Neviditelné zahradní obrubníky

Přemýšlíte, jak efektivně rozčlenit na zahradě pásy záhonů, trávník, ohraničit cestičky, chodníky? Udusaná hlína či kamenné valouny se Vám však moc nezdají? Pak můžete vyzkoušet novinku v podobě neviditelných zahradních obrubníků.

 

Že jste ještě neslyšeli o neviditelném obrubníku? Pak Vám tento článek může přinést řadu informací týkajících se právě neviditelného obrubníku, včetně jeho výhod a možností použití. Také Vám představíme firmu, u které si můžete kvalitní obrubníky zakoupit.

Možnosti použití neviditelného zahradního obrubníku

Každý, kdo má alespoň minimální kousek „zeleně“ na své zahradě, ocení široké využití neviditelného zahradního obrubníku. Díky své variabilitě, je možné s ním oddělit prakticky jakýkoli povrch. Je vyroben z kvalitního plastu a řešen tak, aby svým vzhledem nenarušil vzhled, kompozici zahrady.

Instalace neviditelného zahradního obrubníku

Na rozdíl například od klasického kamenného obrubníku, se plastový obrubník instaluje do výšky povrchu daného terénu. Díky tomu je zaručeno, že záhonky, cestičky nebudou viditelně ohraničeny, a přesto budou tvarů a velikostí, dle Vašeho přání a požadavků.

 

Neviditelnost zahradních obrubníků

Možná první, co Vás napadne v souvislosti s neviditelnými zahradními obrubníky, je důvod jejich názvu. Jak může být tento obrubník neviditelný? Neviditelnost je zde však na místě. Po jeho zasazení k povrchu terénu, z něj totiž nic neuvidíte. Díky tomuto faktu sice budou zahradu tvořit přesně ohraničené obrazce, ale ty nebudou nijak narušeny nepřirozenými komponenty.

Podobnost se zámkovou dlažbou

Zahradní obrubníky mají se zámkovou dlažbou společnou stěžejní vlastnost. V obou případech je upínání, zasazení tvořeno tzv. zámkem. Získáte tak Vámi vytvořený obrazec, či pás, který bude bez jakýchkoli mezer.

Sečení trávníku při instalovaném zahradním obrubníku

Přemýšlíte, jak budete sekat trávu? Nechcete ji pracně ručně stříhat o veškerých okrajů? Pokud byste zvolili například kamenný obrubník, pak si opravdu práci přiděláte. U neviditelného zahradního obrubníku Vám však práce nepřibude, spíše naopak. Budete totiž moci sekat trávu až k samému okraji ohraničené plochy. Žádné trsy a pásy přerostlého trávníku, tak nebudete muset řešit.

Druhy povrchů, u kterých můžete použít neviditelný obrubník

Neviditelný** zahradní obrubník** najde u Vás využití nejen v případě zeleného trávníku. Oceníte ho také v případě záhonů, štěrkových povrchů, mulčovací kůry, litého betonu, raženého betonu, zámkové dlažby, žulových kostek, cihlové dlažby, chodníkových čtverců aj.

Materiál neviditelného zahradního obrubníku

Zahradní obrubníky jsou vyrobené z polypropylenu. Jedná se o lehký, pevný, odolný a zároveň trvanlivý materiál, díky kterému nebudete muset opakovaně, krátkodobě řešit úpravu zahrady.

Výhody, které Vám přináší neviditelný obrubník

Kromě již výše uvedeného, se může neviditelný zahradní obrubník pochlubit další řadou výhod. Sami můžete posoudit, zda dát přednost neviditelnému obrubníku, před jiným způsobem ohrazení, rozdělení prostor.

Montáž neviditelných zahradních obrubníků

Rozhodnete-li se pro nákup neviditelných zahradních obrubníků, nemusíte vynakládat žádné další finanční prostředky ohledně montáže. Montáž totiž zvládnete hravě sami. Montáž je nejen čistá, ale navíc rychlá a jednoduchá. A díky montáži svépomocí, ušetříte finance.

Rychlá demontáž a opětovné využití zahradního obrubníku

To, že se náš vkus mění, na tom není nic nepochopitelného a nenormálního. I kdybychom si dali sebevětší práci a měli vzhled zahrady promyšlený obrazně řečeno do posledního puntíku, ještě to neznamená, že jeho řešení se nám bude líbit i za pět, deset let. S neviditelným zahradním obrubníkem máte tzv. dveře otevřené. Tak, jak ho lze snadno smontovat, je možné ho i jednoduše a rychle demontovat a opětovně použít. A to tolikrát, kolikrát jen budete potřebovat, či chtít.

Snadnost ukotvení zahradního obrubníku

Aby Vám jednotlivé díly zahradního obrubníku držely pěkně při sobě, lze si jednoduše pomoci speciálními hřeby, ať už plastovými, nebo ocelovými. Ukotvení zahradních obrubníků je stejně rychlé a snadné, jako samotná montáž obrubníku.

Tvarovatelnost zahradního obrubníku

Chcete vytvořit rovné ohraničení, či zakončení? Nebo chcete mít cestičky, okrasný trávník s květinami do vlnek, či kruhů? Žádný problém pro zahradní obrubník. Může se totiž pochlubit snadnou tvarovatelností. Zálet pak čistě na Vaší představivosti a požadavcích. S neviditelnými zahradními obrubníky můžete docílit vskutku originálního vzhledu Vaší zahrady. Fantazii se meze nekladou.

Dosažení atraktivního vzhledu Vaší zahrady

S neviditelným zahradním obrubníkem dosáhnete za velmi krátkou dobu výjimečného, atraktivního vzhledu. Pro řešení vzhledu zahrady a ohraničení jednotlivých záhonků, cestiček, můžete použít jen čistě samotné zahradní obrubníky, nebo v kombinaci s dalším materiálem, ať už drceným kamenem, kostkami apod. A pokud se stane, že se Vám dílo hned napoprvé nepodařilo, vůbec nic se neděje. Jednotlivé díly zahradních obrubníků můžete rychle demontovat a začít znova s novým řešením.

Možnost uložení vodoinstalace, zahradní elektroinstalace

Řešíte jakým způsobem a kudy vést vodoinstalaci a/nebo zahradní elektroinstalaci? Pokud se rozhodnete pro neviditelné zahradní obrubníky, pak do některých z nich je možné jednoduše uložit vodoinstalaci, či elektroinstalaci. Žádné volně položené kabely tak nebudou překážet, nebudete o ně zakopávat a nebudete muset ani vymýšlet, jak je pracně umístit.

Univerzálnost neviditelných zahradních obrubníků

Již z výše uvedeného vyplývá, že s neviditelnými zahradními obrubníky můžete doslova kouzlit. Kromě již zmíněných výhod se totiž mohou pochlubit svojí univerzálností. Využijete je nejen při částečných, či kompletních úpravách zahrady, ale také při jejich budování. A kdo ví, třeba Vás budování vlastní zahrady natolik chytne, že se vrhnete na podnikání spočívající v navrhování zahrad a následné realizace. Prvotní práce se tak postupně stane nejen zábavou, koníčkem, ale i výdělečnou činností, která Vás bude naplňovat.

Typy zahradních obrubníků

U neviditelných zahradních obrubníků si budete moci vybrat hned z několika typů, co do výšky. Setkáte se tak s obrubníky o výšce 45 mm, které se převážně používají pro oddělení trávy a jemné drtě, popřípadě i menší vrstvy mulčovací kůry**. 58 mm obrubníky** pro oddělení trávy, mulčovací kůry, drtě i menšího kačírku** a 78 mm** pro oddělení trávy, mulčovací kůry, vetší drtě, většího kačírku i dlažby. Obrubník o výšce 58 mm, je obrubníkem, do kterého můžete navíc uložit již výše uvedenou vodoinstalaci, či elektroinstalaci.

Barevné provedení zahradního obrubníku

Co se týká barvy, pak sice nemáte na výběr, protože se vyrábí jen v barvě jediné, a to černé. Na druhou stranu však není důvodu, aby měl obrubník barvu jinou. Po jeho montáži totiž není prakticky vidět. Spatříte jen horní hranu o šířce cca 5 mm.

Doplňky k neviditelným zahradním obrubníkům

Vedle samotných obrubníkových dílů, je dobré také zakoupit plastové, či ocelové hřeby. Ty oceníte pro stabilní uchycení neviditelného obrubníku. Pro většinu povrchů si vystačíte s plastovými hřeby. V případě, že budete umisťovat zahradní obrubníky do tvrdšího povrchu, například do kamenité půdy, pak je lepší zvolit hřeby ocelové.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11310 (cesky-magazin.cz#251)


Přidat komentář