Krbové vložky a krbová kamna druhy a výběr - nákup online

Při uplakaném počasí nebo při dlouhých zimních večerech není nic příjemnějšího než si posedět v teple u krbu, či krbových kamen a vychutnávat si pohled do plápolajícího ohně.

Pro ty, kteří se rozhodli po krásný zážitek z ohně a tepla ve svém bytě, nebo u nich z různých důvodů není možná stavba krbu, jsou krbová kamna ideální alternativou. V současné době plní funkci také ekonomického vytápění.

Výhody nákupu přes internet

Hlavní výhodou nákupu přes internet je, že můžeme vybírat v klidu z pohodlí domova. Nemusíme běhat z jednoho obchodu do druhého, abychom si porovnali ceny a parametry zboží, nemusíme si na nákup brát dovolenou a v tom horším případě nemusíme stát fronty a nakonec se dozvědět, že žádané zboží není na skladě. Další výhodou je i cena, která bývá na internetových stránkách nižší.

Výběr krbové vložky

Výhodou krbových vložek je jejich vyšší účinnost a také to, že mohou zůstat bez dozoru. Před výběrem krbové vložky je důležité mít jasnou představu, k jakému účelu bude krb sloužit. Jestli bude sloužit jako doplněk bytového interiéru, nebo bude využit hlavně pro vytápění. V prvním případě je zbytečné si pořizovat krbovou vložku vyšší kvality a řešit nejvyšší účinnost, těsnost topeniště apod.

V druhém případě zvolíme kvalitní krbovou vložku a krbovou obestavbu, které nám zaručí bezproblémové topení po mnoho let. Postup při realizaci krbu: vymezit a vyměřit si místo, kde bude krb instalován, podle využití krbu připravit otvory pro rozvod vzduchu a připojení např. vodovodních trubek po ohřev vody, dále se zaizoluje zeď za krbovou vložkou, umístí se stojan krbu, poté se usadí krbová vložka, která se napojí na komín, připojí se vodoinstalace a rozvod teplého vzduchu. Následuje obestavba krbu.

Krbová kamna

Pokud nechcete být závislí na stále zvyšujících se cenách plynu a elektřiny, jsou právě pro vás krbová kamna výhodným zdrojem tepla. Používají se různé druhy paliv jako např. dřevo, uhelné, nebo dřevěné brikety a další. S krbovými kamny můžete vytopit i několik místností najednou. Můžete si vybrat např. kamna kachlová, litinová nebo kamna s teplovodním výměníkem.

Topení v krbech a v krbových kamnech předává do interiéru sálavé teplo. Je to tradiční způsob topení u nás. Hlavním důvodem je tepelný komfort, nezávadnost, ekologický a ekonomický provoz.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11329 (cesky-magazin.cz#398)


Přidat komentář