Široký výběr PHILIPS a LED osvětlení

Zařizujete si interiér? Přemýšlíte jaká svítidla a jaký typ osvětlení zvolit? V dnešní době je výběr svítidel neskutečně široký, stejně tak máte hodně možností při výběru typu žárovek a zářivek.

Pokud hledáte nějaká zajímavá svítidla, máme pro vás tip na internetový obchod, kde mají vskutku široký výběr.

České elektro - prodej osvětlení

V internetovém obchodě České elektro pana Milana Bezdíčka naleznete svítidla mnoha typů a značek. V široké nabídce obchodu České elektro jsou mimo jiné velmi zajímavá například svítidla Philips. Nás nejvíce zaujala řada My bathroom a My living. Svítidla My bathroom jsou provedená tak, aby odolávala vodě i nízkým teplotám, takže jsou vhodná do koupelny i do venkovního prostředí. Mezi svítidly My living zase objevíte opravdové designové lahůdky, které vašemu interiéru dokáží dodat ducha nadčasovosti. My living však nabízí i klasické tvary pro milovníky tradice.

světlo

Kromě internetového obchodu pan Bezdíček provozuje také kamenný obchod v Olešnici v okrese Rychnov na Kněžnou. Kompletní širokou nabídku svítidel včetně e-shopu, a také virtuální 3D prohlídku kamenného obchodu České elektro najdete na internetových stránkách pana Bezdíčka. Připojujeme i další důležité kontakty:

Jak vybírat osvětlení?

Správný typ osvětlení je velmi důležitý. Pokud je místnost či konkrétní část místnosti osvětlená tak, jak je potřeba, dokáže to navodit tu správnou atmosféru, ale je to také příjemné pro naše oči, pro čtení, pro práci ale i pro sledování televize nebo jen pro povídání s rodinou či přáteli nebo pro relaxaci. Při výběru svítidel máme díky široké nabídce tolik možností – je možné zvolit klasické současné** tvary svítidel**, ale stejně tak i velmi moderní nadčasová svítidla nebo také různé atypické tvary, popřípadě retro styl aj.

Centrální osvětlení

Jako centrální osvětlení je označováno to, které má osvětlit celou místnost. svítidlaCentrální osvětlení by tedy mělo být základ pro každý pokoj a místnost ve vašem domě či bytě. V praxi se pro centrální osvětlení většinou využívají různé lustry, které se umisťují většinou do středu stropu. V některých místnostech je centrální osvětlení zcela postačující, v jiných je vhodné doplnit centrální osvětlení ještě o další svítidla.

Osvětlení pro práci

Místa, jako je kuchyňská linka, pracovní stůl nebo třeba stůl v dílně si však s centrálním osvětlením zpravidla nevystačí a tak je vhodné je doplnit o stolní lampy, v případě kuchyňské linky spíše o speciální typy svítidel určených přímo ke kuchyňské lince.

Bodová světla

Čím dál větší oblibu si získávají i bodová světla, tzv. bodovky,světlo které bývají nejčastěji používány k osvětlení dekorací, například obrazů nebo do vitrín, ale třeba také na schodiště.

Atypické osvětlení

Mezi atypické osvětlení můžeme počítat ta svítidla, která jsou určena především pro navození určité zajímavé atmosféry. K tomuto účelu se dnes často využívají LED pásky.

Co je to LED technologie?

Už jste asi slyšeli výraz LED žárovka nebo LED dioda. Ale víte, co znamená ono LED? Výraz LED vznikl ze tří anglických slov „light emitting diode, což znamená dioda vyzařující světlo. LED funguje na principu polovodičových destiček, které elektrický proud přetvářejí na světlo. LED je velmi efektivní zdroj světla, protože má oproti klasické žárovce, ale i té úsporné celou řadu výhod.

lampička

Výhody LED technologie

Díky LED technologii lze uspořit až 90 procent nákladů na osvětlení ve srovnání s klasickými žárovkami. LED technologie dokáže přeměnit na světlo asi 50 procent elektrického proudu, zatímco úsporné žárovky přibližně 21 procent elektrického proudu a obyčejné žárovky dokonce jen 3 procenta elektrického proudu. LED vydrží přibližně 25 krát déle než klasická žárovka a přibližně 5 krát déle, než úsporná žárovka, takže i když za LED žárovku zaplatíte více, díky nízké spotřebě a dlouhé životnosti se vám jednoznačně vyplatí. Mezi další výhody LED technologie patří:

  • velmi nízké vyzařování tepla, LED technologie se téměř nezahřívá
  • okamžité silné osvětlení – na rozdíl od úsporných žárovek LED žárovky nenabíhají postupně, ale svítí silně hned po zapnutí
  • malá velikost - díky malé velikosti LED diod je lze aplikovat do mnoha různých přístrojů
  • vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům – technologie LED se skvěle hodí i pro venkovní použití
  • vysoká odolnost proti nízkým i vysokým teplotám – zatímco u zářivek světelný tok velmi silně klesá, pokud teplota klesne pod 10 stupňů celsia, nebo naopak stoupne nad 35 stupňů celsia, na LED technologii nemají mezní venkovní teploty výraznější vliv
  • bezpečný provoz – LED technologie minimalizuje riziko úrazu elektrickým proudem, pokud spadne LED žárovka na zem, ani v případě, že se rozbije, nevzniknou ostré střepy
  • ekologie – LED výrobky neobsahují rtuť ani jiné škodlivé látky a jsou plně recyklovatelné
  • přizpůsobivost elektrickému napětí – LED technologie je schopná normálně fungovat v rozsahu od 85 do 250 V
  • odolnost proti častému zapínání a vypínáni – časté vypínání a zapínání nezkracuje životnost LED výrobků (vzpomeňte si na blikající LED diody v různých přístrojích – kdyby takhle blikala jiná žárovka, zanedlouho by se pokazila)
  • LED technologie na rozdíl od úsporných žárovek netrpí tzv. kmitáním, čili jevem, kdy úsporná žárovka bliká tak rychle, že to člověk nedokáže okem zaznamenat, ale může mu to způsobovat například bolesti hlavy nebo nevolnost, popřípadě epileptický záchvat epileptikům.

žárovka

LED žárovky, LED zářivky, LED bodovky, LED reflektory, LED diody

Technologii LED lze využívat v mnoha podobách. Díky velmi malé velikosti LED diod z nich lze vytvářet nejrůznější tvary. Z LED diod lze tudíž vytvořit žárovky různých tvarů a velikostí, dlouhé úzké LED zářivky, bodová světla i reflektory. LED diody se dnes využívají také jako velmi úsporné a přitom výkonné reflektory do automobilů.

LED pásky

Další typ osvětlení, který lze z LED diod vytvořit, jsou** LED pásky**. LED pásky mají uvnitř rovnoměrně rozmístěné LED diody, vázatakže pásek po celé své délce svítí. LED pásky mají různou délku. Mohou mít třeba až 5 metrů. Některé typy LED pásků mají na koncích konektory, takže je lze různě propojovat a vytvářet tak LED pásky libovolných délek. Jiné typy LED pásků je zase možné dle libosti stříhat a vytvořit tak délku LED pásku, která vyhovuje našim potřebám. LED pásky je možné využívat namísto žárovek, ale i jako dekoraci či k vytvoření zajímavé atmosféry. Je možné je instalovat tak, aby místnost osvětlovaly, ale přitom nebyly vůbec vidět, například za nějakou lištu, za horní skříňky kuchyňské linky apod. Pokud chcete LED pásky využít jako dekorační osvětlení, je možné je nechat volně viset na různých místech a v různých délkách, popřípadě je ovíjet okolo různých konstrukcí, třeba okolo schodištního zábradlí, okolo zábradlí na balkóně či terase, ozdobit a osvětlit jimi konstrukci pergoly či altánu atp.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11325 (cesky-magazin.cz#352)


Přidat komentář