Dřevostavby, roubené a skeletové domy

Nízkoenergetické domy, mezi které se řadí také dřevostavby, si v dnešní době získávají stále větší oblibu i u nás. V současnosti už lidé nemají strach z netradičních materiálů, myslí více ekologicky a také ekonomicky.

Dřevo je stavební materiál s velkou tradicí, ke které se lidé začínají v současnosti zase vracet. Hnědá barva dřeva nám dodává pocit bezpečí, útulnosti a také pohodí. Dřevo v nás vyvolává pocit stability. Ale pozor na velmi tmavé odstíny dřeva, které působí tíživým dojmem. Tento materiál nám dává pocit rozložitosti, klidu, pevnosti a tepla. Lidé dnes dávají přednost dřevostavbám kvůli tepelným vlastnostem dřeva. I když jsou počáteční náklady na dřevostavbu vyšší než je tomu u staveb zděných, majitelé těchto domů poté poznají rozdíl v ušetřených penězích za vytápění. Pro dřevostavbu se mohou rozhodnout lidé, kteří chtějí žít více v souladu s přírodou. Tento typ staveb je velmi ekologický a zajisté oceníte také rychlost výstavby. Jednou ze zkušených firem, která se mimo jiné zabývá i výstavbou dřevostaveb, je** stavební společnost RENO**.

Dřevostavby, roubené a skeletové domy

Stavební společnost RENO nabízí stavební činnost (výstavba, rekonstrukce, modernizace průmyslových, občanských a účelových objektů), která se realizuje především jako dodávka na klíč, to je od projektu stavby až po její kolaudaci. RENO spol. s r.o. nabízí své služby po celé České republice, pro tuzemské i zahraniční investory. Firma si zakládá na spokojenosti svých zákazníků a respektování jejich individuálních požadavků. Při realizaci zakázek jsou vždy použity moderní technologické postupy.Firma RENO se také zabývá výstavbou nízkoenergetických dřevostaveb, roubených a skeletových domů.

logo reno

Obraťte se na firmu, která má dostatek zkušeností v oblasti stavebnictví a můžete si být jistí kvalitou poskytovaných služeb. Kontaktní údaje na tuto stavební společnost jsou:** RENO spol. s r.o.**, telefonní číslo: 602 525 201, e-mail: drevostavby@reno.cz. Nahlédněte také na internetové stránky této firmy, kde se dozvíte více: http://www.reno.cz.

Co jsou dřevostavby

Pod pojmem dřevostavba si mnoho lidí může představit dřevěnou chatu nebo srub. Ale ve většině případů toto není pravda. Zatímco v Evropě se dřevostavby považují za běžnou stavební technologii, u nás stále převládají spíše technologie klasické. Stejně tak jako se zvyšuje zájem o nízkoenergetické a pasivní domy, roste zájem i o dřevostavby.

Jak vypadá dřevostavba

Ptáte se, jaký je hlavní rozdíl mezi dřevěným domem a zděným domem? Hlavní rozdíl je v konstrukci stěn domu. U zděných domů a dřevostaveb jsou velmi podobně provedeny základy, stropy, krovy, střecha a okna. Ale zatímco u zděné stavby se na výrobu stěn používají cihly, tvárnice a malta, u dřevostaveb jsou stěny vyrobeny ze dřeva a izolačních materiálů. Na rozdíl od materiálů, které se používají u stavby zděných domů, dřevo dokáže velmi dobře izolovat teplo. Samozřejmě, že by zbytečné izolovat pouze stěny, když by teplo utíkalo jinudy, a tak se u** dřevostaveb** dbá také na izolaci v podlaze, střeše a používají se okna s trojitým zasklením. Počáteční náklady na dřevostavbu jsou samozřejmě vyšší než u stavby zděné, ale později se vám peníze vrátí v podobě úspor na energii.

dřevostavba

Co je důležité vědět o dřevostavbách

Uveďme si několik pozitiv, kterými se dřevostavby vyznačují. Pro tento typ staveb jsou typické výborné izolační vlastnosti a nízká akumulace tepla. Dále zajisté oceníte úsporu prostoru, která je dána malou tloušťkou stěn. Mezi výhody také patří rychlost stavby. Dřevostavbu je možné postavit i v zimě. Aby nedocházelo k problémům s vlhkostí, je u dřevostaveb vždy důležité kvalitní utěsnění. Nemusíte se bát, že vzhled domu nebude zapadat do okolní zástavby. Dřevostavba může být od běžného zděného domu nerozpoznatelná.  Životnost dřevostaveb se uvádí okolo 80 až 100 let.

I u nás se lidé začínají stále více a více zajímat o životní prostředí a úsporu energie v podobě nízkoenergetických domů. A tak se v roce 2007 u nás postavilo o polovinu více dřevostaveb (1 500 dřevostaveb), než tomu bylo v roce 2006. Současná generace se možná už tolik nebojí netradičních materiálů, jako to bylo u generace předcházející.

Roubené stavby

Dřevo má na lidskou psychiku velmi příjemný vliv. Dřevo v nás vyvolává pocit jistoty a stability a tak se nemůžeme divit tomu, že mnoho lidí dnes utíká z technicky velmi vyspělého světa do přírody a staví si zde dřevěné roubenky, které dokonale zapadají do okolí. Dřevo nepůsobí dobře jen na psychiku člověka, ale také na naši fyzickou stránku. Dřevěné stěny mají až o 80% menší propustnost škodlivin, než je tomu u zděných stěn. A tak mohou být roubené domy zdravým místem k žití pro osoby trpící alergiemi. Také osoby s respiračními problémy ocení pobyt v dřevostavbě. Dřevo je schopno absorbovat přebytečnou vlhkost nebo ji naopak uvolňovat.

Roubené stavby mají hned několik předností. Jmenujme si alespoň jejich výborné tepelné vlastnosti a zvukově-izolační vlastnosti. Určitě oceníte také velmi příjemné mikroklima uvnitř stavby, rychlost stavby (možnost stavby během celého roku), velkou variabilitu co se týče uspořádání interiéru, dlouhou životnost stavby, vysoký komfort bydlení a také ekologické vlastnosti stavby.

Roubené stavby a jejich tepelné vlastnosti

Lidé dávají často přednost dřevu právě kvůli jeho tepelným vlastnostem. Dřevo má až 10x menší tepelnou vodivost než beton. Dřevo je vysoce teplotně akumulační materiál. Doba, která je nutná pro vyhřátí roubenky, je velmi krátká v porovnání se stavbou zděnou. Dřevo tedy snižuje náklady na vytápění.

**bungalov
**

Rychlost výstavby roubenky

Jednou z velkých výhod je** rychlost výstavby roubenky**, která trvá od zadání až po krovy přibližně 2 -3 měsíce. Samotná montáž na místě se pohybuje okolo 1 až 2 týdnů. Životnost těchto staveb je přibližně stejná, jako je tomu u jiných materiálů. Při správné údržbě může roubenka vydržet až několik set let. Roubené stavby jsou také stavby ekologické. Odpad vznikající při stavbě roubenky je také menší zátěží pro přírodu, než je tomu u zděných staveb.

Skeletové domy

Skeletové dřevostavby jsou typické mohutnou nosnou konstrukcí, která je vytvořena z dřevěných tyčových prvků. U nás se skeletové konstrukce používaly spíše při stavbě průmyslových objektů. V současnosti se skeletové konstrukce začínají používat i při výstavbě dřevostaveb. Když se rozhodnete pro výstavbu ze skletového systému, budete mít na výběr z pěti typů konstrukce a to: sloup a dvojitý nosník, dvojitý sloup a nosník, sloup a přilehlý nosník, nosníky uložené na sloupech a vidlicový sloup.

Výhody skleletové konstrukce

Mezi výhody skeletových konstrukcí se řadí velká kompoziční volnost a možnost variabilního řešení půdorysu. Skeletové konstrukce jsou vhodné pro vícepodlažní dřevostavby, dále jsou odolné vůči vysoké zátěži. U skeletových konstrukcí je jednoduchá přístavba. Záleží jen na vás, jaký typ stavby si vyberete, vždy je však důležité poradit se s odborníkem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11308 (cesky-magazin.cz#239)


Přidat komentář