Ortopedické matrace, rošty, polštáře a přikrývky

Nejen kvalitní postel je základem dobrého, tedy zdravého spánku. Pro hluboký a ničím nerušený spánek je velmi důležitý správný výběr matrace, roštu, polštáře a také přikrývky.

Jak se ráno probouzíte? Nejste rozlámaní? Nebolí vás hlava a nejste jakoby bez energie? Pokud tomu tak je, pak nynější tvrdost a kvalita matrace vám nejspíš nevyhovuje. Pokud vybíráte novou ložnici, jistě věnujete pozornost kvalitní posteli. Ale rozhlížíte se stejně pečlivě po nabídce postelového roštu nebo matrace? Možná vás nabídka komerčních výrobků v obchodech nezaujala. Díky kvalitní a vhodně vybrané matraci nebo polštáři se nebudete probouzet s bolavými zády. V dnešním článku vám představíme způsob, jak docílit zdravého spánku a zaměříme se na ortopedické matrace, rošty, polštáře a přikrývky.

Máte dobrou matraci?

Je zajímavé, že mnoho lidí si vybírá postel podle toho, která se jim líbí, ale** matracím** nevěnuje dostatečnou pozornost a spí pak na špatných matracích. Výsledkem nesprávného spaní jsou obvykle bolesti zad, poruchy spánku, nadměrné pocení a únava, kdy si vlastně lidé spánkem neodpočinou. Nejčastější chybou při výběru matrace je příliš měkká matrace, která umožňuje přílišné ponoření se do matrace. Důsledkem toho je nepřirozená poloha páteře a v dlouhodobém horizontu hrozí dokonce poškození plotýnek. Opakem je pak příliš tvrdá matrace. Ta je jednak nepříjemná, ale hlavně neposkytuje dostatečně tlakové body, podporu páteře a také ona neposkytuje dostatečný odpočinek plotýnek.

Důležité také je, aby matrace neposkytovala přílišné teplo, tedy kdy složení jádra matrace neposkytuje dostatečnou cirkulaci vzduchu. Důsledkem toho je nepropustnost tepla a vlhkosti pod přikrývkou, rozmnožování roztočů a dokonce možný výskyt plísní. Posledním typem nevhodné matrace je takový tvar matrace, která je statická, neměnná. Každý zdravý člověk během noci několikrát změní svoji polohu spánku a tvar a složení matrace musí umožňovat v jeho jakékoliv poloze dobrou oporu těla.

Jak vybírat matraci?

Nyní víte na čem spíte, zda na tvrdé nebo na příliš měkké matraci. Podívejme se, jak má zdravé spaní a kvalitní matrace vypadat. Matrace by se měla přizpůsobit zónám vašeho těla a ne vaše tělo matraci. Proto neexistuje nejlepší matrace, ale taková matrace, která nejlépe vyhovuje vašim požadavkům a nárokům. Ideální způsob je nechat si poradit od odborníků. Ti se vás například zeptají, zda jste alergik, zda spíte rádi v teplém nebo chladném prostředí, na tvrdém nebo spíše na měkkém lůžku, na boku nebo na zádech, či břiše nebo zda se potíte… Profesionální prodejce vám nabídne celý postelový systém, kdy uvedete uveďte všechny vaše zvyklosti a potřeby a vyzkoušíte si co největší množství matrací. Pokud najdete správnou matraci, která maximálně splňuje vaše kritéria, prodejce zkontroluje, zda je během ležení vaše páteř v přirozené poloze. Pokud je vše v pořádku, pak jste našli tu správnou matraci. A pokud ještě zvolíte ten správný ortopedický polštář a příslušnou tvrdost matrace (podle tabulky tvrdosti, kterou profesionální výrobce uvádí) bude to ta správná volba. Kvalitní matrace se anatomicky správně přizpůsobí vašemu tělu, podporuje páteř v každé poloze během spánku a umožňuje optimální provzdušnění. Kvalitní matrace také umožňuje neomezený pohyb během spánku a vy se pak probudíte odpočatí a plní nové energie.

matrace

Materiály pro výrobu matrací

Matrace můžete vybírat samozřejmě podle rozměrů nebo výšky, ale zejména podle materiálu a konstrukce jejich výroby. Problematika správného výběru je velmi obsáhlá a proto si vždy nechte poradit od specializovaného prodejce, který vám poskytne i ty nejdetailnější informace. Prodejce vám může nabídnout matrace, která mají pružinová jádra, latexová jádra, pěnová jádra, vybírat můžete i různé potahy, můžete si přát kokosové desky a další materiály. Prodejce vám může nabídnout u zdravotní polštáře, lamelové rošty a kovové nebo dřevěné postele.

Ortopedické matrace

Jedna z nejznámějších charakteristik matrace je bodová elasticita, to znamená jak dobře se matrace přizpůsobuje tělu. Matrace se musí prohýbat pouze tam, kde dochází k tlaku. Použití přírodního latexu a nezávislých taštičkových pružin zabezpečuje absolutní anatomičnost nebo zmíněnou bodovou elasticitu matrace. Ortopedické matrace nezabraňují změně polohy těla a maximálně podporují odstraňování napětí všech pohybových struktur (svaly, šlachy) a páteře a zajišťují maximální komfort v době spánku. Profesionální dodavatel matrací vám umožní výběr ortopedické matrace v závislosti na vašem věku, zaměstnání, zdravotním stavu, ale i od hmotnosti. Můžete si vybrat individuální variantu matrace vzhledem k vašemu přání. Kolekci ortopedických matrací završují latexové polštáře, polštáře z pěny Memory Air-Fly, antialergické polštáře a přikrývky a pevné a lamelové rošty.

Lamelové rošty

Aby pružinový nebo latexový blok kvalitní ortopedické matrace pracoval co nejefektivněji, doporučuje se použít speciální ortopedický rám. Ohybné dřevěné lamely jsou pružné a slouží jako dostatečný tlumič, který zabezpečuje velmi přesné formování matrace pod vaším tělem. A také zde máte na výběr z mnoha možností: můžete si vybrat například komfortní lamelový rošt nepolohovatelný i polohovatelný, který je vhodný pod taštičkové a latexové matrace, standardní pevný rošt z masívu, který je vhodný pod pružinové matrace apod. Rozhodně si ale nechte vždy poradit od odborníků, kteří vám vhodný lamelový rošt doporučí s ohledem na použitou matraci.

lamelový rošt

Ortopedické polštáře

Základem zdravého spánku je kvalitní ortopedická matrace, ale velmi důležité je, aby se i váš krk nacházel v pohodlné poloze, stejně jako páteř. Proto se doporučuje používat ortopedický polštář, vyrobený z latexového monolitu a potahové látky „STRESSFREE“. Speciálně vyvinutý tvar polštářů a pružnost latexu dávají možnost plného uvolnění a maximální pohody.

Antialergické polštáře a přikrývky

Zajímavou nabídkou v oblasti zdravého spaní jsou antialergické polštáře a přikrývky z peří a papíru. V čem spočívá jejich výhoda? Při výrobě antialergických polštářů a přikrývek se používá zcela nové a nepoužité průmyslové zpracování peří a papíru, které se pere ekologicky nezávadným čistícím prostředkem. Tyto péřové přikrývky a polštáře jsou velmi lehké a zdravotně nezávadné. Mají vysokou životnost, až 3-5 krát vyšší než výrobky z dutého vlákna, dobře se přizpůsobují lidskému tělu a také disponují velmi dobrou schopností přijímat vlhkost. Na rozdíl od umělých dutých vláken se výrobky z přírodních materiálů peří a papíru dají prát v pračce při 40°C.** ** Peří a papír je díky svým klimatickým vlastnostem přirozeným nepříznivým prostředím pro roztoče a na rozdíl od řídce tkaných textilií je hustě tkaná textilie, z které jsou péřové polštáře a pokrývky šité, téměř neprůchodná pro roztoče, i díky tomu se tyto organizmy uvnitř těchto výrobků nenacházejí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11317 (cesky-magazin.cz#281)


Přidat komentář