Robotické a automatické sekačky

Už Vás déle nebaví pozorovat, jak Vám trávník přerůstá přes hlavu? Nemáte čas ani náladu na to sekat jej celý den? Potom byste měli popřemýšlet o koupi robotické, automatické sekačky.

Všichni máme rádi přírodu a její součástí je také tráva. Pro mnohé z nás je však tráva něčím, co nám komplikuje život. Abychom se mohli nežádoucí trávy zbavit, můžeme si k tomu pořídit nějakého pomocníka. Tímto pomocníkem může být například robotická, automatická sekačka.

Automatická, robotická sekačka

Automatická, robotická sekačka je dokonalým pomocníkem k sekání trávy, který nemá ve svém oboru konkurenci. Ptáte se proč? No přeci proto, že vykonává celý proces sekání naprosto sama. Vy si můžete spokojeně hrát s dětmi nebo odpočívat a o Vaši trávu se postará robotická, automatická sekačka. Tento zázrak seče automaticky, přičemž jsou všechny živiny navráceny zpět do trávníku. Robotická automatická sekačka dokáže rozpoznat stromy, kameny a všechny další překážky, které se mohou při sekání vyskytnout. Samozřejmostí je u tohoto druhu sekaček rovněž výbava jako nárazníky se senzory, detekce nadzvednutí sekačky či dětský zámek atd. Automatická robotická sekačka dokáže dodržet nastavené okraje, což vede k tomu, že vytvoří na Vašem trávníku jakýkoli ornament či tvar.

Kde kupovat robotické automatické sekačky?

Zásadou číslo jedna je, kupovat sekačky u autorizovaného prodejce, který nám dává garanci záručního i pozáručního servisu. Reklamace netrvá déle než týden, je-li to jen trochu možné. Autorizovaní prodejci nabízí jako jediní možnost zapůjčení robotické automatické sekačky před tím, než se rozhodneme ji zakoupit. A pouze autorizovaný prodejce nám dá záruku toho, že bude v případě potřeby naše sekačka opravena v autorizovaném servise. Z toho, co je výše uvedeno, vyplývá, že je nutné při koupi robotické automatické sekačky vybírat pouze u ověřených obchodníků. Tímto si do budoucna ušetříte nejen spoustu potíží, ale především času a peněz, což je pro mnohé z nás nejdůležitější.

Jak automatická, robotická sekačka funguje?

Tento typ sekačky je vhodný pro všechny typy trav a lze ji použít do jakékoli zahrady, kterou sekáme jinými druhy sekaček. Automatická robotická sekačka je nejen vysoce odolná, ale umí pracovat i za deště, což znamená, že poseká i mokrý trávník. Nejdůležitější součástí tohoto typu sekaček je drát, který je nutno položit po obvodu celého trávníku. Tento drát sekačka rozpozná pomocí senzorů, což ji vede k tomu, aby pracovala v přesně vymezeném prostoru. Sekačky těchto typů pracují na podobném principu jako robotické vysavače, akorát s tím rozdílem, že sečou trávu. Předností těchto sekaček je systematické přejíždění trávníku v několika křížových variacích, které zaručí rovnoměrné a dokonalé posekání. A co robotické automatické sekačky pohání? Jsou to samozřejmě dobíjecí baterie. Díky tomu šetříme použitím automatické robotické sekačky životné prostředí. Sekačka pracuje bez olejů, paliv, emisí a působí příznivě na půdu.

Jak je to s baterií?

Robotické sekačky fungují díky dobíjecím bateriím, které po nabití zvládnou sekat 2-3 hodiny v kuse v závislosti na modelu. Aby baterie vydržela, je potřeba ji dobíjet, přičemž nabíjení trvá 16-20 hodin, opět v závislosti na typu baterie a modelu samotné sekačky. Životnost baterie se liší dle toho, jak moc je namáhána, jak se o ni staráme a také v jakých podmínkách ji používáme. Velmi také záleží na typu baterie, přičemž bychom měli koupit baterii alkalickou, která je kvalitnější a vydrží nám mnohem déle, než baterie obyčejná.

Kdy a jak často sekat trávu automatickou robotickou sekačkou?

Trávník bychom měli sekat za sucha, což zamezí tvoření tzv. hromádek na trávníku. Určitá doba sekání není, jen je vhodnější provádět jej později odpoledne. Co se týče pravidelnosti sekání, pak je vhodné sekat častěji, aby byl menší odpad. V době aktivního růstu trávy je vhodné provádět sečení jednou za 3-5 dnů. Samotný interval sečení si určíme dle druhu trávníku a terénu, o který se sekačka stará. Důležité je, hlídat to, abychom posekali maximálně 1/3 výšky stébla. V opačném případě dojde k jeho vysušení a náš trávník uschne.

Jak je to se zaléváním a sekáním trávníku?

Používáme-li robotickou sekačku, je potřeba tomuto přizpůsobit také zalévání trávníku, o který se staráme. Trávník zaléváme mezi 4-8 hodinou ráno. Dodržení této doby je důležité, protože pouze tak může voda dostatečně vsáknout do půdy. Nic by se nemělo přehánět a mluvíme-li o zalévání trávníku, platí to dvojnásob. Budeme-li zalévat příliš, povede to pouze k tomu, že budeme muset sekat trávník častěji a budou se nám v něm tvořit vyšší drny. Rozmnožený plevel nás také nepotěší. Zde platí heslo, ve kterém se říká, že méně je někdy více.

Jsou nějaké nevýhody robotických automatických sekaček?

Majitelé robotických automatických sekaček jsou z nich unesení a tvrdí, že by si již žádný jiný typ sekačky nekoupili. Mají tyto sekačky vůbec nějaká negativa? Odpověď zní, že ano. Není jich sice mnoho, ale je dobré o nich před nákupem vědět. Nemá-li Vaše sekačka lithiovou baterii, musíte počítat s tím, že se při vysokých otáčkách rychle vybije. To vede k tomu, že se žací ústrojí točí pomaleji a, aby sekačka dobře pracovala, musí být nože ostřejší. Další nevýhodou jsou příliš tenké nože, jejichž životnost je omezena a je nutné je častěji měnit.

Další druhy sekaček

Nejčastěji používané jsou sekačky rotační, které mohou být elektrické a benzínové. Druhým typem jsou sekačky bubnové, které dokáží dokonale kopírovat terén a nevadí jim ani zanedbaný a plevelem zanesený terén. Jiní z nás dávají přednost diskovým sekačkám, které mají místo bubnu disk. Tato sekačka je vhodná pro nerovný terén a umí si poradit i s větvemi či kameny. Vřetenovými sekačkami posekáme skvěle velmi nízké trávníky a máme na výběr mezi druhem elektrickým a ručním. O strunových sekačkách není nutné se rozepisovat, neboť patří k druhým nejoblíbenějším. Také tyto sekačky se dělí na benzínové a elektrické a hodí se na konečnou úpravu okrajů trávníků a také na místa, která jsou těžko dostupná. Ať si již pořídíme jakoukoli sekačku měli bychom vybírat podle šířky záběru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11326 (cesky-magazin.cz#373)


Přidat komentář