednotlivé modely nůžek se liší i v dalších parametrech. Pojďme se na některé z nich blíže podívat.

Váha nůžek na trávu

Nůžky na trávu při práci držíme v ruce. Pokud potřebujete jen sem tam nějaký ten kousek trávy, či keř sestřihnout, nebude ani tak hrát velkou roli váha samotných nůžek. Něco jiného však je, pokud budete stříhat větší travnatou plochu, větší množství keřů apod. V tom případě budete cítit za pár desítek minut každé deko navíc.

Na trhu jsou k dostání nůžky na trávu, u kterých je jejich hmotnost nižší než 0,5 kg. Pak jsou však i modely, kdy jejich hmotnost překročí i hmotnost přes 1,5 kg.

Ergonomicky tvarovaná rukojeť u nůžek

Kromě hmotnosti je tu také další faktor, který zvyšuje komfort při stříhání. Určitě pro Vás bude příjemnější, pokud se Vám budou nůžky pohodlně držet, a nebudete mít po ukončení práce otlačené ruce a prsty. S tím souvisí i forma nákupu. V dnešní době je možné zakoupit řadu věcí nejen v kamenných prodejnách, ale také přes internet. Vzhledem ke komfortu používání nůžek, je jistě vhodnější, když si nůžky „osaháte“. V případě nákupu v některém z e-shopu, je sice možné do určité doby navrátit nepoužité zboží. Je však s tím již spojena určité nepohodlí.

Rychlá výměna nožů

U komfortu nadále zůstaneme. Střihací nože, respektive jejich ostrost, ale i životnost, nevydrží věčně. Čas od času je zapotřebí je vyměnit. A zde by mohl být určitý kámen úrazu. Při** výběru nůžek na trávu** se určitě zajímejte o to, jakým způsobem je možné vyměnit nože.

Výměna nožů s/bez nářadí

Můžete totiž najít nože, se kterými je spojena zdlouhavá výměna a bez nářadí se neobejdete. Jsou však i nůžky, které se naopak mohou pochlubit možností rychlé výměny nožů, a to dokonce bez použití jakéhokoli nářadí. Pokud budete kupovat nůžky na trávu v kamenné prodejně, pak si nechte osobně předvést, jak dochází k výměně nožů.

Kvalita nožů

Již jsme se výše dotkli životnosti nožů. Opět je tedy možné najít nůžky na trávu, které se mohou pochlubit kvalitními noži. Samotná kvalita nožů, stejně jako jejich povrchová úprava hraje v životnosti, trvanlivosti samotných nožů velmi důležitou roli. Určitě tedy není dobré se při výběru soustředit jen na cenu. Mnohdy totiž cena odráží i kvalitu samotného produktu. V některých případech by se mohlo zdát, že je-li cena vyšší, pak si kupujete „pouze“ značku. Není to však pravidlem.

Záběr stříhání nůžek na trávu

Budete spíše stříhat detaily u trávy, keřů? Jsou na Vaší zahradě keře spíše menšího, nebo většího vzrůstu? I tento fakt je dobré brát v potaz při výběru nůžek. K dostání jsou nůžky, které se liší možným střihacím záběrem. Ten může být v šíři 8 cm, 10 cm, ale také více než 11 cm.

Počet kmitů za minutu u stříhání

Kromě záběru stříhání, je dobré se také zaměřit na počet kmitů za minutu. Obecně platí, čím větším počtem kmitů nůžky na trávu disponují, tím bude travní porost, keř rychleji ostříhán, upraven.

Délka stříhacích nožů

Dalším rozhodovacím faktorem při výběru nůžek na trávu, je délka stříhacích nožů. Čím nůžky disponují větší délkou, tím také mohou zabrat větší plochu. Pozor, ne vždy se však na každý porost hodí nůžky s co nejdelšími noži. Ne vždy je to výhodou.

Doba chodu nůžek na trávu

Nůžky jsou jedinečné v tom, že nemusíte za sebou tahat kabel a pamatovat na to, že délka kabelu má své limity. Na druhou stranu je však třeba brát v potaz časový limit, po který mohou nůžky fungovat. Doba délky chodu u jednotlivých nůžek na trávu se liší. S některými nůžkami můžete nepřetržitě pracovat půl hodiny, ale také třeba celou hodinu, nebo hodinu a půl i více.

LED indikátor signalizující vybití baterie

Některé z nůžek na trávu se mohou pochlubit i takovou vychytávkou, jako je LED indikátor. Díky němu budete mít přehled, že je již baterie téměř vybitá. Indikátor však také může plnit i úlohou ochrannou. Pokud by se náhodou stalo, že jste dali nůžkám pořádně zabrat, pak Vás může LED indikátor také upozornit, že dochází k přetížení nůžek. Díky indikátoru tak můžete zabránit, že by došlo k poničení nůžek.

Doba nabíjení

S dobou chodu úzce souvisí i doba, po kterou je nutné nůžky nabít. Někdy se stane, že i když si pořídíme nůžky s co nejdelší možnou dobou chodu, pak to nebude stačit a je nutné ještě nůžky dobít. Ovšem čekat třeba půl den na dobití, jistě není ideální. Řada z nás by jistě měla ráda dokončenou práci v jeden den. A takové kouskování je spíše na zlobu.

Dobrou zprávou je, že na trhu jsou i nůžky, u kterých se doba nabíjení pohybuje jen kolem třiceti minut. Jakmile se tedy nůžky vybijí, můžete si dát svačinu, voňavou horkou kávu. Mezitím, co budete relaxovat, se nůžky nabijí a Vy budete moci opětovně pokračovat v práci.

Cenové rozpětí nůžek na trávu

V neposlední řadě se při výběru rozličného zboží, které kupujeme, zajímáme i o cenu daného produktu. Ne jinak tomu může být u nůžek na trávu. Jejich cenový rozdíl může být významný. Lze si zakoupit nůžky na trávu, kdy jejich cena je kolem 1 000 Kč. Na trhu jsou i modely, kdy jejich částka přesáhne i cifru 3 000 Kč. Je však třeba říci, že u dražších modelů můžete očekávat řadu vychytávek a funkcí. S vyšší cenou si tak kupujete nejen vyšší kvalitu, ale i více možností.

Než začnete stříhat trávu, keře

Zakoupili jste si nůžky na trávu a již se bezpochyby těšíte, jak vyzkoušíte jejich výhody a možnosti. Kromě samotných nůžek na trávu, keře je také dobré si pořídit další pomocníky, kteří Vám zpříjemní, ulehčí a urychlí samotnou práci. V tomto případě se jedná o ochranné rukavice. Předejdete tím případným otlačeninám, mozolům, či dokonce případnému říznutí. A pak zde ještě máme dalšího pomocníka, díky kterému ostříhanou trávu a keře rychle shrábnete na kupičku. Řeč je o „starých“ dobrých hrábích.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11291 (cesky-magazin.cz#110)


Přidat komentář