Plastová a hliníková okna - výběr

Rozhodně není nic příjemného, když v našem bytě, domě neustále odněkud táhne, i když jsou všechna okna zavřená. Chlad se pak negativně odrazí nejen v našem pocitovém komfortu, ale také ve vyúčtování za teplo.

S příchodem podzimních a zimních dnů se dříve okna „zateplovala“ mechem. A to právě z důvodu, aby nedocházelo k nepříjemnému profukování příbytku. Z dnešního pohledu se na tento přístup můžeme dívat skepticky, můžeme ho vnímat romanticky aj. Ať tak, či onak, není nutné se v současnosti k takovému kroku uchylovat, a to díky moderním technologiím, používaným při výrobě kvalitních oken a dveří. Nechcete-li i další topnou sezónu cítit nepohodlí a trnout při čtení ročního vyúčtování, pak pouvažujte nad výměnou Vašich stávajících oken, případně i dveří.

Výrobci oken, dveří

Poptávka po plastových oknech je nemalá, o čemž svědčí množství výrobců a prodejců oken, dveří. Pokud nejste z oboru a nevěnovali jste se doposud problematice plastových oken, pak pro Vás může být skutečně tvrdým oříškem si vybrat z výrobců a jejich nabídek. Určitě se shodneme na tom, že nechceme udělat chybu při volbě oken, vždyť se nejedná zrovna o zanedbatelnou investici. Zaměříme se tedy v článku, čemu je dobré se při výběru oken vyvarovat, viz níže.

Napřed Vám však představíme firmu, u které si můžete být jisti, že tzv. nešlápnete vedle.

výroba oken

Plastová a hliníkové okna – výběr

Chcete mít jistotu, že Vámi vybraná okna, ať už plastová, nebo hliníková, patří k těm nejkvalitnějším a nejlepším? Pak Vám můžeme dát tip na českou firmu s dlouholetou tradicí: DYNAL s.r.o., se sídlem Vrchlického 13, 270 34 Čistá.

Firma se soustřeďuje na ** výrobu a montáž plastových a hliníkových oken i dveří, a to **přímo u zákazníka. Veškeré vyrobené produkty jsou chráněny ochrannou známkou „ČISTÁ OKNA“. Další její specializací je výroba a montáž zimních zahrad, zastřešení, skleníků, dále kovovýroba a prodej doplňků pro stavby: střešní okna, parapety, garážová vrata, plovoucí podlahy, interiérové dveře aj. Více o nabídce a samotné firmě, viz webové stránky http://www.dynal.cz/.

Chcete se dozvědět více? Pak můžete Vaše dotazy, poptávku či žádost o nezávaznou konzultační schůzku zaslat na e-mail dynal@dynal.cz. K dispozici také máte tel.: +420 313 549 389.

Kmenoví pracovníci mají s montážemi a výrobou oken zkušenosti již od roku 1992. Od založení v roce 1995 se firma zabývala montážemi hliníkových prvků pro nadnárodní stavební společnosti, v roce 1997 byly zakoupeny první stroje pro výrobu oken a v té době z jednoduché linky "sjela " první okna a dveře. Nyní má firma zcela nové moderní automatické, počítačem řízené stroje, kterými je garantována ta nejlepší kvalita hotových výrobků. Všechny produkty jsou chráněny ochrannou známkou "ČISTÁ OKNA".

V současné době je firma majitelem vlastního areálu s dostatečným zázemím pro výrobu a skladování. Firma zaměstnává přes 40 pracovníků, všechny zakázky jsou realizovány vlastními dělníky.

Výrobky odebírají různé stavební firmy, které se zabývají výstavbou či rekonstrukcí bytových domů a jednotek, dřevostaveb i tak zvaných kontejnerových staveb. Dodávají také velkým výrobním podnikům, kde jsou tzv. partnerskými dodavateli. Nemalou část našich zákazníků tvoří soukromí odběratelé.

Dokáži vyhovět požadavkům na výrobu velkých zakázek, ale i zakázkám s malým počtem kusů nebo různým speciálním požadavkům.

Produkce firmy se ustálila na kapacitě v rozmezí 2000 - 2500 okenních jednotek měsíčně, po otevření zcela nové výrobní haly v roce 2007 se významně zkvalitnila organizace, logistika a kontrolní místa v lince. Taktéž pro zaměstnance to znamenalo zkvalitnění pracovního prostředí a i vlastního zázemí.

V měsíci červnu 2007 společnost získala certifikát kvality ISO:9001-2001. Rok 2010 znamenal úspěšné obhájení vlastnictví tohoto certifikátu.

Výběr nových oken – čeho se vyvarovat

Dokud nebylo zapotřebí se hlouběji zajímat o oblast oken, pak jste třeba ani nezaznamenali, kolik výrobců a prodejců oken, je ve Vašem okolí. Následně se pak s každým dalším „objeveným“ prodejcem možná dostanete do slepé uličky, kdy se v oknech, jejich druzích, typech, doslova ztratíte. Není se pak ani čemu divit, když někdy padne volba na ne zrovna vhodný produkt. A tohoto „ztracení se ve změti nabídek“ mohou využívat někteří prodejci, u kterých se nedá říci, že by nabízeli okna kvalitní.

Na co je dobré se tedy při výběru nových oken soustředit? Kde neudělat chybu?

okenní rámy

Cena oken

Můžeme například začít u ceny. Kdo z nás totiž může říci, že nemusí nijak zvlášť řešit finance? Spíše se potýkáme s tím, že se nám peněz nedostává. Není pak výjimečné, že vyhledáváme rozličné slevy a akce, a to prakticky na jakýkoli produkt či službu. Jenže ne vždy je slevová akce skutečně výhodná. Kolikráte se nám může taková „výhodná koupě“ značně prodražit a být pak pro nás v konečném důsledku nevýhodná. Především je dobré se mít na pozoru u dražších věcí a věcí, u kterých předpokládáme dlouhou užitkovou hodnotu. A to se týká i nákupu nových oken, dveří. Stěžejním, rozhodujícím parametrem by neměla být jen cena. Dříve, než kývnete na nejlevnější nabídku, pečlivě ji promyslete.

Porovnat se dá jen porovnatelné

Co vlastně tvoří cenu výsledného produktu? Je tu jednak značka výrobce, použitý materiál, technologie, délka poskytované záruky, ale také montáž, servis aj. Pokud byste pak chtěli porovnávat jednotlivé výrobce** plastových oken**, pak tak nelze činit jen na základě vyhotovené kalkulace. Není totiž plastové okno, jako plastové. A to platí i u oken hliníkových. Může se Vám zdát, že máte před sebou dvě srovnatelná okna, ale ta se mohou značně lišit ve skle (dvojsklo, trojsklo), dalším použitém materiálu, komponentech a dalších parametrech, viz níže.

Certifikace oken

Před volbou a následnou koupí necertifikovaných oken se raději vyhněte. Certifikace je jakýmsi průkazným dokumentem, kdy se můžete dozvědět, jak je na tom okno z hlediska mechanických vlastností, tepelně-technických vlastností aj.

Poskytovaná záruka na okna

Dalším parametrem, který by neměl uniknout Vaší pozornosti, je výrobcem/prodejcem poskytovaná záruka na okna. Standardně by měla být záruční doba v délce pěti let. Rozhodně by neměla být kratší.

Koeficient prostupu tepla

Jedním ze stěžejních důvodů, proč nejspíš uvažujete nad výměnou oken, je úspora peněz v rámci topné sezóny. Je-li tomu tak, pak se zajímejte, jakého koeficientu prostupu tepla, Vámi vybrané okno, respektive sklo, dosahuje. Čím bude hodnota koeficientu nižší, tím bude sklo vykazovat lepší izolaci.

Stálobarevnost, světlostálost, životnost oken

Ptejte se, ptejte se a ještě jednou se ptejte. V případě oken totiž nekupujete něco, co je určené tzv. k rychlé spotřebě, či by mělo vydržet jeden, dva, tři roky. Určitě si tedy nechte sdělit, jak je to u Vámi vytipovaného okna se stálobarevností, světlostálostí, životností, ale také snadností údržby.

Manipulace s okny – způsob, snadnost

Informujte se a nechte si předvést, jak se s oknem manipuluje – jak se otevírá, zavírá. Jak je to s ventilací, mikroventilací. Pokud stále nemáte zodpovězeny dotazy, které Vás zajímají, obraťte se na webové stránky http://prockupovatceskaokna.cz/.

Výroba a montáž zimních zahrad, zastřešení

Opustíme nyní problematiku oken, i když ne zase úplně. Prosklené plochy je totiž možné spatřit také u zimních zahrad, prosklených střech, skleníků aj. Není pak výjimkou, že mezi výrobci najdete i takové, kteří kromě nabídky plastových, hliníkových oken, Vám nabídnou i výrobu a následnou montáž již zmíněných zimních zahrad, skleníků, zastřešení. Bližší informace získáte na webových stránkách http://www.zimnizahrady.biz/.

**zimní zahrada
**

Kvalita materiálu a zpracování zimní zahrady, zastřešení

I v případě zimní zahrady,** zastřešení** a skleníku je více než na místě si ověřit, že nabízený a používaný materiál (sklo, plast, hliník) je té nejvyšší kvality. Díky tomu se Vám nestane, že byste museli řešit problémy spojené s chladem, profukováním, krátkou životností aj.

Výběr profesionální firmy pro realizaci zimní zahrady

Materiál, komponenty však musí jít ruku v ruce i s kvalitní montáží. Určitě tak dejte přednost firmě, která je v realizaci zimních zahrad profíkem. Krom profesionálně odvedené práce, můžete také očekávat odborné poradenství. Poradí Vám, jaký typ zimní zahrady bude právě pro Vás, Vaše potřeby, ten nejvhodnější. Následně Vám vypracuje návrh zimní zahrady, postaví a poradí s údržbou.

Kovovýroba – zimní zahrada

Nejen zimní zahrada je složena z řady komponent. Stěžejním materiálem, co do objemu, je bezpochyby sklo. To je však třeba mít na co upevnit – nosnou konstrukci. Jako materiál u konstrukce, je pak volena ocel. Aby Vám však zimní zahrada brzy nepodlehla korozi, je třeba, aby byla ocel nejen kvalitní, ale také patřičně ošetřena, ať už například mědí, hliníkem, či zinkem. U profesionální firmy si také můžete říci, jakou barvou by konstrukce měla být natřena, aby Vám celková zimní zahrada ladila s domem, zahradou, stylem bydlení a zařízení.

Kovovýroba – bazén, garážové stání

Výrobu kvalitní konstrukce můžete však poptávat nejen v rámci zbudování zimní zahrady. Máte-li například na zahradě venkovní bazén, pak Vás možná trápí fakt, že je jen málo dnů, kdy ho můžete využít. Pokud byste si ho však nechali zasklít, respektive nechali vyhotovit střešní krytí, pak nejenže si ho budete moci užívat mnohem častěji, ale také Vám do něj nenapadá listí, větvičky, smetí. Krom toho bude voda v bazénku za mnohem kratší dobu vyhřátá.

Bez konstrukce se také neobejde kryté garážové stání pro Vašeho čtyřkolového miláčka. I v tomto případě se tak můžete s důvěrou obrátit na profesionální firmu, která má dlouholeté zkušenosti v kovovýrobě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11305 (cesky-magazin.cz#221)


Přidat komentář