Bytový design - návrhy interiérů

Zařizujete domov? Dáváte si záležet, aby jednotlivé komponenty, nábytek, doplňky, působily harmonicky a barevně ladily. Přesto máte pocit, že to jaksi není ono? Když jdete na návštěvu k přátelům, tak obdivujete jejich vkus, který promítli do interiéru?

Nenapadlo Vás však, že za souhrou a** útulností interiérů**, které tolik obdivujete, stojí práce bytových designérů? Málokdo z nás si troufne do takové barevné kompozice, která by se na první pohled mohla zdát příliš odvážná, křiklavá aj. A tak se spíše uchylujeme k nenápadným, neutrálním, přírodním a zemitým barvám. V mnoha domácnostech pak převládá barva bílá, písková, krémová, čokoládová. Pokud vstoupíte do domu, bytu, kde je například část stěny červená, fialová, v kombinaci s jinou barvou, pak budete bezpochyby překvapeni. Když se do takto odvážných barev pustí laik, který experimentuje a nevystudoval bytový design, pak může jeho počínání dopadnout špatně. Kolikráte je totiž rozdíl, zda určitou barvu dáte na čelní zeď, či zdi postranní, nebo po celém pokoji. Stačí opravdu málo a ráz bytu může získat jiný šmrnc.

Váš domov v rukou bytového designéra

Abyste se cítili ve Vašem domově skutečně jako doma a ne třeba jako byste se ocitli na paletě s barvami, pak zkuste oslovit některou z firem, jejíž specializací je bytový design. I Vy se pak budete moci těšit z kompletní proměny Vašeho domova, třeba jako Ti, které jste viděli v televizi a obdivovali tak značný rozdíl mezi původním stavem a stavem po proměně.

Důležitost komunikace, představy o Vašem domově

Rádi byste si nechali proměnit některou z Vašich místností, nebo rovnou celý byt, dům? Přemýšlíte, co Vás čeká, když vstoupíte do kanceláře Vámi vybraného bytového designéra?

V prvé řadě od Vás bude chtít informace, a to Vaši představu, přání. Není však výjimkou, že za bytovým designérem přijdou klienti se slovy „proměňte náš byt a máte naprosto volné ruce“. Maximálně řeknou, které barvy si nepřejí v bytě, domě mít.

Bytový designér by však jen těžko mohl říci svůj první nástin, návrh, aniž by předtím viděl objekt, který bude proměňovat. A tak se první schůzka také může uskutečnit přímo u Vás doma. Skutečného profíka poznáte od začínajících bytových designérů velmi snadno. Zkušený designér totiž vidí to, co ostatní ne. Dokáže se podívat na interiér jiným pohledem, nezná hranice a tabu. A tak u** zkušeného designéra** se můžete dočkat již prvního tzv. nástřelu nápadů přímo na první schůzce. Může Vám sdělit, jak na něj současný styl zařízení působí, co mu chybí, jak ho vidí on apod.

Vypracovaný návrh interiéru

Ovšem návrhy, jako takové, Vám designér předloží na další schůzce. Návrh může být zpracovaný na počítači v tzv. 3D zobrazení. Budete se tak moci těšit z Vašeho proměněného domova ještě dříve, než k proměně vůbec dojde. Nemalá řada designérů však pracuje s klasickým archem papíru a náčrtky. Ty budou však doplněné barevnými vzorky látek, které budou součástí proměny. Může se jednat o vzorky k osvětlení, sezení, podlaze (koberec), ke stěnám (tapety) aj. 3D návrh má své nesporné výhody, ale jen těžko si osaháte materiál, který bude součástí interiéru. Vůbec nejideálnější je kombinace vypracovaného 3D návrhu, spolu s fyzickými vzorky látek a použitého materiálu.

Několik podob proměny interiéru

S** bytovým designérem** se můžete v průběhu jeho práce střetávat, abyste konzultovali jeho jednotlivé kroky. Tím tak docílíte společně finální podoby interiéru. Můžete se však s ním setkat až v momentě, kdy Vám předloží svůj vypracovaný návrh, po předchozí konzultační schůzce. Můžete také Vámi osloveného bytového designéra požádat, aby Vám vypracoval návrhů více. Budete tak mít možnost volby. Přeci jenom, každý z nás má jiný vkus. Informujte se jen, zda budete platit za každý návrh zvlášť, nebo je v ceně více návrhů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11287 (cesky-magazin.cz#64)


Přidat komentář