Pergoly a altány - Ostrava

Mít krásné a útulné prostředí je důležité nejen doma, ale i vně. Máte příjemné posezení na zahradě? A co teprve zákoutí, které je magickou částí vašeho obydlí? Seznamte se s pergolami a altány.

Ať už máte větší nebo menší** zahradu**, tak jistě víte, že pro potěšení můžete využít řadu prvků, které vám ozvláštní venkovní prostor. Jen si stačí uvědomit, že takové letní posezení nebo grilování s přáteli potřebuje určitou atmosféru, což se týká i ono prostoru, který vás obklopuje. A právě tím jsou různé přístřešky typu altánů. Jaké máte možnosti?

drevostavba

Pokud sháníte spolehlivou firmu v Moravskoslezském kraji specializující se na veškerou práci se dřevem, kontaktujte pana Jakuba Poláčka. Pan Poláček nabízí kompletní realizaci dřevěných pergol a altánů. Dále Vám zde nabízejí kompletní realizaci dřevostaveb a střešních konstrukcí. Nabízí se vám výběr jen kvalitních výrobků a profesionální provedení montáží, které zajišťují vaši spokojenost. Můžete si vybrat, co sami chcete, anebo se jen poradit, co by pro vás bylo vhodné. Individuální a ochotný přístup jsou samozřejmostí. Pan Jakub Poláček je k dispozici na adrese Školní 1532 v Rychvaldě. E-mailové spojení zní** sruby.polacek@seznam.cz**.

polacek

Co je pergola?

Pergola je v podstatě přístřešek, který je nejčastěji ze dřeva. Aplikuje se k domu, kde tvoří jakousi hráz od stavby. Pod pergolu můžete umístit třeba i stoly a židle k posezení, záleží na tom, jak chcete mít pergolu uzpůsobenou. Jsou také pergoly, které mají jenom funkci přístřešku jako ozdoby a lidé je nechávají obrůst popínavými rostlinami. Pergola sama o sobě je spíše jen konstrukcí, zdobnější charakter mají pak altány.

Co se týká materiálů, tak nejčastěji dominuje dřevo. Je to jednak přírodní materiál a také velmi užitečný stavební prvek, který se hodí do každé zahrady. Pergoly mohou mít ale také jiné prvky, jako je třeba akcent kovu. To záleží už jen na vašem výběru a typu, který chcete.

altan

Co je altán?

Altán je mnohem zdobnější prvek. Můžete jej mít jako přidružený doplněk vašeho domu podobně jako pergolu anebo se může vyjímat i jinde v zahradě. V této souvislosti si možná vzpomenete třeba na různé svatby, kdy se na zahradu staví altány. Je pravda, že to je jen dočasné řešení, ale i to můžete mít. Pokud chcete samostatný prvek, tak se nabízí řada variant. Stačí třeba jednodušší zákoutí, které bude romantickým útočištěm anebo se nabízí i zdobnější altán do** pěstěných zahrad**. Ptáte se, jaký má altán účel?

altan2

Jistě, když si někoho pozvete domů, venku je hezky, tak ocení, když mu budete servírovat občerstvení v takto útulném prostředí. Altán sám o sobě je také místem, kam se schováte před horkým žárem slunce. Altán může sloužit rovněž k romantické atmosféře, když budete mít třeba ono grilování a v neposlední řadě je i to jedna z možností, kde se vydovádí děti.

Pergoly i altány mají řadu využití, které si můžete dopřát. Porozhlédněte se proto po tom, jaké máte možnosti a co se vám nabízí. Jakmile najdete další prvek, který vám zútulní domov, tak to bude dobře pro vás nejen z hlediska estetiky, ale i psychiky.  Vyberte si tedy, jestli chcete přístřešek nebo už zdobnější místo, kde budete hledat úkryt. Vybírejte i z množství barev a zpracování. Někomu bude vyhovovat něco jednoduššího, jiný zase ocení zdobnost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11277 (cesky-magazin.cz#21)


Přidat komentář