Kuchyně na míru Jihlava, Vysočina - Nábytek na míru Jihlava, Vysočina

Přestože je dnes nabídka hotových kuchyní opravdu široká, tak o výrobu kuchyně na zakázku je stále velký zájem. Kuchyně na zakázku je zárukou perfektního provedení a zejména toho, že bude taková, jak si přejeme.

Praktická a pohodlná kuchyně

kuchyni trávíme velmi mnoho času. Nejen, že zde připravujeme jídlo, ale také se zde setkáváme s rodinou. Někdy slouží právě kuchyně k pořádání oslav a setkávání se s návštěvami. Vše záleží na účelu a uspořádání kuchyně. Z toho vyplývá, že kuchyň je zcela** individuální záležitost.** To, co vyhovuje jednomu, to se nehodí pro druhého. Navíc vše ovlivňuje design. Někdy je kuchyně opravdu v kuchyňském stylu, jindy spíše připomíná obývací pokoj doplněný kuchyňskými přístroji. Zapomenout nelze ani na selský styl a také styl provence. Ale ani na supermoderní styl, který připomíná velmi vzdálenou budoucnost. Prostě každému se líbí něco jiného a každému je opravdu dobře v jiném prostředí. Univerzální linky možnost zařízení ať již v oblíbeném stylu nebo na míru daného prostoru neumožňují. Pokud tedy chcete krásnou, praktickou a pohodlnou kuchyň, musíte se poohlédnout po truhlářství, které nabízí kuchyně na míru.

Kuchyně na míru - Jihlava

Naprosto nejlepším způsobem jak najít kvalitní a nápadité truhlářství jsou reference těch, kteří si v truhlářství již kuchyňský nábytek nechali udělat. A právě truhlářství Atik pana Miroslava Bahounka má na svou práci velmi dobré reference. Nejprve si zde vyslechnou vaše přání, pak vám předvedou nabídku možných materiálů a pomohou vám se v ní zorientovat. Následně vás navštíví a prohlédnou si prostor, do kterého má být kuchyňská linka umístěna. Pak vše změří a vytvoří návrh a cenovou nabídku, přičemž tvorba návrhu i cenové nabídky je zcela zdarma. Celý návrh vám bude předveden v 3D provedení, takzvané vizualizaci. Po posledních úpravách vám nábytek zhotoví a usadí. Samozřejmostí je i** široký výběr vestavěných spotřebičů, dřezů, elektrospotřebičů, drátěného programu** a dalších moderních spotřebičů i vychytávek.

Více o nabídce kuchyní na míru v Jihlavě zde, www.atik.cz. Truhlářství Atik najdete na adrese Havlíčkova 391 588 13 Polná. Pokud potřebujete další informace nebo si chcete sjednat schůzku, pak můžete využít e-mailu info@atik.cz nebo telefonního čísla +420 732 428 663.

**Kuchyně na míru
**

Novinky v kuchyních

Dřívější typy kuchyní se s těmi dnešními nedají srovnat. Typická kuchyň v dřívější době, to byly jen police a pár šuplíků. Ke každé kuchyňské lince byla zapotřebí i spižírna. U dnešních kuchyní je všechno úplně jinak. Výsuvné police, výsuvný drátěný program, upravené otvírání dveří, vložení přístrojů, žehlicího prkna a dalších vymožeností dělá z kuchyňské linky kuchyňský ráj.

Kuchyň na zakázku Jihlava

Než se rozhodnete zadat zakázku nové kuchyně, tak se určitě seznamte se vším, co dnešní moderní úpravy nabízejí. Často jsou to vychytávky, které vám nejen ušetří prostor, ale zejména usnadní práci. Jakmile si budete jisti tím, co chcete, můžete vyhledat truhlářství a zadat zakázku. V případě, že se nechcete zdržovat seznamováním se s nabídkou moderních doplňků, můžete si nechat vypracovat návrh jen podle zaměření kuchyně a pak se rozhodnout na základě doporučení. Nejlepší představu získáte při výběru na základě vizualizace. Zde se dá měnit barva i uspořádání podle vašeho přání. A nezapomeňte, že při výběru nové kuchyně musíte brát v úvahu i okenní parapety a radiátory, stejně jako dveře a otvírání oken.

Smlouva

Máte-li vybrán návrh, pak je dobré přistoupit k uzavření smlouvy a zadání objednávky. Smlouva by měla zcela jasně stanovit předmět dodání, způsob montáže, způsob dodání, cenu a také sankce za pozdní dodání a jak bude vyřízena případná reklamace. Ve většině případů musíte počítat s tím, že je nutné složit zálohu.

Červeno-černá kuchyň na míru

Instalace kuchyně na místě

K vyrobení kuchyně na míru patří i její montáž přímo na místě u vás doma. Samotná instalace by měla proběhnout v dohodnutém termínu a se vším, co jste si dojednali ve smlouvě. Vy sami nic nemontujete, jen přihlížíte a pak přeberete hotové dílo. Celé předání hotového díla je sepsáno v předávacím protokolu, který musí být podepsaný oběma stranami. Zjistíte-li nedostatky, musí být uvedeny v předávacím protokolu, včetně data jejich odstranění.

Rozdělení kuchyně

Při návrhu kuchyně byste měli myslet na to, že každá kuchyň se dělí do zón. Základní zóny jsou zóna vaření, mycí a úložná. Kromě toho můžete přidat například zónu úklidovou nebo zónu žehlení. Jednotlivé zóny by na sebe měly navazovat, tak aby veškerá činnost byla v kuchyni plynulá a bez problémů. V návrhu by mělo být pamatováno na základní funkčnost, kterou kuchyni dodává rozložení elektřiny, vody a případně i plynu.

Zóna vaření

Varné centrum je základnou každé kuchyně. Je dobré vybrat takovou varnou jednotku, která odpovídá vašim přáním, zkušenostem i způsobu vaření. Při vaření je zapotřebí mít všechny potřebné potraviny, nádobí i odkládací plochu po ruce. Jen tak zamezíte zbytečným úrazům. V dosahu by měla být i mycí zóna, zejména dřez. Velkými pomocníky jsou různé vysouvací úložné prostory, závěsy na kořenky a nádobí. Nad varnou jednotkou by měl být umístěn výkonný odsavač par.

Mycí zóna

Neznamená pouze dřez, ale také myčku na nádobí. Obojí by mělo být v blízkosti sebe. Již jen z důvodu rozvodů. Dobré je to, ale také z důvodu, že opláchnuté nádobí nikde necáká a nekape, ale lze ho vložit přímo do myčky. Pod dřezem se velmi často umisťuje odpadkový koš nebo také sestava košů pro třídění odpadu. U dřezu by měla být odkládací a odkapávací plocha a je dobré nechat si nainstalovat i speciální vodovodní baterii se sprchou.

**Hnědá kuchyň na míru
**

Zóna ukládání

V každé kuchyni se snažíme využít maximálně celý prostor. Nejpraktičtějším způsobem uložení je výsuvný systém a pak drátěný program, který nabízí velkou variabilnost. Velmi praktické jsou také závěsné magnetické tyče a pak poličky. Zapomenout byste neměli, ani na uložení větších spotřebičů jako jsou mixéry, fritovací hrnec nebo pekárna chleba.

Důležitost osvětlení

Kuchyň je vlastně pracovním místem a jako taková musí mít odpovídající osvětlení. Důležité je především osvětlení nad pracovní plochou, nad dřezem a nad varnou jednotkou. Osvětlení by měl mít i případný barový pult a také** jídelní stůl.** Pokud slouží kuchyně ke společnému posezení nebo je součástí obytných prostor vyplatí se instalovat i bodové osvětlení.

Správné spotřebiče

Výborným rozhodnutím jsou vestavěné spotřebiče. Často mají i menší spotřebu, než ty volně stojící. V každém případě byste měli veškeré spotřebiče volit s ohledem na to, jak vaříte a pro kolik osob. V potaz byste měli brát i případné rozrůstání rodiny.

Uspořádání kuchyně

Zhotovení kuchyně na míru vám dává naprostou volnost v jejím uspořádání. Máte-li dostatek fantazie, můžete touto cestou získat zajímavou a funkční kuchyň, která bude srdcem vašeho domova.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11296 (cesky-magazin.cz#144)


Přidat komentář