Stavby na klíč - Praha

Chtěli byste bydlet ve vlastním rodinném domku? Pak máte několik možností, jak toho dosáhnout. Můžete si koupit starší rodinný dům, koupit si novostavbu od developerské firmy, postavit si rodinný dům svépomocí, nebo zvolit stavbu rodinného domu na klíč.

Každý způsob, jak si pořídit rodinný dům má své výhody i nevýhody. Při koupi staršího domu si mnohdy kupujete dům, který už neodpovídá dnešním standardům o energetické náročnosti staveb a většinou potřebuje rekonstrukci. Pokud si vyberete dům z developerského projektu, pak získáte zcela nový a moderní dům, ovšem za hodně vysokou cenu. Již hotový navíc nemusí ve všem odpovídat vašim představám.

Když si dům postavíte svépomocí, bude přesně takový, jaký jste si vysnili a také ušetříte hodně peněz. Kamenem úrazu bude ovšem to, že výstavba svépomocí trvá hodně dlouho, často i několik let. Jako zlatá střední cesta se proto jeví výstavba rodinného domu na klíč. Při výstavbě rodinných domů na klíč si můžete vybrat dům podle vašich představ a pak ho s projektantem ještě upravit, pokud vám něco nevyhovuje. Firma, kterou si vyberete vám pak dům na klíč postaví podle vašich požadavků za relativně krátkou dobu. Pokud vás možnost výstavby rodinného domu na klíč zaujala, pak vám můžeme doporučit** firmu KM BURG z Prahy**.

Stavby na klíč - Praha

Společnost KM BURG, v.o.s. nabízí výstavbu rodinných domů na klíč. Služba výstavby rodinných domů na klíč je mezi lidmi velice oblíbená, protože domy postavené na klíč jsou levnější než ty z developerských projektů a zároveň jejich výstavba netrvá tak dlouho jako výstavba rodinného domku svépomocí.

Dále se společnost KM BURG zabývá i jinými činnostmi ve stavebnictví se zaměřením především na zateplování fasád, půdní vestavby, sádrokartonové konstrukce, minerální a hliníkové podhledy. Rozhodnete-li se pro stavbu domu svépomocí, můžete si u společnosti** KM BURG** vybrat stavební materiály – společnost KM BURG nabízí také stavební poradenství, takže i ti méně zkušení z vás se mají ohledně stavby na koho obrátit. Pokud máte u svého rodinného domku zahradu a chcete ji nějak zásadně proměnit, pak by vás mohly zaujmout další služby firmy KM BURG, kterými jsou terénní úpravy pozemku a opěrné zdi. Pokud si svůj pozemek chcete oplotit, pak se také můžete obrátit na firmu KM BURG, neboť firma KM BURG vám nabízí i prodej a stavbu plotů.

Zaujaly-li vás nabízené služby, pak vám přikládáme i užitečné kontakty, díky kterým budete moci stavební firmu KB BURG oslovit: Stavební společnost KM BURG, v.o.s., internetové stránky: http://www.mbc.cz/kmburg/; e-mail: roman.cerovsky@seznam.cz; telefonní číslo: 608 824 805, adresa: Sídliště 1070/10, 153 00 Praha-Radotín.

Půdní vestavby

Půdní vestavby jsou častým řešením pro ty, kteří si koupili starší rodinný domek nebo chalupu s nevyužitým podkrovím. Když se dnes staví nový rodinný dům, tak se většinou postaví tak, že jeho podkroví je obyvatelné. Ještě před několika desítkami let však mělo** podkroví** pouze jednu funkci - ochránit dům před deštěm. Podkroví tak bylo zcela prázdné a nevyužité. Maximálně se v něm skladovalo nepotřebné harampádí. Dnešní vlastníci nemovitostí si však dobře uvědomují, že v podkroví se skrývá mnoho prostoru, který lze využít k moc příjemnému a útulnému bydlení.

Pokud chcete i vy bydlet ve vašem nevyužitém podkroví, pak byste si měli určitě pozvat odborníky ze stavební firmy, kteří zhodnotí, zda je ve vašem případě podkroví k předělání na bydlení použitelné. Ne vždy je totiž možné v podkroví vytvořit další obývací prostory. Mohla by tomu zabránit příliš slabá konstrukce domu, která by nemusela vydržet další zatížení způsobené novým zateplením střechy, nábytkem a lidmi. V některých případech jed nutné postavit i novou štítovou podkrovní zeď, pokud je ta stará pouze z prken. A někdy je dokonce potřeba postavit** konstrukci střechy** celou novou, pokud jsou staré krovy příliš tenké, příliš staré, shnilé nebo napadené škůdci. Odborník vše zhodnotí a určí, zda je ve vašem případě možné provést půdní vestavbu.

Když chcete rodinný dům

Pokud jste se rozhodli, že chcete** bydlet v rodinném domě**, musíte se rozhodnout, jakým způsobem si rodinný dům pořídíte. Každá možnost má své plusy i mínusy, proto je potřeba všechno zvážit a zhodnotit, který způsob se vám zdá jako ten nejvhodnější pro vás. Na výběr máte z následujících možností:

Koupě starší nemovitosti

Pokud si vyberete ke koupi** starší rodinný dům** v obyvatelném stavu, pak se můžete nastěhovat ihned. Starší domy však mívají mnoho nešvarů. Časté jsou problémy se zemní vlhkostí a tím pádem i s plísní na zdech, nebo také s vysokou** energetickou náročností domu** – žádné zateplení, stará okna, chyby ve výstavbě – to vše jsou tepelné mosty, kterými z domu uniká teplo. Z tohoto důvodu je starý dům často nutné** zateplovat, vyměňovat okna** či provádět jiné rekonstrukce. Koupě staršího domu se může a taky nemusí vyplatit – záleží na tom, v jakém bude dům stavu a zda nutně bude či nebude potřebovat výše uvedené investice. Hodnotu starého domu také zvyšuje či naopak snižuje jeho umístění.

Vše si udělám sám

Můžete si vše zařídit sami – vyberete si vhodný pozemek, vyřídíte stavební povolení, inženýrské sítě, vyřídíte všechny potřebné záležitosti na stavebním úřadě, rozhodnete se, jaké energetické požadavky bude váš dům splňovat (zda bude energeticky úsporný nebo pasivní nebo dokonce energeticky plusový), necháte si vypracovat projekt rodinného domu, zvolíte druh stavebního materiálu, konstrukční typ stavby (například dům z cihel, tvárnic, kulatých nebo hranatých kmenů, dřevěných panelů, železobetonu), zajistíte potřebnou stavební techniku, nakoupíte stavební materiál, seženete potřebné pracovníky, kteří vám budou pomáhat a pak můžete začít stavět.

Celý proces příprav až do zahájení výstavby může trvat i pár let. Jenže i když se vše povede tak, jak má, proces výstavby rodinného domu svépomocí vám může zabrat dalších několik let. Z toho vyplývá, že výstavba rodinného domku svépomocí je vhodná spíše pro toho, kdo nepotřebuje dům ihned, ale počítá s tím, že v něm může bydlet třeba až za 10 let a také pro toho, kdo má i po své pracovní směně čas a sílu obléci si ještě montérky a pustit se do další „směny“ na svém domku. Na druhou stranu má stavba rodinného domu svépomocí tu výhodu, že ušetříte dosti vysoké částky peněz.

Developerský projekt

Pokud se zdlouhavému procesu** stavby rodinného domu** svépomocí chcete vyhnout, pak máte další možnost a to takovou, že si vyberete nový rodinný dům od některé z developerských společností, které domy stavějí, aniž by o ně měly konkrétní zájemce. Když jsou domy hotové, objevují se v inzertních novinách a na internetových stránkách. Někdy jsou včleněny do** starší zástavby**. Častější je však případ, kdy na nějakém místě vznikla celá nová čtvrť takovýchto nových rodinných domů. Pokud přijdete jako první, pak ještě žádný dům nemá svého obyvatele a vy si můžete vybrat, který se vám líbí, který vám nejvíce vyhovuje. Tato možnost je sice ze všech nejjednodušší ale na druhou stranu je taky nejdražší. Navíc domy z developerských projektů jakoby postrádaly osobního ducha, osobní kouzlo toho, kdo se podílel na uspořádání místností, výběru barev nátěrů, výběru vnitřního vybavení, výběru oplocení atp.

Rodinný dům na klíč

Pak je tady ještě zlatá střední cesta, čemuž odpovídá i její cena. Dům postavený svépomocí, u kterého strávíte nejvíce času, je nejlevnější. Dům z developerského projektu, který můžete mít podle aktuální nabídky prakticky ihned, je nejdražší. A dům postavený na klíč, u toho je cena někde uprostřed. Jeho značná výhoda spočívá nejen v** přijatelné ceně**, ale také v tom, že firmě, která rodinné domy na klíč staví, můžete předložit vlastní projekt, který vám projektant vypracoval dle vašich představ a požadavků a daná firma vám poté** rodinný dům na klíč** postaví. Co se týče délky výstavby rodinného domu na klíč, ta obvykle trvá podle typu domu okolo několika měsíců, takže v případě, že si vyberete rodinný dům na klíč, pokud už máte stavební pozemek a vyřízené všechny náležitosti na úřadech, nebudete ani moc dlouho čekat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11288 (cesky-magazin.cz#73)


Přidat komentář