Malířské a natěračské práce- Karlovy Vary

Malování a natírání vypadá jednoduše. Ovšem, aby se váš domov proměnil v krásné místo, je důležité umět zacházet s barvami, vědět kam kterou barvu použít i jakým způsobem barvy nanášet. Nejsložitější jsou speciální techniky.

Barvy pro život

Barvy nás provázejí od narození až do smrti. Ale i když je spektrum barev stále stejné, tak každý má rád jinou barvu. Vychází to z toho, jak barvy vnímáme, jak se zrovna cítíme, jakou máme povahu. Barevnost interiéru, ale také exteriéru dokáže zcela ovlivnit pohled na život. Vezměte si jen klasické sídliště plné paneláků. Dříve bylo smutné, šedivé, bez nápadu. Spousta lidí proto z něho utíkala ven, za město, kde rostly stromy, kvetly květiny, zkrátka, kde bylo krásně barevně. Dnešní sídliště vypadá jinak. Domy dostaly zásluhou natěračů nový barevný kabát a celé sídliště je veselejší. I pohled a život je pro obyvatele úplně jiný. Stejné je to i s interiérem. Špinavý a šedivý nebo i čistý, ale smutný interiér nikomu na náladě nepřidá. Pokud však malíř použije ty správné odstíny barev, pak interiér zazáří a také dodá dobrou náladu a přirozený úsměv na tváři. Do krásně barevného domova nebo i zaměstnání se každý rád vrací.

Malování interiérů

Vymalovat byt nebo pracoviště není až tak jednoduché. Dnešní barvy jsou v široké nabídce a mají různé vlastnosti. Laik se jen těžko vyzná. Pokud jsou vaše zdi bez problémů a chcete jen klasickou výmalbu, pak je pravda, že výběr barvy je jednodušší. Pokud však vykazují vaše zdi nedostatky jako je vlhko, plíseň nebo opadávající či popraskaná omítka, pak je nezbytné využít speciálních účinků barev a nátěrů, které tyto negativní jevy dokáží odbourat nebo alespoň snížit na minimum. Máte-li zdi v pořádku, ale toužíte po interiéru vymalovaném speciálními technikami, tak to se opravdu bez zkušeného malíře neobejdete.

Barvy dělají domov

Malíř je vlastně kouzelníkem s barvami. Umí je namíchat tak, že váš interiér změní k nepoznání. Říká se tomu optická kouzla barvami. Místnost se tak zdá zásluhou barev menší nebo naopak větší, širší nebo delší. Takto je možné snížit nebo zvýšit například i stropy. Stejné je to i s teplotou místnosti. I ta jde ovlivnit správnou volbou barvy. Studené místnosti přidají pár stupňů teplé barvy. Horkou místnost zchladí studené odstíny. Své udělá i sytost barev. Zásluhou správné sytosti můžete malou a tmavou místnost rozzářit a zvětšit.

Jak barvy používat?

Při jejich výběru byste měli mít na zřeteli nejen vlastnosti místností a celkově interiéru, ale i to jaké barvy se vám líbí. V jakých barvách se cítíte dobře. Vhodné je, aby se zohlednilo přání každého, kdo malovaný pokoj bude obývat. I když u dětí a náctiletých je třeba trochu usměrnění. Moderní způsoby výmalby totiž na jedné straně jsou zajímavé a na druhé již za rok mohou na vás působit negativně. To je důvod, proč přemýšlet při výběru barev tak, že zvážíte zda zvolené kombinace budou ty pravé i v budoucnu.

Moderní úpravy interiérů

Jde o úpravy, které interiér ozvláštní. Nejčastěji se využívají v kombinacích, kdy stěna, která má přitáhnout pozornost, má dekorativní úpravy a ty ostatní ji doplňují.

Nátěry s odlesky

Jde o zajímavé nátěry, které mají různé odlesky včetně metalických. Používají se do ryze moderních prostor, ale také dosti často do pokojů náctiletých.

Plastické stěrky

Vytvářejí se různými pomůckami a tvoří nádherné plastické efekty, které mohou být již barevné nebo se mohou přetírat.

Benátský štuk

Jde o dokonalou imitaci mramoru, která má však naprosto vynikající vlastnosti a hodí se i tam, kde je vlhko nebo nebezpečí plísně. Výhodné je, že ji lze aplikovat i například na sádrokarton.

Antický štuk

Jinak také antické zeminy. Jsou oblíbené zejména pro své vlastnosti, ke kterým patří například omyvatelnost, prodyšnost či rychlost aplikace. Nabízí širokou škálu odstínů i provedení. Hodí se především do klasických až historicky laděných interiérů.

Marocký štuk

Vyniká nejen krásou, ale i rychlostí aplikace na nejrůznější podklady. Má několik odstínů. Používá se všude tam, kde je zapotřebí udržovat perfektní čistotu.

Nátěry

S výmalbou je dobré sladit i nátěry oken, dveří, zárubní a radiátorů. Ve starších bytech často vedou na zdech trubky, které nelze nijak zakrýt. Pokud použijete nátěr stejný nebo jen o odstín tmavší jako je zeď, tak trubky splynou se zdí a na první pohled vůbec nebudou vidět.

Fasády

Již dávno nejsou moderní bílé fasády, ani ty šedivé. Přednost dostaly fasády barevné, sladěné s celým okolím domu i s ostatními jeho částmi. Při výběru barvy fasády je nutné dodržet podmínky okolí. Vlastnosti barvy, kterou na fasádu použijete, určí rozbor zdi a zkušený malíř – natěrač. Jde o to, že trvanlivost nátěru určuje právě kvalita zdi. Na mokrou, vlhkou nebo solí poškozenou zeď je nutné použít jinou barvu než na zeď naprosto bez problémů. Navíc je dobré nový nátěr fasády ochránit před sprejery. S tím vám pomohou antigraffitové nátěry. Nátěr působí tak, že pokud je zeď postříkána sprejem, pak je možné ji očistit bez následků. Antigraffiti nátěr se smyje i s poškozením a zůstane čistá barevná fasáda.

Nátěry ocelových konstrukcí

Vzhledem k důležitosti využití správných postupů, je dobré nechat tyto nátěry na odbornících. Existuje totiž celá řada nátěrových hmot, které se dělí přesně podle materiálu, který je natírán. Pokud špatně vyberete nátěr, použijete nevhodný postup, pak nejenže se vám bude nátěr špatně aplikovat, ale také dlouho nevydrží.

Protipožární nátěry

Významně ovlivní čas, kdy zasažený objekt odolává požáru. Zároveň prodlouží čas evakuace tím, že nedojde k masivnímu uvolňování toxických látek. Protipožární nátěry se používají ve třech provedeních. A to jako zpěnitelné požární nátěry, netoxické požární nátěry a pak kombinace obou zmíněných.** Zpěnitelné nátěry** při požáru pění a obalují konstrukci a působí jako tepelná izolace. Často dokáží zabránit při rychlém uhašení zřícení celé konstrukce. Netoxické protipožární nátěry se používají v místech, kde je požadavek na zabránění vzniku toxických zplodin při hoření a působení žáru, například na nátěry stěn únikových chodeb a schodišť.

Barvy a nátěry

Tak to je dnes již věda. Existuje mnoho druhů výmaleb a mnoho druhů barev. Dnes se opravdu vyplatí svěřit nátěry i výmalbu** profesionálům.** Nejen, že máte tak jistotu, že bude vše podle vašich představ, ale také vám vše velmi dlouho vydrží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11312 (cesky-magazin.cz#259)


Přidat komentář