Ložní povlečení nákup online

Zdá se vám, že nabídka ložního povlečení v obchodech je stejná? Hledáte něco originálního? Pak místo brouzdání mezi regály koukněte na stránky internetu. Nabídka je zde mnohem pestřejší.

Je běžné, že obchodní řetězce i menší obchody nabízejí podobný sortiment. Na internet se toho ale vejde mnohem více. Ne každý má třeba možnost dělat vlastní tvorbu a ještě platit pronájem obchodu, který třeba ani nezaplní zbožím. Přitom takový kreativní podnikatel dokáže svým zákazníkům nabídnout mnohem kvalitnější a originálnější produkty, které ve velkoobchodě neseženete. Navíc zde máte kontakt přímo s výrobcem, takže vám může udělat i zboží na míru vašim potřebám a můžete se k němu vracet. Podívejme se proto dnes na oblast ložního povlečení.

Ložní povlečení - výběr

Nyní se podíváme na to, jak vlastně vybírat ložní povlečení. Možná se to zpočátku zdá jednoduché, protože** ložní povlečení** se přeci vybírá podle toho, aby ladilo s interiérem. Faktorů může být ale mnohem více. Už jen třeba výběr materiálů je velmi důležitý. Než se podíváme na konkrétní typy, tak si právě přiblížíme cestu výběru.

Začneme ale výběrem dezénu a barev. Nejjednodušší cestou je výběr povlečení, který ladí s koloritem ložnice. I zde byste si ale měli dát pozor na to, aby se nerušily třeba motivy. Pokud máte nábytek nebo na stěnách geometrické vzory kruhů, tak čtverce na povlečení by se nemusely do prostoru hodit. Co se týká barev samotných, tak se nemusíte bát ani kontrastů. Jen si dejte pozor na barvy, které dáte vedle sebe. Dobře třeba působí kombinace bílé a červené, ne vždy k sobě mohou ladit ale pastelové variace. Proto si předem k sobě dejte několik odstínů různých pastelových papírků, u kterých uvidíte, zda k sobě ladí či nikoli.

Co se týká výběru materiálů, tak ten je také podstatný. Jednak se budete rozhodovat dle vlastností, které si níže přiblížíme u každého typu. Každý materiál má svoji devizu a jeden se třeba více hodí více pro zimu, jiný pro léto, jiné obměny se zase lépe udržují. Proto vybírejte nejen podle barev, ale i materiálů.

Ložní povlečení – typy

Pryč jsou doby, kdy bylo povlečení jenom z bavlny. Výrobci nabízejí látky, které vám usnadní práci, vypadají luxusně anebo můžete zůstat u tradic. Jaké máte možnosti?

Bavlna - ložní povlečení

Tradiční materiál, který se používá odjakživa. Dnes jsou ovšem i tyto látky přizpůsobeny svému využití. Počítá se třeba s tím, že povlečení se více zapotí, takže mohou být materiály odolnější proti zápachu. Bavlněné oblečení nabízí tradiční zahřátí, takže se dobře využije v zimě, kdy potřebujete, aby vás peřiny lépe hřály. Navíc bavlna dnes může být s příměsí jiných prvků, které činí z povlečení mnohem příjemnější produkt. Bavlněného povlečení je na trhu pořád stále ještě nejvíce a výhodou tohoto základu je, že mu sluší každý dezén. Bavlněné povlečení má i tu výhodu, že k němu si můžete nechat pořídit i různé doplňky ve stejné látce. To u jiných materiálů leckdy nemusí jít, protože připomínají více ložní povlečení. Třeba takové závěsy vypadají nejlépe v bavlně.

Krep - ložní povlečení

Krepovaný materiál se stal velmi oblíbeným tradičním materiálem na povlečení. Je to zejména díky jeho snadné udržovatelnosti. Proč? Protože krepovaný povrch se nemusí žehlit a i přesto vypadá povlečení upraveně. Navíc díky tomu, že má lehce provzdušnělý dezén, tak povlečení je lehčí a vzdušnější. Krepované materiály mohou mít stejný dezén jako bavlna, protože jsou rovněž z bavlněného základu. Proto je výrobci často nabízejí vedle sebe. Jeden dezén si můžete vybírat dle toho, jakou látku chcete – klasickou bavlnu nebo krep.

Satén - ložní povlečení

Saténová obměna je hlavně luxusním prvkem.** Satén** vypadá honosně zejména na moderních postelích a v moderních interiérech. Pokud máte minimalisticky zařízenou ložnici s jednoduchými prvky, směs kovu nebo skla, tak se sem hodí satén. Lesklý povrch ložního povlečení působí velmi honosně a sluší mu jak tmavé, tak i světlé tóny. Výhodu je zde imitace kovových povrchů, což dokáže jedině lesklý materiál. Takový zlatý povrch navíc můžete umístit do více typů zbarvení interiérů. Satén sám o sobě má pak ještě jednu výhodu. Dokáže chladit. Takže zatímco bavlnu uplatníte v zimě, satén vás v létě zase ochladí.

Flanel - ložní povlečení

Flanel je teplý materiál, takže ten se speciálně opět hodí pro chladnější období, kdy budete potřebovat, aby vás peřina zahřála. Flanelové přikrývky navíc nabízejí mnoho dezénů, které se hodí jak pro dospělé lidi i děti, když je budete potřebovat zahřát.

Střihy povlečení

Klasikou jsou běžné rozměry peřin a polštářů. Do ložnice můžete mít ale mnohem více prvků. Pro větší pohodlnost a útulnost si můžete třeba nechat udělat více polštářů. Díky tomu je vaše postel mnohem lepší místo pro relaxaci, kdy se uvelebíte v peřinách, které vytvářejí měkké prostředí.

Další obměnou je pak typ přikrývky. Pro klasické postele pro páry (tzv. letiště) se často vyrábí přikrývka pro dva, tedy peřina větších rozměrů. Můžete si tak rovněž objednat jeden povlak právě na tuto peřinu.

Pak se nabízí řada doplňků, které vám zútulní postel. Může to být třeba polštářek vyplněný bylinkami, který vám pomůže k dobrému zdraví nebo si třeba můžete vybrat váleček, o který se pohodlně opřete, když budete sledovat televizi.

Najděte si to, co se líbí vám a nenechte se omezovat jen určitou nabídkou obchodů. Hledejte, jaké máte možnosti a zkuste i menší výrobce, kteří jsou mnohem kreativnější. Jednak zde máte mnohem větší možnost výběru v originálech a navíc budete v kontaktu přímo s výrobcem. Ten vám pak může i dodat něco navíc nebo se přímo přizpůsobit vašim požadavkům. Proto se nejprve pořádně podívejte po nabídce, ať nemusíte kupovat něco, s čím nejste 100% spokojeni.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11289 (cesky-magazin.cz#91)


Přidat komentář