Kované a dřevěné ploty na míru

Vybrat správný plot na svou zahradu není snadné. Musí splňovat nejen ochrannou funkci, ale zároveň se nám musí líbit. Ploty ze dřeva mají svou historii a i v současnosti jsou stále velmi oblíbenými.

Každý** plot** by měl sloužit nejen jako účinná ochrana proti zlodějům a zvědavým očím kolemjdoucích, ale také by měl být vkusným zahradním doplňkem, jehož pomocí můžeme zajímavě rozčlenit prostor. Hlavním předpokladem** správného plotu** tedy je, aby byl odolný, dobře vypadal a byl bezpečný pro děti i další živé obyvatele naší zahrady či pozemku.

Pokud sháníte spolehlivou firmu specializující se na výrobu plotů, kontaktujte pana Jana Kolka. Pan Kolek nabízí výrobu a montáž kovaných plotů a kovových rámů. Dále Vám zde mohou nabídnout výrobu a montáž dřevěných i pletivových plotů. Nabízí se vám výběr jen kvalitních výrobků a profesionální provedení montáží, které zajišťují vaši spokojenost. Můžete si vybrat, co sami chcete, anebo se jen poradit, co by pro vás bylo vhodné. Individuální a ochotný přístup jsou samozřejmostí. Pan Jan Kolek je k dispozici na adrese Petrovice u Karviné - Dolní Marklovice 285. E-mailové spojení zní plotykolek@seznam.cz.

plot3

Dřevo jako materiál

Dřevo si stále udržuje své speciální místo při použití jak v interiérech, tak v exteriérech. Proto dnes nejsou dřevěné ploty ničím neobvyklým a zdobí zahrádky a dvory téměř všude, kam se jen podíváme. Mít stále hezký a funkční dřevěný plot však není nic jednoduchého. Kromě toho, že si takový plot musíme dobře vybrat, musíme se o něj i dokonale starat, abychom se z něj mohli těšit tak dlouho, jak to jen bude možné.

Vlastnosti a druhy dřeva

Když se člověk rozhodne pro dřevěný plot měl by vědět, že jeho možnosti jsou téměř neomezené.** Ploty** se vyrábějí na moderních strojích a z kvalitních, masivních materiálů, které jsou společně se správně zvolenou povrchovou úpravou zárukou dlouhé životnosti. Ploty mohou být nízké s funkcí převážně estetickou nebo může být kladen hlavní důraz na odolnost plotu. Podle toho bychom měli volit i materiál, ze kterého bude plot vyroben.

Vybírat můžeme z nepřeberného množství materiálů, barev, tvarů, výšek a provedení. Ze dřeva jsou nejvíce používanými druhy smrk a borovice, a to v různých úpravách. V dnešní době není ničím neobvyklým, že si šikovný člověk plot koupí v jednotlivých dílech (latích) a doma si plot sestaví sám. Další možností je, že si koupí celé bloky plotu a ty postaví tam kde chce. V neposlední řadě je velmi oblíbenou variantou stavba plotu na klíč.

Provedení je opravdu hodně. Kromě klasických oblých plotů, může člověk dnes zvolit i modernější špičaté, zkosené nebo dokonce rovnou ukončené deskou. Barva samotného plotu závisí nejen na druhu dřeva, ale také na ochranných nátěrech, které na dřevo naneseme. Co se výšky týče, je u dřevěných plotů považováno osmdesát centimetrů za standard.** Dřevěné latě** nebo i dřevěné dílce se často používají jako plotové výplně jiných druhů plotů, nejčastěji zděných.

Jak o dřevěný plot pečovat?

Dřevěný plot je samozřejmě poměrně náročný na udržování. Jelikož je dřevo permanentně vystaveno změnám počasí, je třeba ho na to hned na začátku připravit. V péči o dřevěný plot platí několik zásad. Nejdůležitější věcí, na kterou nesmíme v případě dřevěných plotů zapomenout, jsou samozřejmě pravidelné ochranné nátěry. Právě pravidelnost je to, na co by se mělo pamatovat, protože taková barva slouží k ochraně dřeva před nepříznivými vlivy a tím k prodloužení jeho životnosti.

Jestliže se tedy pravidelného natírání nebojíme, klidně můžeme dřevěný plot na své zahradě použít. Na pohled vypadá takový plot výborně a určitě nám ho bude závidět nejeden soused.

plot

Kované ploty

Máte rádi nevšednost? Nespokojíte se s málem, standardem, který můžete vidět na každém rohu? Pak by Vás mohly oslovit kované ploty nabízející klasické, ale také moderní či asymetrické tvary. Co kovaný plot, to vskutku originál. Vámi vybraný kovaný plot může nejen jasně hovořit o tom, kde je vstup zakázán, ale také o Vašem vkusu, osobnosti, cítění. U kovaného plotu budete mít na výběr hned z několika motivů, materiálů, ale také typů spojení, stylů zakončení jednotlivých plotových tyčí. A v neposlední řadě si můžete zvolit požadovanou povrchovou úpravu kovaného plotu. Díky jedinečnosti charakteru kovaného plotu, si ho můžete nechat vyrobit a namontovat prakticky k jakémukoli objektu, nejen rodinnému domku. Kovaný plot se hodí prakticky ke každému prostoru, kterému dodá výjimečnost a zároveň vzdušnost, na rozdíl od jiných typů plotů. Nemusíte mít ani obavy z případné koroze, a to díky žárovému zinkování, práškovému lakování.

Kovové rámy

Renovujete oplocení okolo Vašeho domu, chaty, chalupy, penzionu aj.? Líbí se Vám dřevěné plotovky místo klasického drátěného oplocení, které je takové neútulné, neosobní, chladné? Máte však již vyřešené, promyšlené, jak plotovky k sobě uchytíte, na čem budou upevněné? Můžete opětovně použít dřevo v podobě dřevěných soklů, soklíků. Mnohem efektivnější i z hlediska životnosti a užitné hodnoty je vsadit na kovové rámy. Do kovových rámů, respektive kovových konstrukcí vyhotovených Vám na míru, pak můžete upevnit dřevěné plotovky. Obrátíte-li se na specializovanou firmu, můžete se s ní dohodnout na vyrobení kovového rámu jakéhokoli rozměru. Dřevěné plotové dílce v kovových rámech se hned tak nezkroutí, budou držet tvar a linii.

plot2

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11335 (cesky-magazin.cz#507)


Přidat komentář