Interiérové dveře, zárubně - Opava

Interiérové dveře a zárubně na míru jsou záležitost, která vytváří osobitý interiér, možnost designu v široké míře a příjemnou atmosféru bydlení. Podívejte se, jaké služby v této oblasti nabízí stolařství.

Vhodně zvolené interiérové dveře interiér dokáží náš byt nejen zútulnit, zcela změnit jeho design a pozdvihnout eleganci interiéru, ale také například příslušnou místnost zvukově lépe izolovat. V dnešní době můžete vybírat z nejrůznějších typů interiérových dveří co se týče designu, materiálu nebo kování. Představíme vám jednotlivé typy a podíváme se, jaké možnosti nabízí profesionální stolařství.

Proč interiérové dveře na zakázku?

Pokud uvažujete o nákupu nových interiérových dveří do celého bytu, možná narazíte v obchodech na problém. V nabídce obchodů je sice poměrně široký výběr, ale obvykle se přesto stává, že vám nebude vyhovovat provedení, odstín nebo nelze sehnat naprosto stejné provedení dveří v různých rozměrech. Pokud vás tedy nabídka v obchodech neoslovila, je na řadě využít služeb** stolařské firmy**. Služby stolařské firmy spočívají  v základní nabídce a v zakázkové výrobě dveří a takováto firma dokáže vyrobit přesně takový výrobek, jaký si představujete. Navíc si můžete nechat vyrobit ve stejném designu i zárubně a firma vám ještě doporučí vhodné kvalitní kování. Nemusíte tedy bloumat dlouhé hodiny po marketu a zkoušet, jaké kování se k danému designu bude hodit. Stolařství vám vyrobí a dodá komplet nebo sestavu dveří a zárubní pro celý byt a můžete si být jisti kvalitou a tím, že do vaší domácnosti budou dveře přesně sedět a že něco vydrží.

interiérové dveře

Typy interiérových dveří

Podívejme se nejprve, jaké typy interiérových dveří existují:

  • Klasické dveře jsou zavěšené na pantech a otevírají se do místnosti. Jedná se o nejrozšířenější typ dveří. Standardní dveře bývají označovány jako 60, 70, 80 a 90/197 cm a jedná se nejčastěji o jednokřídlé pravé a levé dveře. Vyrábějí se také dvoukřídlé pravé a levé dveře, které oceníte ve větším prostoru. Tyto dveře mají o jedno dveřní křídlo navíc, panty jsou na obou stranách.
  • Skládací dveře představují řešení rohových prostor ve tvaru L. Dveře umožňují přístup do celé místnosti najednou a zasahují ve složeném stavu pouze na jednu stranu. Tyto dveře se skládají směrem do stavebního otvoru.
  • Harmonikové dveře zasahují ve složeném stavu do obou oddělovaných prostorů, přičemž křídlo vždy začíná poloviční hladkou lamelou.
  • Posuvné dveře minimalizují nároky na prostor, stejně jako otočné dveře mají tichý chod, ale je potřeba vybudovat vodící kolejnice. Nevýhodou je jejich vyšší cena.

Výplně dveří

Nejčastěji nalezneme v interiérech částečně prosklené dveře, které se používají například do dětského pokoje, obývacího pokoje nebo do kuchyně. Dalším typem jsou zcela prosklené dveře, které se vám budou hodit všude tam, kde je potřeba zajistit vyšší průchod světla, například do tmavšího obývacího pokoje, do chodby nebo do předsíně. Moderní prosklené dveře se vyrábí také z tvrzeného skla, které má vysokou odolnost vůči nárazům a pokud by k rozbití skla přece jen došlo, vylučuje se poranění ostrými střepy. Kromě toho vám výrobce interiérových dveří může nabídnout ornamentní, lepená bezpečnostní i barevná skla, pískovaná skla atd. Posledním typem jsou plné dveře, které jsou vhodné všude tam, kam návštěvník nemusí vidět - do sklepů, komor, spíží apod. Plné dveře také poskytují soukromí a zvukový útlum. Výrobce interiérových dveří vám může nabídnout také speciální dveře, tzv. protipožární dveře, které mají platný atest.

dveře s výplní

Povrchový materiál interiérových dveří

Dveře mohou být vyrobeny a opatřeny různým povrchovým materiálem, např. lamino, ale my se zaměříme zejména na kvalitní přírodní materiály a dýhy. Mezi nejnákladnější materiály na interiérové dveře patří masiv, ale na druhou stranu patří mezi nejkrásnější. Dřevo se k výrobě dveří používá již odpradávna, je nejlepším přírodním ekologickým a především zdravotně nezávadným materiálem. Podobně je na tom dýha, její hlavní předností je velice atraktivní cena, univerzální vzhled a vysoká užitná zátěž. Dýha jako materiál je určen pro vnitřní vybavení a pro interiérové dveře má výborné použití. Dýha se také používá na přední pohledové plochy nábytku, korpusy nebo všude tam, kde jsou vysoké nároky na kvalitu i vzhled zpracování. Nejčastěji používané typy dveřních dýh jsou dub, buk, jasan, javor, smrk, olše, třešeň a očkový javor. Posledním přírodním materiálem je přírodní dýha, která představuje tenkou vrstvu dřeva, na níž je patrná kresba dřeva, kterou je možné směrovat vhodným skládáním listů dýhy.

Povrchová úprava interiérových dveří

Interiérové dveře na zakázku můžete vybírat podle povrchové úpravy dveří, kdy můžete vybírat z barev vzorníku, který vám výrobce dveří nabídne. Tyto barvy lze použít na voštinové i dřevěné dveře, případně můžete volit použití lazur a vosků. Výhoda lazur, vosků a olejů je v tom, že jsou zcela nebo částečně průhledné, a to z důvodu, aby zvýraznily přirozenou strukturu dřeva. Moderní interiérové dveře jsou povrchově upraveny tak, aby byla zachována vysoká životnost dveří jako celku a aby jejich barva přispívala k designu v interiéru.

Obložkové interiérové zárubně

Moderní obložkové interiérové zárubně nahrazují již zastaralá ocelová futra. Na rozdíl od nich se ale do stavebního otvoru vsazují až v konečné fázi stavby. Výhodou je, že se tak můžete o vhodném výběru dveří a zárubně rozhodnout v návaznosti na design a ostatní interiérové prvky, např. podlahy nebo obložení schodiště. Oblouková zárubeň se montuje současně s dveřmi v poslední fázi stavebních dokončovacích prací a to nejlépe po vymalování a dokončení podlah. Výrobce vám může nabídnout několik typových designů a typů zárubní, které se liší velikostí, tvarem pohledové obložky a samozřejmě povrchovým provedením.

zárubně

Výhody dveří na míru

Interiérové dveře vyrobené na míru umožňují využít a sladit daný prostor tím nejlepším možným způsobem a v případě posuvných dveří současně maximálně ušetřit prostor. Je možné vyrobit atypické dveře na míru, které budou přesně zapadat do stylu vašeho bytu. Atypickou výrobu dveří také ocení uživatelé malých nebo nestandardně řešených prostor. A nemusí se jednat pouze o byty, ale také o kancelářské prostory. Na rozdíl od sériové výroby jsou tyto dveře originálem, tím více to platí o výrobě z masivu. Ceny interiérových dveří vycházejí z použitého materiálu, jeho množství a provedení, na složitosti vyráběného kusu a jsou cenově srovnatelné s kvalitními dveřmi z obchodu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11313 (cesky-magazin.cz#260)


Přidat komentář