Profesionální pokládka všech druhů podlah

Podlahová krytina je základním prvkem každé místnosti, a proto bychom její výběr měli řádně promyslet. Jaký druh podlahy vybrat a jakých vlastností, to nám poradí speciální firma, která se zabývá právě profesionální pokládkou různých druhů podlah.

Pokud jste rozhodnutí zrekonstruovat Vaši starou podlahu, máte na výběr z obrovského množství různých podlahových krytin. Vybrat si můžete dřevěné podlahy, laminátové podlahy, plovoucí podlahy, parkety, koberce, dlažby. Na výběr jsou podlahové krytiny do interiéru, ale mnoho také do sportovních hal či exteriéru. Důležitým kriteriem výběru správné podlahové krytiny jsou funkční vlastnosti, které od podlahy vyžadujeme. Jinou podlahu si vybereme do koupelny a jinou do dětského pokoje.

Pokládka podlahy na klíčDub-parkety

Dodávka podlahy na klíč znamená celkové a komplexní služby spojené s pokládkou nové podlahy. Firmy, jež tuto dodávku podlahy na klíč poskytují, se řídí těmito postupy:

  • Firma si bezplatně přijede obhlédnout místo, kde bude pokládaná nová podlaha, a to odborně proškoleným technikem, který přímo na místě realizace zjistí stav stávající podkladu podlahy a navrhne případné úpravy podkladu
  • V místnostech realizace pokládky podlahy, společnost změří vlhkost, a vystaví protokol o výsledku měření vlhkosti, který je základem pro výběr druhu podlahy.
  • Společnost zapůjčí vzorky druhů podlah k výběru té správné žádané podlahy.
  • Po schválení plánu realizace výměny podlahy a odsouhlasení cenové nabídky klientem, společnost provede úpravy a opravy podkladu podlahy, aby vše splňovalo zákonné normy pro pokládku podlahy, případně provede demontáž stávající podlahy.
  • Firma položí novou podlahovou krytinu, vše zalištuje, vyčistí, vyleští, a předá zákazníkovi hotové dílo řádně uklizené.
  • Firma poskytuje na své dílo zákonnou záruku a také nabízí prodej leštících a údržbových prostředků na dané podlahové krytiny.

Funkčnost podlahy – výběr podlahy

Sienna-proužkyVýběr druhu podlahy záleží na místnosti, kde bude podlaha realizována. Podlahová krytina musí splňovat funkční vlastnosti, jako jsou odolnost proti vlhkosti, hlučnost, váhová zátěž i tepelné vlastnosti. Do místnosti s vodou, jakou jsou koupelny, záchody, pracovní místnosti s pračkou či v kuchyních, je důležité, aby podlaha splňovala vysokou odolnost proti vlhkosti. V těchto místnostech je dobré, když se dá podlaha jednoduše setřít, vysát, aby její povrchová úprava netrpěla a neničila se.

Obzvláště v kuchyních bychom se nad výběrem správné podlahové krytiny měli pořádně zamyslet, protože v kuchyních se provádí mnoho různých činností. Často upadne nějaký drobek na zem, ale také nůž či hrnec, vylije se na zem voda. Proto musí být podlaha lehce stíratelná, taková aby vydržela i nějaký ten náraz, ale také by měla být teplá, protože v kuchyních u sporáku se tráví mnoho času.

Jiné to bude v** obývacích místnostech a dětských pokojích,** kde se na první místo dostává estetičnost. Podlaha by měla ladit s ostatním vybavením interiéru, měla by splňovat kvalitní tepelnou izolaci. V dětských pokojíčcích by se měl brát zřetel na časté nárazy a pády dětských hraček, ale i na časté šoupání dětských židliček, a proto by podlaha v dětských pokojíčcích měla být pevná, tvrdá a trvanlivá.Mahagon-afrika

V místnostech, kde je zabudovávané podlahové topení, se většinou pokládá na podlahu dlažba nebo plovoucí podlahy, které udržují teplo. Při výběru druhu podlahové krytiny také záleží na tom, zda v dané místnosti budete chodit v botách, papučích či naboso.

Tepelné druhy podlah

Podlahové krytiny se dělí podle své tepelné funkčnosti. Dělíme je na teplé, poloteplé a studené podlahy.Teplé podlahy, které nejčastěji najdeme v dětských pokojíčcích a obývacích místnostech, zastupují koberce, podlahy z palubek a korkových desek. Mezi poloteplé podlahy se řadí linolea, PVC, marmolea. Tyto podlahy najdete všude tam, kde není kladený zvláštní důraz na tepelné vlastnosti, ale zase není žádoucí mít tam studené podlahy, jako jsou studentské pokoje, ložnice, mnohdy i obývací pokoje. Studené podlahy jsou převážně ty, které jsou skleněné či dlážděné. Ty se používají v koupelnách, WC, pracovních místnostech, chodbách i předsíních. Ale často se realizují i do obývacích pokojů a velkých hal, kde se na v sedících zónách místnosti pokládají kusové koberce. Takové místnosti jsou velmi efektní, působí esteticky příjemně.

Wenge-AfrikaDruhy podlahových krytin

Druhy mohou být:

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou v dnešní moderní době velmi častou a žádanou podlahovou krytinou. Jejich obrovská výhoda je velmi snadná pokládka, možnost vyměnitelnosti poškozených dílů a snadná údržba. Plovoucí podlaha se hodí i tam, kde je podlahové topení. Montáž plovoucích podlah je velmi jednoduchá, kusy podlahy mají v sobě drážku, které se k sobě spojí pomocí lamel. Podlaha není přilepení přímo k podlaze.

Dřevěné podlahy

Dřevo, bylo využíváno jako podlahová krytina, již velmi dávno. Je to asi nejstarší podlahová krytina. Dřevo má výborné tepelně izolační vlastnosti, má krásný vzhled. Dřevěné podlahy se vyrábějí z různých stromů, a to dubu, jasanu, javoru, buku i ze smrku, či jiných i exotických dřevin. Výběr záleží na požadovaných funkčních vlastnostech dřeva, převážně tvrdosti a odolnosti proti opotřebení a poškození. Dřevěné podlahy vytváří nádherné vzory a reliéfy, které jsou dominantním prvkem v místnosti.Dub-Frosted

Koberce

Koberec jako podlahová krytina našel opět své příznivce. Byla doba, kdy se všechny koberce vyměňovali za jiný druh podlahových krytin, ale ta doba je už naštěstí pryč. Koberce mají perfektní** hřejivou funkci**, kterou nemá žádná jiná podlahová krytina. Dnešní moderní koberce se vyrábějí ve veliké škále barev a motivů, různých délek a šířek, i jako kusové koberce. Moderní koberce jsou protialergické, snadno se čistí a odolávají prachu.

Linoleum a PVC podlahy

PVC podlahy, linoleum, marmoleum, to jsou podlahové krytiny, které mají velkou životnost. Jejich předností je velmi snadná údržba, jsou antibakteriální a ekologické. Jejich nevýhoda je nízká tvrdost a tedy odolnost proti špičatým a ostrým nástrojům. Linolea poskytují dobrou zvukovou i tepelnou izolaci, jsou cenově dostupné. K údržbě těchto podlah postačí vysavač, tedy suché čištění, nebo jen mírně namočený hadr, a občasné leštění krytiny patřičnými vosky a lesky.

Nezapomeňte si při výměně podlahové krytiny vybrat tu správnou a přenechejte tuto výměnu a realizaci pokládky nové podlahy odborníkům. Předejdete zbytečným problémům a budete vlastnit krásnou podlahu, bez zbytečných nervových i peněžních nepříjemností.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11311 (cesky-magazin.cz#254)


Přidat komentář