Dveře bezpečnostní, kování, zámky a bezpečnostní systémy

I když je možné si v současné době pořídit některý z elektronických zabezpečovacích systémů, zůstávají kvalitní dveře s bezpečnostními prvky stěžejním základem v ochraně našeho majetku. Ne však každé vstupní dveře jsou automaticky bezpečnostní.

Při pořizování bezpečnostních dveří je tak dobré být obezřetnými. Určitě není dobré se soustředit jen na vzhled a cenu. V případě nákupu bezpečnostních dveří se vyplatí vybírat mezi renomovanými firmami, které se specializují na bezpečnost objektů.

Bezpečnostní dveře v postarším bytu, domu

Stěhujete se do nového či postaršího bytu, domku? Pak by Vaše pozornost měla směřovat i ke** vstupním dveřím**. Nejedná-li se o bezpečnostní dveře, pak určitě neváhejte s jejich výměnou. Nikdy nevíte, kdy si Váš domov vyhlédnou případní zloději. Zjistí-li však, že je Váš byt zabezpečen kvalitními dveřmi s bezpečnostními prvky, s velkou pravděpodobností se poohlédnou tzv. o dům dál.

Bezpečnostní dveře v novém bytu

Kupujete-li si nový byt, možná automaticky předpokládáte, že jsou dveře bezpečnostní. Či Vás vůbec nenapadne se vstupními dveřmi zabývat. Jaké pak však pro Vás může být nemilé překvapení, když při pojištění domácnosti Vám pojišťovací agent sdělí, že si sice můžete domácnost nyní pojistit, v případě vloupání by Vám však také pojišťovna nemusela vyplatit žádnou náhradu. A to jen z důvodu, že jste neměli bezpečnostní dveře.

Dveře bezpečnostní

Rádi byste měli byt, dům zařízený přesně podle Vašich představ? Snažíte se o barevnou i materiálovou vyváženost? Pak si možná říkáte, že bezpečnostní dveře tuto harmonii naruší a budou působit jako „pěst na oko“. Možnosti** bezpečnostních dveří**, co do vzhledu, jsou však poměrně široké.

Možnosti bezpečnostních dveří

U bezpečnostních dveří si můžete vybrat, zda budou obě strany stejné, nebo s jiným designem. Navíc v případě vnitřní strany dveří je možné si vybrat z různých druhů koženek. Díky tomu se Vám určitě povede skloubit volbu dveří s ostatními interiérovými prvky.

Kvalita bezpečnostních dveří

Pro bezpečnostní dveře platí, že jsou zkoušené, certifikované a splňují patřičné požadavky. Setkat se můžete s bezpečnostními dveřmi, a to ve 2., 3., 4. bezpečnostní třídě. Bezpečnostní dveře jsou nejen určené pro zabezpečení bytů, domů, ale také kanceláří a dalších prostor.

Možnosti montáže bezpečnostních dveří

Jistě Vás potěší i fakt, že bezpečnostní dveře si budete moci nechat namontovat do klasických původních, ale i nových kovových zárubní. Pokud jste tedy se stávajícími zárubněmi spokojeni, nemáte důvodu je měnit a ani montážní firma nezjistila žádné minusy, pak Vás nečeká demolice zárubní.

Bližší pohled na bezpečnostní dveře – ocelová mříž

Samotné bezpečnostní dveře jsou koncipovány tak, že je do nich zasazena masivní ocelová mříž, díky které je celkem nemožné, aby vandalové, lupiči prorazili, či rozbili dveře. Museli by být vybaveni náčiním, které by způsobilo hluk. A pak pravděpodobnost, že vyjde „lup“, se rapidně snižuje.

Ocelová vložka, aktivní a pasivní čepy

Vrátíme-li se k bezpečnostním dveřím, pak ocelová mříž může být ještě doplněna ocelovou vložkou. Tímto krokem opět dojde k zvýšení bezpečnosti. V neposlední řadě zde máme ocelové aktivní a pasivní čepy, které znemožní, aby došlo k vysazení, nebo vyražení dveří.

Rozvorový systém u bezpečnostních dveří

Po těchto „nástrahách“ čeká na nenechavce další překvapení, a to v podobě důmyslného rozvorového systému. Ten jim připraví „tvrdý oříšek takřka k nerozlousknutí“, protože systém zabrání, aby došlo k roztažení zárubní. Sami vidíte, že se bezpečnostní dveře stávají opravdu vysoce kvalitní ochranou příbytků, ale i firem.

Další bezpečnostní prvky u bezpečnostních dveří

Vedle výše uvedených stěžejních bezpečnostních prvků, jsou zde i další, díky kterým se budete cítit mnohem bezpečněji. K těmto bezpečnostním prvkům patří kování – kukátko – ocelová vložka – speciální bezpečnostní zámková vložka.

Bezpečnostní kování

Neodmyslitelnou součástí dveří je bezpečnostní kování. Budete si moci vybrat z celé škály kování. Rozhodnete-li se pro cylindrickou vložku, zvýšíte tím Vaši bezpečnost. Cylindrická vložka totiž znemožňuje odvrtání.

Bezpečnostní zámková vložka

Zámková vložka je jedno z míst, na které se zloději při vloupání zaměřují. Pokud bydlíte ve stávajícím bytě nějaký ten rok, či se stěhujete do postarší nemovitosti, nechte si od raději od specializované firmy zjistit, v jaké bezpečnostní třídě je zámková vložka. Pokud by patřila Vaše vložka k bezpečnostní třídě dvě, pak je na místě si nechat vložku vyměnit. Bezpečnostní třída tři Vám bude garantovat vysokou ochranu a bezpečnostní třída čtyři dokonce maximální ochranu.

Bezpečnostní systémy

U firmy, která se zabývá komplexním řešením zabezpečení a ochrany majetku, si také můžete objednat bezpečnostní systémy. Jedná se o komplety, které jsou složeny z bezpečnostního kování a stavební vložky, případně i zadlabacího zámku. V případě bezpečnostních systémů si můžete vybrat mezi roztečí 72, 90 a 92 mm. I zde si budete moci zvolit třídu bezpečnosti, kterou budete očekávat a požadovat. Bezpečnostní třídu 3 a 4 jsme již zmínili. Máte možnost volby i v podobě bezpečnostní třídy 2. Je zde však třeba říci, že se jedná jen o „dostatečnou ochranu.

Zámky k bezpečnostním dveřím – zadlabací zámek

Výše jsme se dotkli bezpečnostního systému, jehož součástí může být i zadlabací zámek. Jedná se o typ zámku, který se instaluje do dveřního zádlabu, odtud název zámku. Zadlabací zámky umožňují otevírání/zavírání za pomoci dveřní kliky, ale také cylindrické vložky, která se ovládá klíčem. Při výběru zadlabacího zámku je třeba brát v potaz, zda se jedná o dveře levé, či pravé, dále rozteč – hloubku zádlabu – šířku čela – výšku čela – způsob otevírání dveří – vzdálenost od čela zámku k ose klky. Na výběr zámku však nemusíte být sami. Od tohoto tu jsou profesionálové, aby Vám poskytli díky svým vědomostem, znalostem a zkušenostem, fundovanou radu a doporučili Vám to nejvhodnější.

Další nabídka zámků

Vedle zadlabacích zámků, si můžete u specializované firmy objednat například samozamykací zámky mechanické – elektromotorické zámky – vratové zámky – přídavné zámky – vícebodové zámky – visací zámky – nábytkové zámky aj.

Samozamykací zámky mechanické

Pro tento typ zámků je charakteristické, že se z venku otevírají za pomoci klíče přes cylindrickou vložku. Vnitřní strana je pak opatřena klikou a dveře otevřete snadným stisknutím kliky.

Vícebodové zámky

S vícebodovými zámky zvýšíte bezpečnost dveří u Vašeho bytu, domu, firmy. Jejich využití je u dveří jednokřídlových, dvoukřídlových. Rozhodnout se pro ně můžete také, budete-li chtít kvalitně zabezpečit garážová vrata, ale případně také trezorové dveře.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11323 (cesky-magazin.cz#317)


Přidat komentář