Profesionální pokládka podlah Tachov a okolí

Správný výběr podlahové krytiny není jednoduchý. Podlahy v interiérech jsou nestejnoměrně zatěžované, každá má jiné vlastnosti a i vzhled je důležitý. Pro správný výběr je neméně důležitý také způsob údržby.

Kam jakou podlahovou krytinu?

Místnosti v interiérech se dělí podle nároků na provoz. Do první skupiny místností s podobnými nároky na podlahovou krytinu patří obývací a dětský pokoj, jídelna, pracovna a ložnice. Zde by měly mít podlahy mimo příjemného vzhledu, také stálobarevnost, dobré akustické vlastnosti, výborné tepelně izolační schopnosti a trvanlivost. Hodí se sem plovoucí podlahy dřevěné i laminátové, ale také koberce, korek, PVC nebo vinyl. Druhá skupina, tedy kuchyně, koupelna a záchod, potřebuje vzhledově krásné podlahy, které se vyznačují odolností proti vlhkosti, nesmí být kluzké ani při rozlití vody, mají mít protiskluzovou úpravu a musí odolávat nárazům těžších předmětů. Důležitá je také stálobarevnost, čistitelnost, odolnost vůči chemikáliím a dobré zvukově izolační vlastnosti. Výborná je keramická dlažba, ale i různé druhy PVC a vinylu.

Jak položit podlahovou krytinu?

Ve většině případů jde o práci pro odborníky. Kvalitní pokládku podlahy svépomocí nikdy neuděláte tak, jak má být. Většinou se časem projeví alespoň malé nedostatky. Nejčastěji je to nerovnost podkladu, klapot plovoucích podlah, nevhodné mezery nebo vlnitost koberců či PVC. Základem kvalitní pokládky je rovný, hladký a dokonale vyčištěný** podklad**. Jeho pečlivá příprava se nesmí podcenit a uspěchat. Podlahová krytina musí mít pod sebou** izolaci** proti takzvanému** kročejovému hluku**. Ta tlumení otřesy a vibrace. Další vrstvy izolace by měly zajistit pružnost podlahy a dobrou tepelnou izolaci. Proti pronikání vlhkosti se pokládá hydroizolace. A nejde samozřejmě jen o podklad. Velmi důležitá je také zručnost při samotné pokládce a dokončení pokládky lištami a dalšími prvky, které mohou mít okrasný i praktický účel.

 

Dřevěné podlahy s dlouhou životností

Podlahy z masivu vynikají opravdu dlouhou životností a pak krásou, kterou nelze ničím nahradit. Je sice pravdou, že jsou poněkud náročnější na péči, ale ne až tak, aby to nějak významně ovlivnilo váš čas. Mnohonásobně se vám péče vrátí v možnosti dřevěné podlahy několikrát** renovovat.** Samotná renovace znamená opravu podlahy, vybroušení a ošetření povrchu lakem nebo napouštědlem. A nemusíte se bát. Renovace podlah z masivu není nijak náročná. Moderní brusky již nepráší a tak vše probíhá v klidu a rychle. Renovaci dřevěné podlahy lze spojit například s malováním. Získáte tak opravdu nový a krásný interiér. Samotná pokládka podlah z masivu se provádí stejně jako u podlah plovoucích. Výhodnější však je lepení k podkladu.

Parkety můžete také renovovat

O dřevěných parketách platí totéž jako o dřevěných podlahách. Jiný je jen způsob pokládky. Skládají se z malých dílků, do různých zajímavých vzorů. Velmi rozšířené jsou tak zvané vlysy, opatřené po stranách perem a drážkou. Jejich zásluhou po sobě vlysy vertikálně nekloužou a tudíž ani nevržou. I parkety je vhodnější k podkladu lepit ekologickými lepidly, které neuvolňují do ovzduší žádné nebezpečné látky, ale zajišťují příjemnou chůzi.

Krásné podlahy z exotických dřevin

Podlaha z exotických dřevin je nejen luxusní, ale i praktická a nízkoúdržbová. Druhy exotických dřev rostou v extrémních klimatických podmínkách a tomu odpovídá jejich** odolnost** a samozřejmě také cena.** Exotické dřeviny** obsahují velké množství pryskyřic, které se však ze dřeva neuvolňují. Většinou je není třeba mořit ani jakkoli povrchově upravovat. V případě potřeby si vystačíte s přírodními oleji a vosky. Exotická dřeva se nelakují. Často vydrží venku po celou zimu bez jakékoli újmy a samozřejmě bez ošetření lakem. Pokládka probíhá stejně jako u dřevěných podlah z našich dřevin.

Laminátové plovoucí podlahy

Jsou vlastně levnější verzí dřevěných podlah. Nabízejí se podle zátěže prostoru. Jejich nevýhodou je, že je není možné renovovat. Snadno se udržují a v místnosti vypadají velmi pěkně. U těchto podlah je důležitá důkladná ochrana proti kročejovému hluku a izolace proti vlhku. Jsou vyráběné v mnoha dekorech, nejčastěji jako imitace dřeva.

PVC podlahy

Dnešní** PVC** se liší od toho dřívějšího nejen vysokou kvalitou, která je opravdu nesrovnatelná, ale i krásou, praktičností, množstvím designů, a možností pokládky. Stejně tak i trvanlivostí. Podlahy z PVC snesou vysokou zátěž na chodbách, v kuchyních a koupelnách, i ve veřejných prostorách. Na podklad se PVC lepí, tím se zabrání nehezkému vlnění v místech židlí a nábytku. PVC podlahy se vyrábí v pásech a různých geometrických tvarech. Lépe je vybírat silnější a hutnější PVC, silnější tloušťky a s vyšší zátěžovou třídou. Čím vyšší parametry bude PVC mít, tím bude kvalitnější a vydrží déle bez zjevného opotřebení.

Přírodní linoleum - marmoleum

Linoleum nebo také** marmoleum** se vyrábí mísením lněného oleje, pryskyřice, vápence, dřevité moučky a přírodních pigmentů a pod vysokým tlakem se směs lisuje na jutovou textilii. Má vynikající vlastnosti, mezi které patří nehořlavost, antibakteriálnost, odolnost, pružnost, dlouhá životnost i snadná údržba. Vybírat můžete z metráže, různých geometrických tvarů, i z provedení v podobě plovoucí podlahy. Široká je i nabídka vzorů a barev, které je možné různě kombinovat.

Korkové podlahy

Jsou krásné, příjemné na chůzi, teplé a dodávají místnosti luxusní vzhled. Zásluhou povrchové úpravy mají i velkou životnost a dobře se uklízejí. Jejich vynikající vlastností je, že jsou tiché a nevzniká u nich** kročejový hluk**. Nabízeny jsou v různých geometrických formátech a k podkladu se buď lepí nebo se pokládají jako plovoucí podlaha.

Koberce

Mohou být jako doplněk k ostatním podlahám, nebo mohou pokrýt celou podlahu. Ve druhém případě se pokládají způsobem** suchého zipu**, který zajistí vysokou kvalitu i dlouhou životnost a také bezproblémový vzhled a chůzi po koberci.

Keramická dlažba

Nejčastěji se pokládá v chodbách, koupelnách, kuchyních, na balkóny a lodžie, v zimních zahradách a na terasách. Dlažbu je dobré vybírat s protiskluzným povrchem a otěruvzdorností třídy alespoň 3 či 4. Důležitá je** mrazuvzdornost a nasákavost**. Dlažba se nabízí v mnoha provedeních i tvarech. Vybírat ji je důležité podle místnosti, kde se bude pokládat.

Podlahové krytiny

Mohli bychom o nich ještě dlouze psát. O jejich pokládce, vlastnostech, dalších možnostech, jako je například podlahové topení. Ale nejlépe vždy poradí** odborník** a nejlépe si vyberete ve vzorkovně, kde si můžete každý typ podlahové krytiny osahat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11321 (cesky-magazin.cz#311)


Přidat komentář