Krbové vložky UNICO - Krby na míru

Krb znamenal odjakživa luxus, krásu, pohodu, příjemné prostředí. Dnes se však stal běžnou součástí rodinných domů, kde symbolizuje rodinnou pohodu a navíc umí za velmi příjemné ceny vytopit celý dům.

Krb je symbolem pohody, tepla, rodinné dovolené, dovolené na horách, příjemného pobytu na chatě nebo chalupě a dnes i domácího tepla a pohody. Krb má neopakovatelné kouzlo, které se zásluhou jeho moderní podoby stalo součástí běžných domácností. Krb však zdobí i řadu restaurací a dalších společenských budov. Zkrátka krb dnes není jen krásou minulosti, ale i samozřejmou součástí dnešní doby.

Proč si pořídit krb?

Důvody jsou hned dva. Ten první je úspora energií a ten druhý je efektivní a krásný doplněk interiéru. Přitom je třeba si uvědomit, že krb rozhodně není samoúčelný a nabízí pro úsporu energií několik variant zapojení. A co se týče estetické stránky, tak i zde existuje mnoho podob krbů. Základ je stejný, ale konečná podoba krbu je naprosto odlišná. Zde totiž záleží na přání klienta a jeho představě o konečné podobě krbu a jeho začlenění do interiéru.

Krb přináší úspory

Mnoho rodin trápí vysoké roční náklady za energie a zejména za vytápění. Ceny plynu i elektřiny rapidně rostou a i když dojde k malému snížení, tak jsou stále vysoké a velmi zatěžují rodinný rozpočet. Zde přichází na řadu úvahy, jak roční náklady na vytápění snížit. Možností je právě výstavba krbu a vytápění kvalitním dřevem, nebo dřevěnými briketami, které jsou vysoce výhřevné a vyrábí se vlastně z odpadu na pilách a v lese. Cena za vytápění se tak sníží na jednu třetinu až jednu čtvrtinu. Záleží, jak bude krb zapojen.

Možnosti vytápění krbem

V první řadě je nutné zvolit opravdu kvalitní krbovou vložku. Rozhodně neprohloupíte, pokud zvolíte krbové vložky UNICO, které jsou známy svou kvalitou. Pak je nutné zvážit samotný způsob vytápění. V podstatě je možné zvolit vytápění horkovzdušné a teplovodní. Oba typy mají své pro a proti. I když je možné dovést je až k maximální dokonalosti.

Horkovzdušné vytápění krbem

Horkovzdušné vytápění může zajistit klasicky obezděná krbová vložka, která bude vytápět jen danou místnost, nebo bude stát v otevřeném prostoru a bude vytápět celý objekt. Pak je tu možnost napojení na horkovzdušný rozvod, který vytápí jednotlivé pokoje. Pokud se pořídí kvalitní filtry na prach, pak je v domě teplo a prašnost je minimální. Asi tak, jak v běžné domácnosti bez krbu.

Teplovodní vytápění krbem

Teplovodní vytápění je poněkud jiné. Součástí krbu je výměník, který je napojený na radiátory. Tak se vyhřeje nejen místnost, kde je krb umístěn, ale i další prostory.** Krbová vložka s výměníkem** může ohřívat i užitkovou vodu, a může být napojena na plynový nebo elektrický kotel. Toto kombinované vytápění je vysoce účinné a praktické. Jde o to, že pokud topíte v krbu, pak je v domě příjemné teplo ze spalování dřeva. Když v krbu vyhasne a teplota v domě poklesne na danou hodnotu, pak se automaticky zapne vytápění pomocí kotle na plyn nebo elektřinu.

Bezroštové spalování v krbové vložce

Moderní krbové vložky již několik let využívají technologie bezroštového spalování. To znamená, že v krbové vložce nenajdete mřížku ani klasický popelník. Tato technologie, která se stala součástí vysoce kvalitních krbových vložek, patří k nejúčinnějším, co se týká spalování dřeva. Je dosaženo maximální účinnosti spalování, což znamená větší tepelnou pohodu v domě, mnohem menší produkci popela, výrazně nižší produkci spalin a tím i čistější krbovou vložku a komín. Zapomenout nelze ani na fakt, že krbové vložky s bezroštovým spalováním tím, že produkují a vypouštějí méně spalin, šetří naši přírodu a jsou tedy ekologické.

Krbová vložka nebo otevřený krb?

Otevřený krb má bezesporu své kouzlo. Přímý pohled do otevřeného ohně je téměř meditační. Bohužel otevřený krb je nebezpečný a nabízí menší možnosti než krb s krbovou vložkou. Krbová vložka zabrání vzniku požáru od létajících jisker, má** vyšší výhřevnost** a je možné ji použít jako hlavní zdroj vytápění celého objektu.

Krbové vložky UNICO

Krbové vložky UNICO patří ke špičce. Jsou vyrobeny na základě patentované technologie, která zaručuje jejich výborný výkon, velmi dlouhou životnost a možnost použití pro různé typy vytápění krbem. Materiálem je kvalitní ocel, která zaručuje odolnost i těsnost krbové vložky. Samotné ohniště je pak lemováno šamotovým panelem, ten zajišťuje vysoký výkon krbové vložky. Ocel je řezána laserem, to ji dává maximální přesnost, ale i krásný design, který nachází uplatnění v moderních interiérech, a podle volby obestavby i v interiérech klasických a rustikálních.

Typy krbových vložek UNICO

Krbové vložky UNICO jsou nabízeny jako bezroštové, kde najdete** typ Unico Dragon pro teplovzdušné vytápění a Unico Nemo pro teplovodní vytápění.** Oba typy mají dokonale těsné spalovací komory, které zásluhou bezroštového spalování zajišťují vysoký výkon, perfektní tepelnou pohodu a velmi nízké spaliny. Malá produkce spalin zajišťuje navíc i krásně čisté sklo krbové vložky a tím i velmi příjemný pohled na hořící polena. Tyto moderní krbové vložky se hodí pro nízkoenergetické domy, domy pasivní, domy s rekuperací, s klimatizací, s odsáváním ven pomocí digestoře, ale i pro větší objekty jako jsou rekreační chaty, restaurace a hotely.

Roštové krbové vložky nabízejí typy Unico Hermes pro teplovzdušné vytápění a Unico Neptun pro teplovodní vytápění. Tyto typy mají prakticky provedený popelník, který je možné čistit bez nutnosti vyhasnutí krbové vložky. Roštové krbové vložky jsou vhodné do všech běžných objektů.

Obestavba krbové vložky

Výběr krbové vložky a způsobu vytápění je důležitý. Neméně důležité je správné provedení obestavby. Zde je nezbytné přesně dodržet postup doporučený výrobcem. Je nutné zvolit správný materiál i provést přesnou izolaci. Po dostavění obestavby se provádí konečná úprava povrchu. A to je okamžik, kdy si může majitel krbu vyhrát. Záleží na jeho fantazii a samozřejmě na interiéru, kam by měl krb zapadnout. Špatně zvolená konečná úprava krbu může zcela zkazit efekt a krb pak působí jako pěst na oko. Konečnou úpravu krbu je možné provést různými obklady, omítáním, nátěry i malováním.

Krby na míru

Stavba krbu svépomocí je sice možná, ale opravdu není bezpečná. Nehledě na nutné zkoušky a technické zprávy, které je potřebné uschovat. Rozhodně je lepší svěřit celou realizaci profesionální firmě. Ta po sjednání zakázky vyšle odborníka, který vyměří místo, kde má krb stát a zjistí, zda má dostatečnou únosnost. Pokud ne, pak je nutné zpevnění. Na připravenou plochu se pak usazuje krbová vložka, instalují se podle typu vložky i způsobu vytápění rozvody a izolační desky. Nakonec se upraví povrch obestavby a otvory se doplní o okrasné mřížky. Posledním úkonem firmy není jen předání krbu, ale i první zatopení a zkouška jeho provozu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11337 (cesky-magazin.cz#576)