Barvy na stěnu - Polifarbe

Rozhodli jste se nově vymalovat svůj domov a hledáte vhodné barvy? Chcete využít barev, které zlepší kvalitu stěn i prostředí a které usnadní i úklid? Pak musíte pečlivě vybírat. Trh naštěstí nabízí přesně to, co každá zeď potřebuje.

Malování domova

Malování je pro celou řadu lidí noční můrou. Stačí již jen představa, co vše malování obnáší a termín malování se odsune co nejdál. Věčně se to však posouvat nedá. Nakonec nezbývá, než svolat rodinnou radu a začít plánovat. Nejprve samozřejmě barvy, tedy barevné kombinace zdí, této části porady by se měly účastnit i děti, a pak kvalitu a účinky jednotlivých barev. To již vyžaduje studium nabídky a tak rozhodnutí, kterou barvu vybrat je těžší. Samozřejmě můžete se spolehnout na doporučení prodavače v prodejně. Já vás však od této varianty zrazuji. Z vlastní zkušenosti vím, že prodavač vám doporučí ne nejkvalitnější barvu, ale to co má právě na skladě a potřebuje prodat. Mnohem lépe uděláte, pokud se poohlédnete na internetu a účinky barev porovnáte. Zajímavá je i nabídka a šíře výběru barev. A nejen odstínů, ale i vzhledových variant.

Jak na barevný domov?

Vybírat barvy do domu je velmi odpovědná činnost. Vždyť nemalujeme každý den, měly by tedy nějaký čas vydržet v co nejlepší podobě. Také by měly mít možnost alespoň nějaké** údržby**. Výběr barev se většinou začíná výběrem odstínů, které obyvatelé jednotlivých pokojů preferují. Samotné odstíny by neměly být vybrány nahodile. Vždy je třeba brát v úvahu světlost pokoje, orientaci podle světových stran a také velikost a výšku stěn. Obecně totiž platí, že tam, kde je méně světla by se měly volit světlé pastelové barvy. Tyto barvy se hodí i tam, kde je zapotřebí** opticky zvětšit** velikost místnosti. Studenému pokoji dodá teplo žlutá, oranžová nebo červená barva. Naopak, tam, kde je zapotřebí pokoj ochladit použijeme zelenou, šedomodrou, modrou, ale i fialovou. Ve velmi světlých odstínech tyto barvy pokoj i opticky zvětší a zelená i modrá podpoří klid a soustředění.

Kombinace barev

Velmi příjemná je kombinace barev tón v tónu. Což zmíněný typ barev nabízí. Tón v tónu dokáže navodit příjemnou atmosféru. Dívčí pokoj v kombinaci odstínů barev od růžové po fialovou na vás dýchne romantismem. Velmi čerstvě bude působit chlapecký pokoj laděný do zelených nebo modrých odstínů. Ložnice vynikne v modrých barvách a obývák v zemitých až optimistických oranžových odstínech. Chuť k jídlu přinesou odstíny žluté. Kromě kombinací tón v tónu připadají v úvahu i kontrastní barvy. I ty přinesou příjemnou náladu. Skvěle vypadá kombinace modré a žluté, modré a zelené, oranžové a modré.

barva do kuchyni a koupelen

Dekorace

Samozřejmě nejde jen o samotné barvy, ale také o** dekorativní úpravy**. Stěny mohou dostat lesklé odstíny, dekorativní stěrku nebo mohou být ozdobeny válečkem. A klidně se toto vše může kombinovat. Zajímavě vypadá kombinace** tón v tónu**, kdy jedna stěna má dekorativní stěrku a jedna jemný váleček a ty ostatní zůstanou jednobarevné. Podobné je to i s kontrastními barvami, kde se kombinují dvě nebo i více barev tak, že volíte stěny jednobarevné a barevné, například s kontrastními pruhy. Fantasii se meze nekladou, přesto však nikdy nezapomínejte zvážit zda se vám vybrané kombinace budou líbit i za rok a zda se v nich budete cítit dobře i za měsíc.

Vlastnosti barev

Barvy do vnitřních, ale i venkovních prostor je nutné vybírat podle** vlastností zdí**. Je-li zeď jakkoli poškozená, je nutné vybrat odpovídající nátěr i techniku aplikace. Dnešní barvy umožňují minimalizaci problémů zdí ve vlhkém prostředí, mastném i v dalších podmínkách. Nejčastěji řešeným problémem bývají** vlhké zdi** a na nich** plíseň**. Správnou přípravou zdi i vybranou technikou nátěru lze negativní vliv plísně odstranit. Navíc protiplísňové nátěry jsou vysoce účinné.

Barvy a děti

Do dětských pokojů je nezbytné vybírat jen ekologické a naprosto neškodné barvy. Právě proto existují programy a řady barev, které jsou přímo určeny do prostor, kde si hrají a spí děti. Navíc jejich barevnost je přizpůsobena líbivosti dětí.

barva do dětského pokoje

Fasádní barvy

Barvy na fasádu musí odpovídat vysoké kvalitě. Vždyť jsou vystaveny každodennímu počasí, které ne vždy je ideální. Musí tedy být odolné klimatickým podmínkám, vyblednutí, musí být vzdušné a také je vhodné pokud je lze omýt. Výborným doplňkem je antigraffiti nátěr, který ochrání fasádu před nezodpovědnými sprejery.

Než se pustíte do malování a nátěrů

Nezapomeňte na velmi důležitou** přípravu stěn.** V nabídce firem je řada pomocníků, kteří vám tuto práci maximálně usnadní. Existují speciální pružné stěrky, sádry, pásky a další materiály, které spolehlivě zakryjí praskliny zdí a opraví otlučené rohy i zdi. Mimo to jsou i penetrační nátěry, které před malováním zeď zpevní. Ty by se měly při venkovních úpravách zdí používat vždy. A nejen u fasád domů, ale i například u zděných omítnutých plotů. Na venkovní zdi je možné nanést i izolační nátěrové hmoty. Ty umí s fasádou pravé divy.

izolační barva

Konečný efekt

I když budete malovat a natírat zdi, tedy omítku, tak nezapomeňte, že konečný efekt bude, jen pokud vše dotáhnete až do konce. Vnitřní prostory ocení nátěry stěn, ale i radiátorů, které pokud natřete stejným odstínem, naprosto splynou se zdí a nebudou již působit rušivě. Nátěr ocení také zárubně a možná i dveře a okna. Venku s novou fasádou by měla ladit okna, okapy, dveře, ale i plot a branka. Krásu dovrší i barevně sladěné truhlíky. Toto vše nemusí zůstat jen přáním, pokud si zvolíte firmu, která nabízí široký výběr barev pro vnitřní i venkovní prostory a pro všechny materiály.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11301 (cesky-magazin.cz#190)


Přidat komentář