Topný žebřík do koupelny - typy

Topný žebřík je možné vidět ve stále více koupelnách. Není se čemu divit. Topný žebřík totiž přináší jen samé výhody, od estetických, až po ryze funkční. V současnosti je na výběr celá řada žebříků, co do materiálu, tvaru, velikosti a způsobu vytápění.

 

U topných žebříků máte na výběr, zda se bude jednat o typ závislý na topné sezóně, typ kombinovaný nebo typ elektrický. V druhém a třetím případě se budete moci těšit z příjemně teplé koupelny prakticky vždy, když si to budete přát, bez ohledu na to, zda je, či není topná sezóna.

Nabídka topných žebříků do koupelny

Vydáte-li se na nákup topných žebříků, pak budete mít skutečně z čeho vybírat. Výrobci jsou si totiž vědomi obliby topných žebříků, ale také rozličných požadavků svých potenciálních klientů.

Topné žebříky se především liší principem topení, ale také materiálem a samozřejmě dispozičním řešením. Pojďme se podívat na typy topných žebříků, se kterými se můžete v prodejnách, ať už kamenných, nebo internetových, setkat.

Elektrický topný žebřík

Již z názvu napovídá, že se jedná o topný žebřík, který Vám v koupelně zatopí, pokud bude připojený na elektriku. Elektrický topný žebřík je možné si nechat připojit do standardní zásuvky, nebo také napevno do sítě. Jakmile zapnete topný žebřík, pak dojde k zahřátí topné tyče, respektive vody či nemrznoucí kapaliny, která je uvnitř spleti trubek.

Nemalou výhodou elektrických topných žebříků je v tom, že si můžete dopřát vyhřáté koupelny, ale také si na něm nechat usušit prádlo**, i když zrovna nebude topná sezóna**. Řekněte sami, co může být příjemnějšího, než se vrátit promrzlí z vycházky a vejít do prohřáté koupelny, ať už za účelem osvěžující sprchy, či relaxační koupele. Tam, kde je výhoda, bývá i nevýhoda. A ta spočívá ve faktu, že může dojít k výpadku elektrického proudu.

Kombinovaný topný žebřík

Je tedy možné se těšit z příjemně teplé koupelny, i když vypadne elektrika? Ano, možné to je. Můžete si pořídit kombinovaný topný žebřík. Přesněji se jedná o teplovodní topný žebřík s elektrickou topnou tyčí.

Díky tomuto typu topného žebříku, budete ochráněni před případným výpadkem proudu. Pro kombinovaný topný žebřík je charakteristické, že ho můžete mít během topné sezóny napojený na standardní topení. A v době, kdy není topná sezóna pak stačí topný žebřík zapojit do elektriky.

Teplovodní topný žebřík

Posledním typem je teplovodní topný žebřík. Jedná se v podstatě o klasické topné těleso. Topný žebřík je totiž napojený na stávající topení. Z příjemně prohřáté koupelny se tak budete moci těšit vždy, když bude topná sezóna. I na tomto topení, stejně jako v ostatních místnostech bytu, domu, si budete moci regulovat, zda budete chtít, aby topný žebřík topil méně, či více.

Ceny topných žebříků do koupelny

Nejens ohledem na princip topení, se bude lišit cena topných žebříků. Cenu také ovlivňuje materiál, velikost, ale také celkový design topného žebříku. Topný žebřík můžete pořídit již za částku do cca 2 000 Kč. Na trhu však najdete i takové designové kousky, které vynikají elegancí, nadčasovostí a kvalitním materiálem. Cena takového topného žebříku z chromu, se pak může dostat i na částku nad 20 000 Kč.

Při výběru topného žebříku, je tak dobré se zaměřit na to, co od něj očekáváte, respektive, kdy chcete, aby Vám žebřík topil. Nakupujte také s ohledem na rozměr a celkový ráz koupelny a samozřejmě berte v potaz i stav Vašich financí.

Výhody topných žebříků do koupelny

Nemáte ještě v koupelně** topný žebřík**? Pokud váháte nad tím, zda si vůbec topný žebřík pořídit, zda to například pro Vás nejsou jen další vyhozené peníze, pak Vám možná pomohou v rozhodování následující řádky.

Proschnutí ručníků a prádla

Díky topnému žebříku ručníky, ale i další prádlo za poměrně krátkou dobu proschnou. Určitě i Vám se stalo, že jste potřebovali nějaký ten kousek mít rychle usušený, jenže jako naschvál počasí venku pro sušení zrovna nebylo nejideálnější (mokro, vlhko) a topná sezóna zrovna nebyla. V tomto případě, kdybyste měli koupelnový žebřík, ať už kombinovaný, nebo elektrický, byste se mohli těšit nejen z čistého voňavého vypraného prádla, ale za krátkou dobu by bylo usušené.

Vyhnutí se prochladnutí u dítěte

Ten, kdo má doma malého caparta a nechce, aby po koupeli dítě prochladlo, může využít možnosti zabalit ho do prohřáté osušky. Tedy opět v případě, že máte topný žebřík.

Co se týká topných žebříků, můžete se s nimi v kamenných a internetových prodejnách setkat pod různým označením. Někde uvidíte název topný žebřík, jinde koupelnový žebřík, dále koupelnový sušák, nebo koupelnové topné těleso apod. Pod všemi těmito názvy se ukrývá jedno společné, a to praktický a designový kousek do koupelny, který najde uplatnění a místo i v té nejmenší** koupelně**.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11283 (cesky-magazin.cz#44)


Přidat komentář