Dřevěné podlahy v interiéru - Prachatice

Dřevěná podlaha, to je luxus a zároveň ozdoba každé domácnosti. Dřevěná podlaha má samé klady. Počínaje dlouhou životností a konče možností renovace. Navíc v interiéru vypadá velmi krásně a příjemně se po ní chodí.

dřevoDnešní doba a přírodní materiály

Dnešní doba přírodním materiálům příliš nepřeje. V povědomí lidí je, že jde o materiály drahé a těžko udržovatelné. A tak se mnohem raději přiklání k podlahám z umělých materiálů. To je však opravdu škoda, poněvadž přírodní materiály, zejména dřevo jsou mnohonásobně lepší. Již jen jejich vlastnosti vypovídají o jejich kvalitách. A na rozdíl od podlah z umělých materiálů se udržují velmi dobře i v případě, že na ně vylijete vodu. Zatímco umělou podlahu, která se po vylití vody vyboulí, již neopravíte, tak podlahu dřevěnou vám lehce opraví profesionální firma. A nejen to, profesionální podlaháři vám dřevěnou podlahu dodají, položí a časem i zrenovují. U napodobenin dřevěných podlah samozřejmě renovace není možná. Ty můžete pouze odstranit a položit nové.

Specialisté na dřevěné podlahy

Ano mluvíme o profesionálních podlahářích. Právě ti umí s novými podlahami zázraky. Někdo namítne, že je to jejich práce, ale to ještě nic neznamená. Práce je jedna věc a zkušenosti ruku v ruce s profesionalitou jsou věc druhá. Profesionální podlahář vám nejen položí podlahu, ale nejprve odborně poradí a na základě stavu vaší podlahy doporučí novou, pak tu starou demontuje, vyspraví, srovná podklad a položí novou podlahu. Problémem není ani renovace dřevěných podlah. Zkrátka dnes se nikdo nemusí bát klasické krásy dřeva. Stačí jen vybrat profesionálního podlaháře, který to se dřevem prostě umí.

dřevo v interiéruDřevo v interiéru

Krása** dřeva v interiéru** vyniká snad úplně na všem. A nehodí se jen do klasických interiérů, ale i do veskrze moderních. Dokonce si troufám říci, že dřevěná podlaha, ať již v jakémkoli provedení moderní interiér jen pozvedne a dodá mu eleganci i nadčasovost. Dřevěné podlahy se hodí všude. Dokonce i do koupelny. Možnosti dřeva se totiž odvíjejí od jeho tvrdosti. Pokud se tedy rozhodnete pro** dřevěnou podlahu**, je dobré zvážit, jaký typ dřeva použijete. Do koupelny se hodí dovozová exotická dřeva, která vynikají vysokou tvrdostí. Do dětského pokoje se hodí světlá dřevěná podlaha z tvrdšího dřeva. Do obýváku vybírejte podlahu nejen podle tvrdosti, ale i podle pokládky a konečného vzhledu.

Druhy dřevěných podlah

Existují tři základní** druhy dřevěných podlah**. Vybírat tedy můžete z klasických parket, prkenných masivních podlah nebo vícevrstvých dřevěných podlah. Přičemž tyto dřevěné podlahy jsou řešeny buď jako rozebíratelné nebo pevně spojené s podkladem. U dřevěných podlah je většinou pevné spojení s podkladem výhodnější. Vychází to z možností renovace, která se mnohem lépe provádí u lepených podlah. Navíc u podlah jako jsou parkety nebo i dřevěné mozaiky, nalepení k podkladu zabrání pohybu podlahy.

 

dřevěná podlahaCo je pokládka na rošty?

Dřevěné podlahy je možné instalovat i tam, kde klasická pokládka není možná. To umožňuje** položení na rošty** nebo také polštáře. Tato pokládka velmi rychle probíhá a je možná i tam, kde je podlahové topení. Výhodou je, že se po takto položené podlaze dobře chodí, nevýhodou je horší izolace hluku a také možnost vrzání.

Dřevěná plovoucí podlaha

Patří mezi oblíbená a také elegantní řešení podlah v interiéru. Přestože je počáteční investice** dřevěných plovoucích** podlah vyšší, tak v průběhu času se tato investice vrátí. Nášlapná vrchní vrstva bývá 2 až 6 milimetrů silná a uprostřed má výztuž. Dřevěná plovoucí podlaha je připravena k okamžité pokládce.V průběhu času ji lze renovovat vybroušením. Tyto podlahy jsou velmi vhodné pro pokládku na podlahové topení.

Dřevěná prkenná podlaha

Patří k nejstarším typům dřevěných podlah, které se dříve hojně pokládaly. Prkenná podlaha dává interiéru rustikální charakter, který se dnes nachází především ve stylových chatách a chalupách. Nicméně tyto dřevěné podlahy jsou velice kvalitní a dají se vícekrát renovovat vybroušením.

parketyParkety

Dělí se na klasické, mozaikové a kazetové. Nášlapná vrstva** klasických parket** se skládá z různých vzorů, které se opakují. Velmi často se využívá vzoru stromeček nebo řetěz. Samotné** parkety** se spojují nejčastěji systémem pero drážka. Případně jsou pokládány na tupý sraz. K podkladu se většinou lepí, pak se brousí, lakují nebo olejují či pastují. Parkety mozaikové a kazetové se skládají do různých vzorů, které mohou být i vícebarevné. Výhodou parket je jejich vysoká trvanlivost a možnost renovace.

Údržba dřevěné podlahy

Je celkem jednoduchá. Stačí pravidelně vysávat a pak podlahu umýt přípravkem, který je určený na masivní podlahy. Podlahy, které nejsou lakované, je nutné pravidelně napouštět. Časem jak podlaha stárne, je nutné ji renovovat. Renovace může být brána jako obnova krásného vzhledu dřevěné podlahy nebo i jak celková změna. Pro celkovou změnu je nutné se rozhodnout dopředu. Již dopředu je zapotřebí zvolit nový odstín podlahy a také její konečnou úpravu.

 

péče o dřevo

Renovace dřevěných podlah

Renovace není jen méněcennou náhražkou nové podlahy, ale je to opravdu způsob jak vrátit podlaze její krásu. Dřevo má totiž oproti jiným materiálům jednu výjimečnou výhodu a vlastnost. Stářím dřevěná podlaha nedegeneruje a** neztrácí svoje původní vlastnosti**. A tak přestože vypadá jako ošuntělá a naprosto zničená, tak po zásahu profesionálního podlaháře bude zářit novotou. Základem renovace je vybroušení a oprava starší podlahy. Nové speciální brousící stroje mají výhodu, že vůbec nepráší. Starší podlahu můžete nechat i napustit barvou a tak získat naprosto odlišný vzhled. Konečná úprava se provádí lakem, olejem nebo pastou.

Druhy renovace

Dřevěné podlahy se mohou renovovat jen broušením a napouštěním nebo nalakováním. Nebo kompletním rozebráním, opravou, novou pokládkou a konečnou úpravou jako v prvním případě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11304 (cesky-magazin.cz#217)


Přidat komentář