Nerezové komínové systémy

Komín by měl být samozřejmou součástí každého objektu. Ne vždy však tomu tak je. Tam, kde komín zcela chybí, je možné ho postavit dodatečně. Nerezové komínové systémy jsou postaveny rychle, jsou kvalitní a s hezkým designem.

Kvalita komína závisí na účinnosti spalování, na kvalitě vytápění a tím i na tepelné pohodě v domě. Mnoho starších domů má komíny nevhodné k použití. Zde je nezbytná instalace nového komínového systému. Dalším problémem okolo komínů jsou moderní domy, kterým komíny zcela chybí. To proto, že byly stavěny s vědomím vytápění, které komín nepotřebuje. Časem pak majitel změnil názor a komín chyběl. Nic však není ztracené ani v tomto případě. Nový moderní komín zajistí nerezové komínové systémy.

Nerezové komínové systémy

Nabídka nerezových komínových systémů je velmi široká. Je až tak široká, že si zde vybere každý a pro každý typ domu. Nerezové komínové systémy řeší komíny pro novostavby i renovace starších komínových systémů v rodinných domech, rekreačních zařízeních, městských domech i v komerčních budovách. Dá se říci, že nerezové komínové systémy jsou natolik variabilní, že dokáží uspokojit každého stavebníka.

Co umí nerezové komínové systémy?

Nerezové komínové systémy dokáží odvádět spaliny z jakéhokoli topidla a od jakéhokoli paliva. Jsou vhodné pro odvod spalin ze spalování dřeva, dřevních pelet a briket, uhlí, koksu, topných olejů a samozřejmě i plynu. V nabídce najdete nerezové komínové systémy pro vytápění pomocí všech typů kotlů, dále pak pro krby, pece, krbová a kachlová kamna. Moderní nerezové komínové systémy se staly samozřejmou součástí nízkoenergetických a pasivních domů, dřevostaveb a roubenek.

Vzhled nerezových komínových systémů

Nerezové komíny jsou opravdu vzhledné. Dnes se dokonce používají jako okrasný pohledový prvek budovy. Architekti umí tyto komíny začlenit do stavby a dát jim vyniknout tak, aby nijak nerušily, ale naopak byly součástí stavby. Přestože jde o komín z nerezu, nemusí být nutně v klasické stříbrné barvě. V nabídce je barev více, a tak komín, i když je veden na povrchu fasády s ní může splynout, nebo naopak může být zvýrazněn. Samotný odstín barvy je možné vybrat podle RAL stupnice práškových barev, které se k nástřiku na nerezové komíny používají.

Variabilita nerezových komínových systémů

Velkou výhodou nerezových komínových systémů je jejich variabilita a lehkost. Nerezové komíny na rozdíl od komínů z jiných materiálů jdou sestavit na míru a v případě potřeby rozebrat. Jsou velmi lehké, což znamená, že pro svou stavbu nepotřebují žádný pevný základ. Jejich připevnění se provádí pomocí speciálních úchytek. Nerezové komínové systémy jsou vlastně skládačka, která umožní poskládat komín přesně na míru daného objektu. To opravdu žádný jiný komín neumí. Zde je možné poskládat komín do různých záhybů, ohybů, odbočení a podobně. Pokud je potřeba, tak komín z nerezu může být veden vnitřkem i venkem. To je velmi výhodné zejména u dodatečné výstavby krbu, který je volen jako centrální vytápění.

Odolnost nerezových komínových systémů

K dalším výhodám patří odolnost nerezových komínů. U tohoto materiálu nehrozí praskání vlivem opotřebení, nebo vlivem dilatace. Nerezové komíny jsou při tepelném namáhání flexibilní, zásluhou nízké akumulace a výborné tepelné izolace komínového průduchu se kouřovod po celé své délce velmi rychle ohřívá, a v komínových vložkách se usazuje opravdu minimum tuhých zplodin.

Vložkování komínů

V dnešní době se nerezové komínové systémy využívají i u vložkování komínů. Vložkování komína se provádí u nových zděných komínů, a pak u komínů rekonstruovaných. Rekonstrukce komína začíná kontrolou, pokračuje frézováním a končí vložením nerezové vložky. Celá rekonstrukce většinou zabere jeden den, Nová komínová vložka z nerezu pak zajistí plnou funkčnost komína, jeho maximální bezpečnost a dlouholetou životnost. Vložkování starších komínů je však možné i bez frézování. Jde o speciální komínový nerezový systém, který má tvar oválu a jednoduše se vloží do již nevhodného komína.

Možnosti nerezových komínových systémů

Nerezové komínové systémy jsou nabízeny jako jednoduché pevné trubky z nerezové oceli a pak nerezové trubky izolované. Podle provedení, tedy tloušťky plechu a izolace se mění i způsob použití. Pevné nerezové trubky bez izolace se používají pro vložkování, sanace, vzduchotechniku, rekonstrukce i nové komíny. Jsou pak doplněny o různá kolena, nástavce a redukce. Ne vždy musejí mít nutně kulatý tvar. V nabídce jsou i trubky ve tvaru oválu. Jednoduché komínové systémy využívají síly nerezového plechu od 0,6 milimetrů do 1 milimetru.

Jednostěnné nerezové komínové systémy

Jsou určeny pro kondenzační kotle a jejich napojení ke komínu. Využívají síly plechu 0,5 milimetrů, a co je velmi důležité, spoje jsou opatřeny silikonovým těsněním, které zaručuje jejich pevnost.

Izolované nerezové komínové systémy

Vyrábějí se o různé síle plechu a jsou určeny pro umístění v exteriéru na fasádě i pro vedení v interiéru. Samozřejmě jsou vhodné pro odvod spalin všech druhů paliv. Tyto komínové systémy mají bohaté možnosti montáže i doplňků. Je možné je opatřit nástřikem práškových barev, jejichž odstín si zákazník vybere z palety barevných odstínů RAL. Montáž těchto komínových systémů z nerezu je velmi rychlá. Prakticky v jeden den se komín namontuje a hned je ho možné uvést do provozu.

Cena nerezových komínových systémů

Pokud volíte nový komín, pak se jistě zajímáte i o jeho cenu. Zde však není radno šetřit. Klasické komíny jsou nabízeny v provedení tradiční vyzdívky a šamotu, pak tu máme levné moderní plasty, u kterých však dosud není potvrzena trvanlivost. A nakonec moderní nerezové komínové systémy. Říká se o nich, že jsou z nabídky nejdražší. Opak je však pravdou. Do ceny je nutné zahrnout dobu výstavby, vše, co se kolem výstavby musí zařídit, tedy stavební povolení, dále co se musí zbourat a znovu postavit, a pak údržba a životnost. Zde nerezové komínové systémy jasně vedou. Stavba je hotová za jeden den, zcela bez bourání a nutné dodatečné výstavby, a bez stavebního povolení. K montáži je zapotřebí jen žebřík a klasické nástroje. Do provozu je možné komín uvést v den montáže. Vzhledově komín doplňuje stavbu, a co se týká životnosti, tak podle výběru firmy je udávána až 100 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11338 (cesky-magazin.cz#577)


Diskuze a zkušenosti

Dagmar Svobodová | 08.05.2017 12:49
Dobrý den, zakoupili jsme stodolu,která by nám měla v budoucnu sloužit,jako zahradní domek. Jelikož zde není komín a mi by jsme chtěli domek vytápět krbovými kamny na dřevo,prosím o radu. Rozměry budovy jsou šířka7,5xdélka10xvýška 2,5m. Nechceme zasahovat do střechy,je nová a prosror není členěný. Představa co nejjednodušího systému a ne moc drahý. Děkuji za odpověď.S přáním hezkého dne.Dagmar Svobodová


Přidat komentář